PDA

View Full Version : Еволюция или Сътворение?



golemiq_korab_minava
12-21-2016, 15:41
хехехехе
Ива е зубър, системата работи за нея и за всички като нея
много отдавна в образованието не се гледат възможностите, а дали следваш зададения ти път

Ние дали ставаме обаче за друга система? Тук е големия въпрос. Много от власт имащите, които налагат ''ситемата'' за да извличат някакви ползи са самите недостатъчно развити. Ако съществува еволюцията, ние сме още примитивни..

solo_
12-21-2016, 16:26
Ние дали ставаме обаче за друга система? Тук е големия въпрос. Много от власт имащите, които налагат ''ситемата'' за да извличат някакви ползи са самите недостатъчно развити. Ако съществува еволюцията, ние сме още примитивни..

много си зле...

как може да си представяш, че хората всъщност са произлезли от маймуните?

нужно е само да знаеш как да тропнеш с крак
тогава никой няма да може да те използва, слепок

не съществува човек, който да няма воля
свободен си да правиш каквото си искаш и когато си искаш, кораб

никой не може да ти отнема свободата и да ти поставя закони

тъй че спри с тия глупости
вече ставаш смешен...


и нали знаеш, че самата власт не е нищо повече от останалите хора?
мога да ти кажа, че който има ЖЕЛАНИЕ ще успее

системата се манипулира много лесно
стига да си бежанец, или турчин, или ром, или инвалид или ням

всеки човек сам си избира по какъв път да поема

някои решават да са пионки
други решават да са управляващите

при теб също го има този избор

нужно е да имаш малко акъл в главата и никой няма да те използва

golemiq_korab_minava
12-21-2016, 16:42
Еволюция съществува, независимо как сме създадени.

Управляващите също са пионки. Не е достатъчно да тропаш с крак или да самозадовляваш егоистичните си нужди.

solo_
12-21-2016, 16:46
глупаво е да се смята, че хората са еволюирали от нещо

LoadRunner
12-21-2016, 17:27
глупаво е да се смята, че хората са еволюирали от нещо

Не разбрах, ти се имаш за по-умен от хиляди хора по света посветили живота си на проучвания и работа за да създадат тази теория която за момента е единствената за произхода на хората?
Как може заключене изведено по логичен път да е глупаво?

solo_
12-21-2016, 17:44
Не разбрах, ти се имаш за по-умен от хиляди хора по света посветили живота си на проучвания и работа за да създадат тази теория която за момента е единствената за произхода на хората?
Как може заключене изведено по логичен път да е глупаво?

аз съм различен от всеки един!

ти за маймуна ли се мислиш? Според теб по естествен път би ли могло да се стигне до такъв клас?

И какви проучвания, бе? (facepalm) Единствено Стивън Хокинг ги приказва тия глупости
а този Стивън Хокинг не е наред с главата, LoadRunner
ти просто не знаеш какви неща говори и по какъв начин разсъждава

науката няма никакво обяснение за произхода на живота
единствено е измислена теорията за Big Bang и маймуната която се е превърнала в човек

независимо каква логика вадиш и вкарваш... винаги ще се стига само и единствено до Бог
и кое му е логичното на маймунската теория на Дарвин? Ти не си добре.

golemiq_korab_minava
12-21-2016, 18:02
По логиката ти, хората ще си останат милиони години едни и същи.

Eволюция не изключва създатели.

solo_
12-21-2016, 18:04
По логиката ти, хората ще си останат милиони години едни и същи.

Eволюция не изключва създатели.

а по каква причина да се променяме?

основната ми идея беше, че хората НЕ са произлезли от маймуната

иначе "Създадени по образ и подобие на Бог" означава да сме като него винаги... нали образ и подобие...
поне аз така си го обяснявам

иначе не споря
всичко може да стане

LoadRunner
12-21-2016, 18:10
основната ми идея беше, че хората НЕ са произлезли от маймуната

ти не може да имаш идеи бе тъпанар, ти само може да четеш информация на готово, която хора които имат знание а не идеи са ти предоставили безплатно, да анализираш, сравняваш и правиш заключения
ясно ли ти е, малоум?
(съжалявам, просто божиите хора са с много зациклило и назадничево мислене)

solo_
12-21-2016, 18:13
ти не може да имаш идеи бе тъпанар, ти само може да четеш информация на готово, която хора които имат знание а не идеи са ти предоставили безплатно, да анализираш, сравняваш и правиш заключения
ясно ли ти е, малоум?

Добре!
http://i.imgur.com/OrPckJM.gif

Вярвай на лъжата...
http://i.imgur.com/djPaIur.jpg

golemiq_korab_minava
12-21-2016, 18:15
а по каква причина да се променяме?

По каква причина да не се променяме?

Виж един живот. Той постоянно е свързан с промени и етапи на развитието на личността. От пубертет, какъвто си ти, през узряване и застаряване. Някои помъдряват.. Цял живот се учи. Промяна винаги има. Всеки ден.

Самото следване на цели и желания е свързано с промяна.
Ако няма промяна, значи нямаш съзнание, нямаш свободен избор. И отново се връщаме до това, че някой или нещо опитва или изцяло ни програмира съобразно негови цели. Тогава промяната ще бъде изкуствена и заложена, записана. Тогава твоя ум не е твой, не е проект на теб, ами на създателите ти. И въпреки това еволюция трябва да съществува, за да има развитие. Било то и в погрешна посока. :D

Indistinct
12-21-2016, 18:22
Преместете дискусията си тук.

golemiq_korab_minava
12-21-2016, 18:32
Преместете дискусията си тук.

А ти няма ли да се включиш. Интересно ми е твоето мнение.

Indistinct
12-21-2016, 18:39
Според мен е Сътворение.
Едно от нещата, с които противниците на Сътворението винаги опонират, е определението за време, а именно, че Бог е създал всичко за 6 дни. Е, времето е едно необикновено измерение.

LoadRunner
12-21-2016, 18:52
Бог е създал всичко за 6 дни.

моля те тихичко с тия сътворения за 6 дни
че то не че е нелепо ма е и нагло

golemiq_korab_minava
12-21-2016, 18:53
Според мен е Сътворение.
Едно от нещата, с които противниците на Сътворението винаги опонират, е определението за време, а именно, че Бог е създал всичко за 6 дни. Е, времето е едно необикновено измерение.
Което не изключва развитието като вид и еволюцията.

Fisherman
12-21-2016, 19:00
Според мен е Сътворение.
Едно от нещата, с които противниците на Сътворението винаги опонират, е определението за време, а именно, че Бог е създал всичко за 6 дни. Е, времето е едно необикновено измерение.

Реални противници на сътворението няма има само объркани,недоразбрали или нагли простаци,които опонират човешкото сътворение по лични причини.

За да могат да си бъркат в гъза без последствия примерно.

anonymous908491
12-21-2016, 19:03
моля те тихичко с тия сътворения за 6 дни
че то не че е нелепо ма е и нагло

нея са я сътворили за 6 дни
за тва главата и е празна
не са имали време да и дадат акъл

Fisherman
12-21-2016, 19:04
Което не изключва развитието като вид и еволюцията.

Еволюция в същинския и вид никога не е наблюдавана под предтекст,че са нужни 4 милиарда години за да се случи.Наблюдава се приспособяване на различните видове животни към промени в средата,без което няма как да съществуват всъщност живите организми,всекидневно всеки от нас търпи физиологични промени за да запази хомеостазата си.

По принцип за малоумната теория на Дарвин най-голямото доказателство ще бъдат извънземните,като те ще покажат,че живот може да се заражда във всяка една точка на вселената и да еволюира до развити общества,които да кръстосват небесата.
Но тъй като такива няма,всички вярващи в извънземни се налага да преглътнат по едно голямо лайно и да продължат да мият тоалетни (работа подходяща за умствените възможности на всеки,който обича теорията за Еволюцията).

Indistinct
12-21-2016, 19:04
моля те тихичко с тия сътворения за 6 дни
че то не че е нелепо ма е и нагло

Разбра ли какво написах изобщо?

golemiq_korab_minava
12-21-2016, 19:13
Еволюция в същинския и вид никога не е наблюдавана под предтекст,че са нужни 4 милиарда години за да се случи.Наблюдава се приспособяване на различните видове животни към промени в средата,без което няма как да съществуват всъщност живите организми,всекидневно всеки от нас търпи физиологични промени за да запази хомеостазата си.

По принцип за малоумната теория на Дарвин най-голямото доказателство ще бъдат извънземните,като те ще покажат,че живот може да се заражда във всяка една точка на вселената и да еволюира до развити общества,които да кръстосват небесата.
Но тъй като такива няма,всички вярващи в извънземни се налага да преглътнат по едно голямо лайно и да продължат да мият тоалетни (работа подходяща за умствените възможности на всеки,който обича теорията за Еволюцията).

Нищо не спомена за генните мутации, рудиментирали органи и други факти. ГМО какво е? Генно модифицирани организми.

Повтарям. Това, че може да има изкуствена намеса или, че цялата вселена е създадена от всевисш дух, не е задължително да отхвърля еволюцията, която също може да е заложена като средство.

Извънземните не искат да навредят на човешката вяра.

Fisherman
12-22-2016, 13:17
Нищо не спомена за генните мутации, рудиментирали органи и други факти. ГМО какво е? Генно модифицирани организми.

Повтарям. Това, че може да има изкуствена намеса или, че цялата вселена е създадена от всевисш дух, не е задължително да отхвърля еволюцията, която също може да е заложена като средство.

Извънземните не искат да навредят на човешката вяра.

генните мутации предизвикват болести,ако си чувал

рудиментарни органи няма

ГМО е човешко творение,вкарване на гени от напълно различен вид,примерно от многоклетъчен организъм на бактерия,както направиха едни българи с лактобацилус булгарикус за да го направят по-издръжлив

смисъл аз от 5 години чета нон-стоп на тая тема,няма да можеш да ме бутнеш

golemiq_korab_minava
12-22-2016, 17:03
генните мутации предизвикват болести,ако си чувал

рудиментарни органи няма

ГМО е човешко творение,вкарване на гени от напълно различен вид,примерно от многоклетъчен организъм на бактерия,както направиха едни българи с лактобацилус булгарикус за да го направят по-издръжлив

смисъл аз от 5 години чета нон-стоп на тая тема,няма да можеш да ме бутнеш

Именно. ГМО е създаване на нови организми от човека.
Нямам намерения да те бутам.. Всеки има право да мисли каквото си иска.

Според мен е наивно и надменно да си мислим, че сме единствените и най-велики творения на Бог.

Fisherman
12-22-2016, 18:52
Именно. ГМО е създаване на нови организми от човека.
Нямам намерения да те бутам.. Всеки има право да мисли каквото си иска.

Според мен е наивно и надменно да си мислим, че сме единствените и най-велики творения на Бог.

надменно е да си мислиш,че всичко около теб е причина от вселенско тото

kostik
12-22-2016, 19:13
Еволюция има, но силно се съмнявам тази еволюция да е създала човека.

Грозния
12-22-2016, 19:34
По принцип за малоумната теория на Дарвин...:D
Би ли обяснил моля те, каква е твоята теория :) ?
Ти отричаш ли еволюцията?

генните мутации предизвикват болести,ако си чувалНе винаги - цветът на кожата и очите са генни мутации с цел приспособяване към средата на живеене!

рудиментарни органи нямаИма и още как - апендиксът какво е?! То има и други :D!

смисъл аз от 5 години чета нон-стоп на тая тема,няма да можеш да ме бутнеш:shock:
:lol:

golemiq_korab_minava
12-22-2016, 20:02
надменно е да си мислиш,че всичко около теб е причина от вселенско тото

Не е тото.. Остави какви глупости се пише и прибавя към еволюцията.

golemiq_korab_minava
12-22-2016, 20:48
https://www.youtube.com/watch?v=QCJI-disc9E

Zlennox
12-23-2016, 01:16
физиологични промени .

Ключова думи: "Физиологични", "хомеостазата".

https://youtu.be/O5oe6j99Npw

Това как ще го опровергаеш с тези 5 години XP на фона на 150?

Зависи и кво четеш де...

Ice77
12-25-2016, 12:11
аз съм различен от всеки един!

ти за маймуна ли се мислиш? Според теб по естествен път би ли могло да се стигне до такъв клас?

И какви проучвания, бе? (facepalm) Единствено Стивън Хокинг ги приказва тия глупости
а този Стивън Хокинг не е наред с главата, LoadRunner
ти просто не знаеш какви неща говори и по какъв начин разсъждава

науката няма никакво обяснение за произхода на живота
единствено е измислена теорията за Big Bang и маймуната която се е превърнала в човек

независимо каква логика вадиш и вкарваш... винаги ще се стига само и единствено до Бог
и кое му е логичното на маймунската теория на Дарвин? Ти не си добре.

+1 Това се казва отговор ;) :)