PDA

View Full Version : Хранителен режим



tochko
12-06-2016, 22:18
Здравейте машини от форума, въпросът ми е относително простичък: при тренировки за интензивност и сила какъв смятате че е добре да бъде хранителния режим?

-Излизам от период на качване който беше доста успешен и вече се ориентирам към тяло "fit for pusrpose". Нека поясня тренировката е ориентирана към ефективност в спорт (джудо) и включва разнообразни движения с щанги, лостове, българска торба и собствена тежест. Повторенията и кръговете са повече а тежестта респективно по-малко. Има и кардио, има и борби. Тренировките се изпитани че работят на мен преди така че нека да минем на режима който куца:

-При качването се ориентирах от ВВД към равномерно балансирана и се родих отново. Изчетох някои неща за режима при чистене та първоначално искам да го съставя и поддържам, но уви тялото си иска калориите в повече. И проблемът е, не че са чак толкова много калориите, а от какво са...
До Февруари 2017 ми се иска да вдигна високо летвата за издържливостта без да свалям драстично кг, а храната просто да е правилната. Ще използвам креатин монохидрат за повече сила. Влезна ли в предсъстезателен период ще взема бърнър и ще се ориентирам към сваляне.

Какви модификации може да направя на равномерно балансирания режим за желания ефект? Какви са вашите методи при изчистване и вашия опит? Благодаря на коментиралите!

Rakshy
12-07-2016, 16:19
намаляш въглехидратите, качваш малко мазнините, оставяш протеина, дори можеш да го качиш

колкото и клиширано да е - спираш захарта и сладкото, после и тестото, след това се ориентираш към по-богати на мазнини храни

яж повечко яйца, за мен са в топ 5 най-добри храни :Д

tochko
12-08-2016, 14:26
Относно яйцата, скоро четох някъде че жълтъкът не бил толкова вреден колкото твърди общото познание за яйцата, че даже напротив. Благодаря!

Rakshy
12-08-2016, 17:28
ми аз казвам да се ядат цели яйца от векове :Д