PDA

View Full Version : РОАКУТАН



fluffybunny
12-17-2016, 14:49
Здравейте.Искам да ви разкажа накратко моята история.Имам акне от много време.Ходила съм къде ли не,но определено ефектът беше само временен.Пила съм всякакви антибиотици и съм използвала скъпа козметика,но както казах ефектът беше просто временен.Излизат ми подкожни пъпки.Понякога се оправям значително и в последствие се влушавам.Сега отидох при прехвален специалист,които ми направи химически пилинг.Резултатът е на лице подкожниге пъпки почти изчезнаха,но се оказа ,че с пилинги няма да има дълготраен ефект и ми изписа лечение ,което трябва да приемам вътрешно.Изписа ми роакутан 20 мг по 2 на ден сутрин и вечер.Започнах да го пия от началото на декември и след 2 рият ден започнаха да ми се напукват устните ,направо не се търпи,отделно и кожата на лицето ми стана по-суха.Изобщо не е приятно.Рових се много по другите форуми и достигнах до извода,че тези симптоми са често срещани и са нормални при прием на роакутан.От снощи ми намали дозата на 20 мг на ден (по 1 хапче). И сега да навляза в същинската част дерматоложката ми категорично ми забрани при прием на това лекарство да забременявам ,понеже плодът ще бъде увреден.Трябва да ги пия в продължение на 6 месеца. Искам да попитам дамите след колко време след като приключа лечението организмът ми ще бъде пречистен от тези медикаменти? Четох по форумите ,че може да се зачене месец след приема им ,а на друго място чак 2 години след прием.Питах дерматоложката ми каза ми 6 месеца след приключване на лечението.Много съм объркана и искам да чуя и други мнения. Предпочитам да бъда с този проблем и да гледам след време здраво бебе.Мисля ,че дамите ще ме разберат.Още съм млада на 22 години ,но мисля и за бъдещето си. :) Моля без обидни коментари!

Smrazqvashta
12-17-2016, 19:18
Роакутана има много страшни странични ефекти, за това се и използва само при много тежки форми на акне. Слушай си лекуващия лекар и това е.