PDA

View Full Version : Много притеснително



tonyy_92
12-18-2016, 17:45
Здравейте :) преди месец занесох телефона си на ремонт (samsung gamaxy S5) Още е в гаранция. Забавиха го около месец и половина и дори не беше отстранен проблема.Днес се случи нещо много странно .. изтеглих си песен и заедно с нея от някъде изникнаха още 2 записа .. на тях аз говоря по телефона по-рано днес .. Въпроса ми е възможно ли е бившия ми приятел да подслушва разговорите ми? Купих телефона от негов приятел който имам магазин .. там беше и на ремонт .. записите са различни от обикновените и пише MMS срещу тях .. Благодаря предварително :)

JDeel
12-18-2016, 19:58
В човешката природа има един много интересен феномен. Когато някой има възможност тайно да направи глупост, като си мисли че няма как да го хванат, той често я прави. Така са ставали милиони кражби, изневери и какво ли още не :) С други думи, не би било чудно ако са ти сложили подслушващо, но може и да не са.

Но се съмнявам някой от форума да има магическа топка с която да може да надникне в миналото и да види дали нещо такова е ставало или не. Ако искаш да прочетеш отговора Да, ето го - Да, сложили са ти нещо и те подслушват. Или ако искаш да прочетеш отговора Не, ето го и него - Спокойно, няма нищо страшно, приятеля ти и неговите приятели са коректен. Това обаче са само празни спекулации, а какъв точно е проблема на телефона ти може да се установи лично от някой дето разбира (най-добре да си ти, ама...).

Обаче съмненията за подслушване и т.н. най-бързо и ефективно биха отшумяли като му направиш ресет на телефона (тва дето се преинсталира и започва начисто), така че прави си бекъпите и т.н. и ресетвай :)

dimitar_ak
12-20-2016, 08:33
Ресет би премахнал, някое приложение, което може да те следи. Ако предния собственик на телефона го е регистрирал в Samsung за проследяване, ще продължава да има достъп до хронологията на разговорите.

Genasis
01-10-2017, 21:54
Ти най-добре познаваш този твой бивш приятел и ако имаш съмнения значи е напълно възможно.
Има 2 вариянта.. Първия вариянт е да са ти изтеглили някое "скрито" приложение което да ти следи телефона, но на мен лично не ми се вярва понеже тези приложения са доста скъпи и несигурни. Все пак няма да е зле да върнеш телефона ти във фабрични настройки. Ако не знаеш как,просто пиши в гоогъл!

Другия вариянт който може да е .. има шанс да е сложено "брънбар" в платката на телефона ти и единственото което можеш да направиш е да го дадеш в някой сервиз за да го отворят и да проверят. Бих ти казала ти да го направиш но надали знаеш после как да си го зглобиш :Д