PDA

View Full Version : Интервю за стаж - излагация



MsMiracle
12-17-2016, 17:06
Привет,

Тормози ме един въпрос и реших и аз да се разпиша с една темичка. Не ми е много тийн въпросът, ама буквално търсих къде да си споделя тревогата.

Накратко - на 21 съм и онзи ден имах интервю за стажантска позиция в Австрия. Стажът за съжаление е задължителен, иначе нямаше да ми е чак такава тревога.
Проблемът ми е, че повреме на интервюто бях страшно забила и се получи един голЕм гаф.
В автобиографията си бях написала, че съм ходила в Австрия, тъй като преди 2 години имах спиране там за около 2 часа и имах възможността да поразгледам, макар и много набързо. Дотук добре. Само че повреме на разговора ни, жената с която разговарях ме разпита дали съм била там преди...и понеже както споменах, бях в супер кондиция...взех, че казах не. Изобщо не се усетих, ама изобщо.

Чакам им отговора още ама след тази излагация съм кажи-речи на 100, че това ще ми изяде главата и няма да се получи.
Много ме човърка това нещо и макар че вероятно изглежда като тъпотия отстрани, ще се побъркам.
И да...написах темата точно щото се чудя как изглежда отстрани.
Мерси.

Грозния
12-17-2016, 17:32
Технически си излъгала.
На интервютата за работа, стажове и т.н. си записват какво си отговорила и после сравняват със СВ-то и може да проверят (например да се обадят на някой от предишните ти работодатели).
Ако си била в Австрия само за 2 часа (докато чакаш полет най-вероятно), по-добре изобщо да не беше писала, че си ходила там.
На интервюто можеше да кажеш, че си била там, но да добавиш че е било само за два часа, докато чакаш полет например (т.е. истината).
Дано не ти откажат стажа.

Smrazqvashta
12-17-2016, 18:51
Каквото такова. Какъв е смисъла да си слагаш качулката след като вече е спряло да вали?

Пий една студена вода, успокой се и ако стане - стане.

anonimna:D
12-18-2016, 17:31
Защо ли ми е позната тревогата ти :D та, по въпроса ти, толкова много студенти са минали, че надали ще помни, че си и казала, че не си била в Австрия. Второто, колко ги гледат тея св-та после, не знам. А и в св-то щом си написала, че си била в Австрия, значи си и написала за колко време, кога и поради каква причина. Технически не си ги излъгала. Никой нищо няма да си помисли.

michaelis
12-18-2016, 18:15
то че на интервю за работа трябва да се лъже, трябва и аз съм лъгал просто няма начин. CVто/Lebenslaf пишете каквото пишете и после се готвите на изпит върху него ама мотамо, всичко на изсуст с подробности го учите и зубрите все едно наистина сте правили - това, това, това и сами да си повярвате........ Иначе трябва да имате 25г. с 10г. стаж по специалността и 3 чужди езика :D Добре дошли в реалния свят, след като излезнете от Студентски Град и партитата :D
Нема нищо след 30тото интервю може и да стане ;-)

P.S. айде почвай да се готвиш за следващото

Vorstellungsgespräch & Ausbildung Blog
http://www.bildung-news.com/

MsMiracle
12-18-2016, 21:52
то че на интервю за работа трябва да се лъже, трябва и аз съм лъгал просто няма начин. CVто/Lebenslaf пишете каквото пишете и после се готвите на изпит върху него ама мотамо, всичко на изсуст с подробности го учите и зубрите все едно наистина сте правили - това, това, това и сами да си повярвате........ Иначе трябва да имате 25г. с 10г. стаж по специалността и 3 чужди езика :D Добре дошли в реалния свят, след като излезнете от Студентски Град и партитата :D
Нема нищо след 30тото интервю може и да стане ;-)

P.S. айде почвай да се готвиш за следващото

Vorstellungsgespräch & Ausbildung Blog
http://www.bildung-news.com/

Мерси за линка. Слагането на всички под общ знаменател като "излезли от студентски град" наистина не го разбирам.
Никога не съм била в Студентски град, всъщност, но както и да е.

michaelis
12-19-2016, 06:10
Мерси за линка. Слагането на всички под общ знаменател като "излезли от студентски град" наистина не го разбирам.
Никога не съм била в Студентски град, всъщност, но както и да е.


това е като метафора за студентския живот в България аз съм бил също един семестър студент в България и горе - долу знам следването какво представлява.
ОК зарежи го това сега не го взимай толкова навътре, ставаше въпрос за интервюто за работа, там пък съвсем трябва да не ти пука защото ако почнеш да го мислиш много, много като те резнат на 15 интервюта и направо съвсем може да откачиш. Трябва да знаеш, че австрийците са малко или много шовинисчета и нас ни гледат като, че идваме от Зимбабве, затова трябва да си даваш повечко зор, за да биеш местната конкуренция и да им покажеш и докажеш колко струваш. На HR целта им е да те видят как реагираш в конфузни ситуации, като ти зададат кофти въпроси те знаят, че незнаеш и нищо не можеш искат да видят как можеш да се продадеш и дали си устойчива както вече казах.
Та направи си CV както ти казвах вече и го декламираш пред огледалото говориш си във вас като лудите, но няма друг начин. Тука няма излагация, дреме ти, гледаш къде е било грешката анализираш прибираш се и почваш да се готвиш за следващото и напред. Относно CV и референциите/препоръки ако нямаш такива, то тогава питай някой от България да ти направи ако и това нямаш то тогава си ги правиш ти сама и почваш да зубриш и да учиш за тази дейност която уж си правила и почвате да се надлъгвате. Те ти казват, че са най-велики, а ти им казваш аз съм най-добрата и няма друга такава като мене .... И след като вече накрая след 15 интервю съвсем си се предала, че нищо не става -> ще те вземат на работа :D

prosto_chovek
12-19-2016, 19:20
Ако си направила цялостно добро впечатление, такова нещо не би изиграло роля според мен. По принцип за лъжа пред ейч ар се приема да си писал умение, което нямаш и те хванат на интервюто. Това, че любимото ми заведение е кварталната кръчма, а не луксозния бар на центъра или че съм бил в Австрия на разходка с мохабет или не, не би трябвало да има отношение към позицията (стажант), за която кандидатстваш.

KokoDjambo
12-30-2016, 16:15
Не виждам проблем! Може да изтълкуваш въпроса, че се е отнасял за преди предишното ти ходене в Австрия. Не се филмирай!