PDA

View Full Version : MMA - Трябва ли, не трябва ли?



KlauseR
12-04-2016, 21:05
Здравейте!
Искам да попитам какво е MMA, защото мисля да го тренирам ( Защото познавам едно момче, което е MMA и се бие добре ).
Не знам какво е, единственото, което знам е, че е като бокса, или поне подобно. Ако може някой да ми разясни какво е, какви са му плюсовете, какви са му минусите, да направи свои сравнения с други спортове ( бокс-MMA, борба-MMA и т.н.) и да каже + и -, както и разлики.
А.. да кажа, че съм на 14, 65кг. и съм 170см. висок, ако има някакво значение :D

VinDiesel
12-04-2016, 22:14
Означава смесени бойни изкуства.
Има отделни правила от бокс, самбо, карате и т.н.
Разрови се в гугъл и ще разбереш по-подробно.

Rakshy
12-04-2016, 22:44
Мамка му, щеше ми се да е смислен въпрос

приятелят ти бил мма ахахаха добре

ММА - mixed martial arts

нещото произлиза от това, че са искали да сравнят различните бойни изкуства/спортове как биха се справили един с друг. Основателят е от семейство Грейси, които са може би най-голямата школа по бразилско жиу-жицу (в момента ти описвам историята на най-голямата ММА федерация :Д) и оттам вече играта се е развила и са вкарали нови правила ала бала, така че да стане това, което е днес

съответно в различните федерации има различни правила, но всичките следват една и съща схема

бой в ринг/клетка до КО; ТКО; Събмишън; Десижън. Рундовете зависят от федерацията, но обикновено са 3 рунда по 5 минути и за шампионатен мач 5 рунда по 5 минути.

Хубавото е, че са позволени удари като от муай тая (колене и лакти, в повечето федерации), ключове като от BJJ, хвърляния като от judo, борба, абе всичко. Супер комплексно е и е адски яко, imo :D

ташака обаче е, че си малък. Кат си на 14 на малко места биха се разправяли с теб, въпреки че на размери си стандартен, май, или пък си малко височък, все тая.

Ако до сега не си тренирал нищо подобно, ще ти бъде дооооста тегаво. Почваш да учиш супер базови неща и почти нищо не схващаш първоначално, дори не знаеш че тялото ти може да се движи така. Осъзнаваш, че нямаш никъв въздух и че тва да те ритат докато нямаш въздух е доста неприятно. Разбираш и че когато те ударят в главата всичко се променя :Д


абе тегаво е, ама е яко
по-добре не мога да го обясня :Д

RapExotic
12-06-2016, 07:22
Не знам какво е MMA ... защото мисля да го тренирам

Признай си, искаш го, защото е "яко" в очите на момичетата.

За да тренираш каквото и да било и да постигнеш някакъв резултат трябва самия теб да те влече дадения спорт и да е подходящ за физиката ти. Ако го правиш само, защото е модерно да кажеш, че тренираш еди какво си само ще си загубиш времето.

tochko
12-06-2016, 22:29
Горните коментари са много верни. Както казаха колегите, ако ще го правиш заради спорта-това е верния път ако го правиш за да си отворен си тегли въжето.

KlauseR
12-13-2016, 21:59
Благодаря Ви за отговорите до момента, има верни неща казани по-горе, не казвам, че не е така, но искам да добавя, че има много повече ОСВЕН това.
Принципно си харесвам такива спортове, но уви.. все не тренирам. В момента ходя на фитнес, та викам да го смеся с mma.. хем нацепен, хем да ги нахвърлям.. пък кой знае, може и момиченце да ме хареса.

Rakshy
12-13-2016, 22:23
Благодаря Ви за отговорите до момента, има верни неща казани по-горе, не казвам, че не е така, но искам да добавя, че има много повече ОСВЕН това.
Принципно си харесвам такива спортове, но уви.. все не тренирам. В момента ходя на фитнес, та викам да го смеся с mma.. хем нацепен, хем да ги нахвърлям.. пък кой знае, може и момиченце да ме хареса.

2те неща не работят добре едно с друго


смисл mainstream тренировките, които се правят доста пречат на ММА тренировките

KlauseR
12-13-2016, 22:28
Целта не е ли да ставам силен, че да ги убивам с един удар??
Пък и малко на външен вид да ги стресна няма да е зле ;)

Рандомммм
12-18-2016, 16:01
Целта не е ли да ставам силен, че да ги убивам с един удар??
Пък и малко на външен вид да ги стресна няма да е зле ;)

Не че нещо но съм забелязал че в боините спортове винаги по грамадните губят и много бързо се уморяват..