PDA

View Full Version : Китайски троянски кон!!!



adi_po
12-23-2016, 15:08
Здравейте, имам проблем. Проблема е че нямам мозък и си инсталирах най-доброволно с мисълта, че това нещо е съмнително, някакъв шибан троянски кон. Даже повече от един, направо лаптопа ми стана цяла конюшня. Казва се Maoha WiFi, опитах се да го премахна и да се направя на I.T. специалист, но за човек с моите възможности, които достигат до това да инсталира GTA III, става трудно. Опитах се да следвам съветите на някои публикации, които намерих в интернет и мисля, че до някъде се получи, но не изцяло. Трябваше да си инсталирам 3 програми(даже трябваше да си инсталирам 6, но спрях до там), които после се оказа, че искали лиценз, отне ми почти 4 часа, търсейки решение, но така и не го намерих. Заедно с тоя шибан вирус ми се изтеглиха и някакви други програми като mp3 player и някаква подобна на Winrar. Ужас ви казвам. Не можех да вляза в google, защото ме препращаше към някаква руска търсачка, което правеше всичко още по-трудно, да не говорим, че като отворя браузъра ми излизат 56 хиляди реклами и не знам си какво още. Май успях чрез съветите, които намерих да изтрия част от тея вируси, ама не и всички. Успях да блокирам тая руска търсачка и сега поне мога да си търся спокойно в гугъл, но усещам как лаптопа ми е по-бавен и все още ми изкачат реклами. Не успях да деинсталирам и програмата подобна на winrar. Моля за помощ хората, които са се сблъсквали с подобен тип вирус, защото вече не знам какво да правя. А не искам да го дам да ми го преинсталират, защото имам прекалено важна информация и прекалено много неща на лаптопа си, които не искам да загубя. Благодаря предварително!

П.С. Тролове, чувствайте се свободни да спамите, коментарите ви няма да бъдат взимани под внимание!

LoadRunner
12-23-2016, 17:01
значи и аз съм имал китайски вирус и то всичко което теглеше и се инсталираше само беше изцяло на китайски
мен ми отне цял ден за да реша че тр да преинсталирам
тоя китайски вирус ме научи и да преинсталирам и това е единственото решение
аз съм следвал всякакви стъпки, триене на вируса от регистрите и всичките му остатъци но той пак се появява и почва да тегли китайски програми и сами да се инсталират, някви търсачки и компа прегрява
преинстал при първа възможност

Ако не можеш да преиснсталираш или не си ще ти трябва 2ри комп или лаптоп от който да гледаш стъпка по стъпка ко се прави
макар че те са едни ПДФ-и и може да си ги свалиш на телефона и да почваш с преинстала (сваляш си уиндоус и активатор и ПДФ за съответния уиндоус като съответно първо го преглеждаш отгоре отгоре да се запознаеш за кво иде реч, фасулска работа)

adi_po
12-23-2016, 17:13
значи и аз съм имал китайски вирус и то всичко което теглеше и се инсталираше само беше изцяло на китайски
мен ми отне цял ден за да реша че тр да преинсталирам
тоя китайски вирус ме научи и да преинсталирам и това е единственото решение
аз съм следвал всякакви стъпки, триене на вируса от регистрите и всичките му остатъци но той пак се появява и почва да тегли китайски програми и сами да се инсталират, някви търсачки и компа прегрява
преинстал при първа възможност

Ако не можеш да преиснсталираш или не си ще ти трябва 2ри комп или лаптоп от който да гледаш стъпка по стъпка ко се прави
макар че те са едни ПДФ-и и може да си ги свалиш на телефона и да почваш с преинстала (сваляш си уиндоус и активатор и ПДФ за съответния уиндоус като съответно първо го преглеждаш отгоре отгоре да се запознаеш за кво иде реч, фасулска работа)

Благодаря за съвета!

Dwyd96
12-23-2016, 17:18
Най-сигурно ще е да го преинсталираш. Можеш да пробваш и ресет на уиндоуса, програмата дето е като уинрар ще се изтрие но вируса най-вероятно ще си остане....

anonymous908491
12-23-2016, 17:18
https://www.kaldata.com/forums/forum/31-%D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D 1%82-%D0%B8-%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D 1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0/

потърси дали има тема за същия вирус или пусни сам, ще ти кажат как да се оправиш

или направо почваш това
https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D 0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D 0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0/

Грозния
12-23-2016, 18:42
Като за начало излез от нета - не стой свързан с тоя компютър докато не го оправиш!
Запиши си важните неща на дискове и преинсталирай offline!

LoadRunner
12-23-2016, 19:18
Запиши си важните неща на дискове и преинсталирай offline!
hahah че кой записва на дискове в днешно време
ти за флашка или външен хард не си и чувал
ако изтъкнеш парите то големите флашки не са толкова скъпи
от 5 години поне не съм видял или чул за диск (освен уиндоуса)

anonymous908491
12-23-2016, 19:25
hahah че кой записва на дискове в днешно време
ти за флашка или външен хард не си и чувал
ако изтъкнеш парите то големите флашки не са толкова скъпи
от 5 години поне не съм видял или чул за диск (освен уиндоуса)

само тва ли видя в поста му
щото останалото за нета и преинсталиране офлайн не е още по-смешно

LoadRunner
12-23-2016, 19:48
и аз май преинсталирах без нет
така пишеше

anonymous908491
12-23-2016, 19:53
от къв зор, нали лан картата има нужда от инсталиране на драйвъри, отделно и другите настройки
преинсталира се офлайн, за да не лепнеш някой вирус, докато си още без АВ, ама тва е за жените
и за регистрирането май трябва да си офлайн, ама аз ползвам SLIC та ми е през уя за тия неща

Грозния
12-23-2016, 20:31
hahah че кой записва на дискове в днешно време
ти за флашка или външен хард не си и чувалАко иска да си пренесе и преинсталира и вирусите, ще направи като теб :) !
Ако използва CD-та, рискът е по-малък.

щото останалото за нета и преинсталиране офлайн не е още по-смешно

от къв зор, нали лан картата има нужда от инсталиране на драйвъри, отделно и другите настройки
преинсталира се офлайн, за да не лепнеш някой вирус, докато си още без АВ, ама тва е за жените
и за регистрирането май трябва да си офлайн, ама аз ползвам SLIC та ми е през уя за тия нещаЗа да махне вирусите обикновено преинсталиране най-вероятно няма да свърши работа - най-добре Format C\: 8) !
В такъв случай в началото и без това няма да има драйвери, нито нет.

Троянският кон и други зловредни програми, особено такива които свалят и инсталират разни неща, установяват контрол над компютъра-жертва. Този който е написал вирусите може да прави на практика каквото си поиска, докато има връзка със заразения компютър! "Умници"! :D!
Затова казвам да го изключи от нета докато не го оправи :)!

anonymous908491
12-23-2016, 20:34
За да махне вирусите обикновено преинсталиране най-вероятно няма да свърши работа - най-добре Format C\: 8) !


ти си завършен идиот
останалото не го цитирах, щото нямам време да отговоря на всички измислици

Грозния
12-24-2016, 11:14
ти си завършен идиот
останалото не го цитирах, щото нямам време да отговоря на всички измислициЕй - papuGAY :D ...
За какво мислиш, че някой се занимава да пише вируси и да ги разпространява?
Кажи ми, че аз съм тъп и незнаещ :) !
Ей така - от нямане на работа ли :D ?!
Смешееен... :razz:

anonymous908491
12-24-2016, 11:26
Кажи ми, че аз съм тъп и незнаещ :) !


за първи път пишеш нещо вярно

Грозния
12-24-2016, 13:14
за първи път пишеш нещо вярноОсвен от компютри, явно и от ирония и сарказъм не разбираш :D !

Не ми отговори на въпроса!
Той въпросът е риторичен и аз щях да ти ги кажа тия неща, щом сам не ги знаеш и осъзнаваш, но не исках да те правя на по-тъп отколкото си 8)!
Или си :shock: :razz: ?!

anonymous908491
12-24-2016, 15:22
Освен от компютри, явно и от ирония и сарказъм не разбираш :D !

къде виждаш ирония и сарказъм в моя пост ?

Грозния
12-24-2016, 19:33
къде виждаш ирония и сарказъм в моя пост ?В твоя не, но в моя имаше, и то точно това което си цитирал тука: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/585659-%D0%9A%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BD!!!?p=11535294&viewfull=1#post11535294 :D
Това доказва, че не разбираш от ирония и сарказъм, а останалите ти постове по темата доказват, че не разбираш и от malware 8) .
Май имаш и проблеми с четенето и разбирането на смисъла :razz: ! Дрънкаш несвързано и не по темата, като не ми отговори на нито един въпрос, а само повтаряш "аз съм прав, а Грозния е ..."

ти си завършен идиот
останалото не го цитирах, щото нямам време да отговоря на всички измислици:razz:

П.С. Добре че има такива като теб, над които Грозния да демонстрира превъзходството си 8) !

JDeel
12-25-2016, 03:28
Вие двамата можете да си размените скайповете за да си гукате още по-интимно ;)

KondioVarvarina
12-28-2016, 19:02
Здравей, ето ги и моите съвети:
2. Изтегли си Rkill, AdwCleaner, Junkware Removal Tool и Trojan Remover и ги пусни по 1-2 пъти
1. В инсталираните програми виж за нещо съмнително
3. Провери процесите от Task Manager дали има нещо. Made in China

Пиши после ;)