PDA

View Full Version : Спешно!! Може ли някой да ми преведе едни изречения на НЕМСКИ ??



Даниела12
12-15-2016, 13:43
Трябва да напиша есе на немски за приятелството, но не мога да си преведа някои изречения!.
Ще се радвам ако някой може да ми помогне!

Smrazqvashta
12-15-2016, 13:57
Какви?

Даниела12
12-15-2016, 14:09
Едва ли би съществувало приятелството, ако я нямаше човечността!

Човек не може да остане самотник, няма да може да оцелее.

Приятелството се дължи и на взаимно уважение. Дори и когато са на различни мнения, приятелите, поне истинските, не държат да наложат своето.

Толкова е приятно когато излезеш навън с приятел , забавлявате се споделяте си пеживявания.

Когато човек има проблеми винаги може да се обърне към своя приятел за помощ или съвет!

Светът щеше да е толкова жесток без приятелеството!

Приятелството е да те уважават и приемат такъв, какъвто си и ти да ги приемаш така... Приятелите са хората около нас, с които имаме сходни интереси и разбирания.

michaelis
12-15-2016, 19:54
девойче ей ти тука, че ти ме хвърли в некви литературни размисли, а там ич не нема 8-)
------------------------------------------------------------------------------------------
Едва ли би съществувало приятелството, ако я нямаше човечността!
Eine Freundschaft würde es nicht geben, ohne Existenz einer Menschlichkeit.

Човек не може да остане самотник, няма да може да оцелее.
Ein menschliches Wesen kann nicht vereinsamt sein, da es nicht überleben kann.

Светът щеше да е толкова жесток без приятелеството!
Ein Welt ohne Freundschaft wäre grausam/gnadenlos.(жесток/безмилостен)

Когато човек има проблеми винаги може да се обърне към своя приятел за помощ или съвет!
Wenn ein Mensch Probleme hätte, könnte sich immer an seine Freunde um Rat bzw. Hilfe wenden.

Толкова е приятно когато излезеш навън с приятел , забавлявате се споделяте си пеживявания.
Es ist so angenehm wenn man mit seinen Freunden Spaß hat und seine Erlebnisse teilen kann.
------------------------------------------------------------------------------------------
за тези двете трябва да изпуша една цигара да ми дойде музата :D

Приятелството се дължи и на взаимно уважение. Дори и когато са на различни мнения, приятелите, поне истинските, не държат да наложат своето.
Unabhängig verschiedener Meinungen würden die echte Freunde Ihre eigene Meinungen nicht durchsetzen.

Приятелството е да те уважават и приемат такъв, какъвто си и ти да ги приемаш така... Приятелите са хората около нас, с които имаме сходни интереси и разбирания.
Eine Freundschaft heisst, dass man dich so akzeptiert wie du selbst bist bzw. du sollst die anderen annehmen wie die sind.
Die Freunde sind die Leute die uns umkreisen, mit denen wir gemeinsame interessen und Interpretationen haben.

айде готоо ей го текезесарския превод за литературни отзиви не става, но горе долу тва е :D