PDA

View Full Version : Проблем с очите



Xintz
12-13-2016, 17:13
Здравейте, момче на 15 години съм и имам проблем с очите. Преди около месец ходих във Vision в София и там ми казаха, че очите ми са преуморени и след известно време ще се възстановят. Аз изчаках около месец и никакво подобрение. После отидох в Перник там ми изписаха лекарства за паразити и казаха, че диоптъра ми е -0.50 на двете очи и , че ще ми се оправят като пия тези хапчета. После отидох пак в Перник само, че при друг лекар там ми изписаха очила и казаха да ги нося само пред телевизора, компютъра или там където не виждам. И съм забелязал, че лъчите на светлините са разпръснати на всички страни и като например си притворя очите лъчите слизат надолу или се покачват нагоре същото е като например си движа главата на различни посоки лъчите около светлината се движат и са разпръснати това е дори когато съм с очила не знам дали си внушавам, но не мисля, че това е нормално. При вас така ли е?
Съжалявам, ако не съм описал правилно проблема...

anonimna:D
12-13-2016, 18:57
Може да имаш астигматизъм. Правиха ли ти един преглед на машина, която постоянно приближава и отдалечава дадена картинка?
И не се шашкай, астигматизмът не е нещо особено, лесно се коригира с очила/лещи

Xintz
12-13-2016, 19:57
Да правиха ми, но не каза, че имам астигматизъм каза, че не е нищо сериозно.

zara04
12-13-2016, 20:56
И аз имам проблеми с очите първо ми нямаше нищо после се оказа че имам малък диоптър . и аз виждам светлините по този начин от малка . не мисля че има за какво да се притесняваш . аз не нося очила въпреки тези проблеми

teenmania
12-16-2016, 10:07
Преди известно време имах проблем с някакво много кофти сълзене на очите... не знам от компютъра ли беше, от друго ли беше(по принцип не нося очила) та един приятел където учи медицина в момента ми беше препоръчал някакво лекарство Клариназе мисля и тогава много ми помогна.. http://www.farma.bg/bayer-clarinase-10tabs.html май това беше..дори ще отида да видя опаковката да съм сигурен, но мисля че е това де.