PDA

View Full Version : Крем за белези



KIRIL98
12-22-2016, 14:13
Не знам дали темата е за тука, но тука ще пиша. Имам белези от пъпки, които съм "почесвал" до кръв, също и рани от падания. Препоръчайте някой крем, който върши най-хубава работа и най-бързо, защото тези белези вече ме дразнят и искам да ги разкарам. Благодаря предварително!

solo_
12-22-2016, 17:18
Не знам дали темата е за тука, но тука ще пиша. Имам белези от пъпки, които съм "почесвал" до кръв, също и рани от падания. Препоръчайте някой крем, който върши най-хубава работа и най-бързо, защото тези белези вече ме дразнят и искам да ги разкарам. Благодаря предварително!

най-добрите варианти са масло от чаено дърво и сок от листо на алое

лично съм изпробвал и двете неща

от алоето белезите се махат за броени дни
обаче се изисква постоянство

по-лесно ще намериш маслото от чаено дърво

KIRIL98
12-22-2016, 19:05
Този сок от листо на алое сам ли трябва да си го изцедя или се продава в такава форма?

Грозния
12-22-2016, 19:37
Има едни лепенки Дерматикс - те помагат за заличаване на белези, но са скъпи.
Все пак лепенките са големи и можеш да ги нарежеш на по-малки парчета и да имаш за повече пъти или за по-малки по размер белези.
Успех :)!

tori
12-22-2016, 21:36
Принципно тия кремове за белези действат най-добре на пресен белег, след като коричката на раната е паднала и отдолу има нова кожа. Изпробвай алоето - чувала съм, че е добро като вариант.
А, соло, тва със чаеното дърво не съм го чувала, на какъв принцип работи? По принцип чаеното дърво знам, че е идеална добавка в тониците за лице, защото почиства добре и погаря пъпки ама за белези не съм чувала.
И, бтв, не знам защо всички се чувстват зле от белезите си, за мен те са история и не бих ги премахнала. Един имам по лицето, който е вдлъбнат и обикновено минавам с четката с ФДТ колкото да не седи като петно с различен цвят ама си го харесвам даже. :д

KIRIL98
12-23-2016, 06:36
И, бтв, не знам защо всички се чувстват зле от белезите си, за мен те са история и не бих ги премахнала. Един имам по лицето, който е вдлъбнат и обикновено минавам с четката с ФДТ колкото да не седи като петно с различен цвят ама си го харесвам даже. :д

Принципно съм грозен като г*з, та затова искам да ги махна. А относно самите белези, на гадни места са: единия е на носа ми и седи като легнал полицай, другите три са ми на ръката и лятото изглеждат много грозно. А и ми предстои и абитуриентска, so...

Грозния
12-23-2016, 08:03
И, бтв, не знам защо всички се чувстват зле от белезите си...:shock:
Може би защото е грозно?!

Принципно съм грозен като г*з, та затова искам да ги махна. А относно самите белези, на гадни места са: единия е на носа ми и седи като легнал полицай, другите три са ми на ръката и лятото изглеждат много грозно. А и ми предстои и абитуриентска, so...Тори е права, че средствата за заличаване на белези действат най-добре на пресен белег, но си струва да опиташ да ги махнеш - това ще те накара да се чувстваш по-добре. Посъветвай се и с дерматолог и почвай лечение, защото тоя процес е бавен и изисква време.

tori
12-26-2016, 10:26
Е, има някои, където вярно са грозни ма са рядкост наистина грозните. Ако не се научиш да се обичаш всякак, и с белези, и без белези е същата работа.

NomNomNom
12-26-2016, 10:58
крем рачев - като дете помня, че майка ми имаше и наистина беше добър. виж в гугъл дали още може да се намери и къде.

чаеното дърво и алоето също са вариант

за избелване - магданоз в алкохол/ракия

Indistinct
12-26-2016, 19:43
Белезите не трябва да се считат за нещо грозно. Носят историята на човека, те са част от него.

KaRiNa.Ni
12-27-2016, 09:19
Белези трудно могат да се махнат,като се има предвид,че слънцето прави белезите още по-видими особенно по лицето.
Не ги разпочквай,не ги стискай! Като те притеснява отиваш на козметик или при лекар,за да установи от какво са ти и да ти направи,някаква терапия на лицето.

Грозния
12-27-2016, 10:24
Белезите не трябва да се считат за нещо грозно. Носят историята на човека, те са част от него.И това го казва жена :shock: !
Нещо много лицемерно ми идва :x !

Белезите са грозни и няма нищо хубаво в тях! Всички се опитват да ги премахват и не съм чувал за някой който да иска да има белези, още по-малко да си ги създава умишлено! Това доказва, че белезите са нещо нежелано!

Indistinct
12-27-2016, 10:44
И това го казва жена :shock: !
Нещо много лицемерно ми идва :x !

Белезите са грозни и няма нищо хубаво в тях! Всички се опитват да ги премахват и не съм чувал за някой който да иска да има белези, още по-малко да си ги създава умишлено! Това доказва, че белезите са нещо нежелано!

Защо трябва да има разлика кой го казва?
Да не би единствено момчетата да имат белези?
Подкрепям мнението на Тори, че малко видове белези са грозни.

tori
12-27-2016, 11:08
Грозен, никой не говори за собственоръчно създаване на белези, ако не загряваш. Никой не си ръчка пъпките, за да има какво да показва на децата си или с какво да върти бройки в тефтерчето. И никак не е лошо, че искаш да се отървеш от такъв, ако ти пречи по някакъв начин. Въпросът е, че трябва да се научиш да се обичаш и с белези, и с акне, и с кофти вежди, с мазна кожа или нещо друго, което не е красиво.
И е глупаво, че мислиш, че понеже съм жена, не мога да си обичам белега над веждата. Баш пък на него много му се радвам. :д

Грозния
12-27-2016, 19:16
Грозен, никой не говори за собственоръчно създаване на белези, ако не загряваш.Същото казвам и аз :).
Много хора търсят начини да си премахват белезите, за да са по-красиви и да се чувстват по-добре, нали?
Ако белезите бяха нещо хубаво и разкрасяващо, хората щяха да търсят начини да си правят белези, а не да ги премахват! Сега звучи ли ви логично :) ?

И никак не е лошо, че искаш да се отървеш от такъв, ако ти пречи по някакъв начин.Съгласен съм, че никак не е лошо, но понякога това струва доста пари и не всеки може да си го позволи.

Въпросът е, че трябва да се научиш да се обичаш и с белези, и с акне, и с кофти вежди, с мазна кожа или нещо друго, което не е красиво.Още по-хубаво би било, ако можеше да научиш и другите да те харесват ако си гроз(е)н/на :D :x !