PDA

View Full Version : Свободни ли сте?



golemiq_korab_minava
12-26-2016, 08:21
Не сте.

Роби сте, толкова, колкото през Османското владичество, колкото преди падането на СССР.

Роби сте, но не искате да го разберете, защото сте присадени в една среда, която задоволява най-малките ви егоистични прищевки.


Роби сте в собственото ви съзнание.

smilegirl12
12-26-2016, 08:28
Не е задължително

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 10:40
Не е задължително

Праавилно! ;)

divergent
12-26-2016, 11:03
И ти трябва да се освободиш... от наркотиците.

defender
12-26-2016, 11:12
По-добре кажи как да се освободим? Все ще измислиш нещо.

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 11:41
По-добре кажи как да се освободим? Все ще измислиш нещо.

Ти си свободен, защото си духовен човек, не знам за дивергента.

За да се освобидим, трябва повече хора да се пробудят, поне да разберат в какъв свят живеят и какво правят. Защото съм сигурен, че почти никой не знае какво прави или въобще дали се интересува къде се намира. ;)

Важното е, нали, да се впише в социалната среда, по възможност да печели някакви пари и да прави нещо. Ама какво прави и защо го прави, не може да ми каже. Или все стои в някое бъдеще. Но най-вече себе си не познава.

Та, да. Така е било от край време.. Аз също не съм заинтересован да се боря за подобни хора, които искат да ме пратят за лудницата. Бих станал един от тези, които тайно ще им се бъркат в реалното съществуване и да определям пътечките им, ако това е възможно. Дали само определено съсловие от просветени хора има роля в това - със сигурност. По-важно е, дали е правилно, някои неща наистина да се запазят в тайна? И най-вероятно е така. В тайна са запазени за добро или зло, много неща. ;)

defender
12-26-2016, 11:46
Nom и ауриса също са духовни човеци и са свободни, нали? Ауриса особено е баси освободеното парче, чак освободеността му ми навлиза в моята освободеност. "Ихуахухиху", виж го как се смее свободно и не го е срам. :)

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 11:51
Абе и ти си вързан.. Но тук много зависи за какво. Както казах - може да е за добро.

Но в нашия свят , този на материалното и на капитализма - не. Хората са лъгани от всякъде и просто използвани. Като добитък.

aurissaaaaa
12-26-2016, 11:52
Аз си взех наскоро колело с намерението да правя тва; https://www.youtube.com/watch?v=M58Q0zXLB0o
Онзи ден се качих до копитото без никъв тренинг и с адките мъки, ама ми беше страшен кеф, че го избутах от-до.

А пък някой ден като ме бива достатъчно в това, с което се занимава, да се надяваме и училище че ще мога да отворя. Засега планувам да правя туториъли по математика за комп. графика.


Ти през това време вий колко крив е света и колко са скапани хората. И аз не съм доволен от заобикалящата ме среда, и мен не ме разбират дори най-близките ми познати и не мога дори за 10% от това, което ми е интересно да говоря с тях(то закво иначе щях да вися в нета), ама не съм се взел за заратустра.

Ае освести се малко братле. Напомняш ми на един познат, който пафка супер много трева и съм сигурен, че нещо му е бъгнала възприятията.

smilegirl12
12-26-2016, 11:57
Колкото и да е духовен един човек малко или много винаги ще бъде зависим от материалното. Няма как да го избегне човек.

solo_
12-26-2016, 12:00
И ти трябва да се освободиш... от наркотиците.

него го преследват някакви извънземни... бил видял някаква светлина, която започнала да обикаля около него :д

хората вече строят домове на Марс и пунктове за тераформиране

момчетата на неговата възраст си имат жени и мислят вече за деца
а той седи тук и се занимава с извънземни, тайни служби и конспирации - неща, от които няма никакво значение

телевизията не е нищо лошо и всеки може да гледа неща
обаче има предавания, които промиват мозъка чрез "логични обяснения", които после се оказват нелогични

Кораб, никой не иска да те праща в лудницата
просто си се филмирал и живееш в измислена реалност, породена от Стойчо Керев и професор Лъчезар Филипов


и сега за пореден път ще кажа, че роби никога не са съществували, не съществуват и няма да съществуват

абсолютно всеки човек може да контролира действията
защото всеки има свободна воля

хората не са животни и не подлежат на контролиране, заробване и т.н..
всеки си има собствено мнение и решава какво да прави

ако в момента хванеш човек и му сложиш вериги, не означава, че си го направил роб
защото можеш насила да го оковеш
но не можеш насила да го накараш да работи за теб

защото той може да е избрал да НЕ работи за теб

той има право да избира - да е свободен или да умре

дори и да избере да работи за теб, пак не е роб

Какви наркотици вземаш?


Колкото и да е духовен един човек малко или много винаги ще бъде зависим от материалното. Няма как да го избегне човек.
самите хора са направени от материал

само безплътната същност не се нуждае от материални блага

а има ли нещо лошо в материалното?

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 12:05
Колкото и да е духовен един човек малко или много винаги ще бъде зависим от материалното. Няма как да го избегне човек.

Не става върпос за избягване на материалното, ами за това хората да не бъдат използвани от други хора по подъл начин.

За какво трябва цялото население да бъде държано глупаво, да не се развива по начин на духовно единение и мир.. А материалното или научното да се откъсва до краен предел от духовното, при положение, че истинските творения идват от вътре, - тоест от интуицията. Тоест - свързано е. Някои само със силата на мислите създават.

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 12:14
него го преследват някакви извънземни... бил видял някаква светлина, която започнала да обикаля около него :д

хората вече строят домове на Марс и пунктове за тераформиране

момчетата на неговата възраст си имат жени и мислят вече за деца
а той седи тук и се занимава с извънземни, тайни служби и конспирации - неща, от които няма никакво значение

телевизията не е нищо лошо и всеки може да гледа неща
обаче има предавания, които промиват мозъка чрез "логични обяснения", които после се оказват нелогични

Кораб, никой не иска да те праща в лудницата
просто си се филмирал и живееш в измислена реалност, породена от Стойчо Керев и професор Лъчезар Филипов


и сега за пореден път ще кажа, че роби никога не са съществували, не съществуват и няма да съществуват

абсолютно всеки човек може да контролира действията
защото всеки има свободна воля

хората не са животни и не подлежат на контролиране, заробване и т.н..
всеки си има собствено мнение и решава какво да прави

ако в момента хванеш човек и му сложиш вериги, не означава, че си го направил роб
защото можеш насила да го оковеш
но не можеш насила да го накараш да работи за теб

защото той може да е избрал да НЕ работи за теб

той има право да избира - да е свободен или да умре

дори и да избере да работи за теб, пак не е роб

Какви наркотици вземаш?


самите хора са направени от материал

само безплътната същност не се нуждае от материални блага

а има ли нещо лошо в материалното?

Момче. Материалът е относително понятие. Всичко е материал, но през атомния микроскоп - е квантова физика в постоянно трептене. ;)

Прав си, че човек има воля, но за да се прояви, то трябва да има открито самосъзнание, което да позволява избор! Защото, моето момче, но когато те зомбират от малък да мислиш и възприемаш по един начин всичко - ти вече си превърнат в роб. Когато изборът ти е на база от примитивни желания и информация, които са ти вградили,чрез манипулиране - тогава си роб. Роб си, когато си мислиш, че познаваш света и имаш избор без да знаеш нищо за света, а изборът да се свежда до няколко заложени параграфи. За да имаш избор, ти трябва да познаваш себе си, да познаваш света, а не да следваш зададеното или вече копираното от други хора.

solo_
12-26-2016, 12:34
Момче. Материалът е относително понятие. Всичко е материал, но през атомния микроскоп - е квантова физика в постоянно трептене. ;)

Прав си, че човек има воля, но за да се прояви, то трябва да има открито самосъзнание, което да позволява избор! Защото, моето момче, но когато те зомбират от малък да мислиш и възприемаш по един начин всичко - ти вече си превърнат в роб. Когато изборът ти е на база от примитивни желания и информация, които са ти вградили,чрез манипулиране - тогава си роб. Роб си, когато си мислиш, че познаваш света и имаш избор без да знаеш нищо за света, а изборът да се свежда до няколко заложени параграфи. За да имаш избор, ти трябва да познаваш себе си, да познаваш света, а не да следваш зададеното или вече копираното от други хора.

всеки пораства, развива се и "узрява"
лесно е да бъдеш манипулиран като си малък и наивен
обаче в един момент ставаш голям и поемаш по своя път в живота

ако всички хора са равни, няма да е интересен живота
власт и рангове е имало винаги (и така трябва)

но има хора, които не се повлияват от тези неща
например аз съм независим от системата и не се интересуват какво се случва около мен, под мен, над мен, зад мен или пред мен...
наивно е да се тревожа за такива неща

хората все още не са вечни
и затова е добре човек да си живее живота както си поиска
а не да се занимава с глупости и са се мъчи да променя нещата

например аз следвам собствени цели и правила в живота
не мисля за правителството и за това кой ще е следващия президент или какво прави Цецка Цачева

няма значение дали си на 13 или на 113

много хора мислят, че е съвсем нормално да се мисли за системата и за глупостите й
обаче не са прави
защото това "мислене" не може да ти покаже нищо освен глупости
затова човек трябва да бъде свободен (независимо от възрастта) и да не мисли за простотии, а да си живее живота и да преследва целите си и да сбъдва мечтите си

материално е всяко нещо, което може да се пипне
включително и атомите

знам, че имаш предвид относително понятие
обаче няма значение
защото всеки човек си има изисквания, към които се придържа!

и какво като мислиш? Ще отидеш и ще подпишеш един референдум (допитване до народа) - и какво като го направиш :!: :?: Според теб какво ще промениш? - Нищо!
точно заради това не е нужно човек да си пълни главата с глупости

Корабчо, всеки човек познава себе си и заобикалящия го свят
опознаването на света и себе си е вродено

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 12:42
хахаххахахахаххаха :D :D :D :D

референдум насочен към безмозъчни тикви няма да разреши нищо. не ми трябва мнението на дебили..


Ок. Успех. ;)

solo_
12-26-2016, 12:50
Кои са дебилите?

defender
12-26-2016, 12:54
А
Ти през това време вий колко крив е света и колко са скапани хората. И аз не съм доволен от заобикалящата ме среда, и мен не ме разбират дори най-близките ми познати и не мога дори за 10% от това, което ми е интересно да говоря с тях

Аурисе, аз те разбирам, можеш да си говориш за интересните ти работи с мен, мога да ти дам топла нежност.

Zlennox
12-26-2016, 13:23
и какво като мислиш? Ще отидеш и ще подпишеш един референдум (допитване до народа) - и какво като го направиш :!: :?: Според теб какво ще промениш? - Нищо!
точно заради това не е нужно човек да си пълни главата с глупости

Чел ли си "1984" на Орлуeл? Ако не си, направи си труда. Може пък да ти промени мирогледа над робството и защо простотията на обществото до прогрес не достига. Не говоря за някви си конспиративни теории за илюминати и нови световни редова и т.н. не вярвам в такива глупости и без това, но накараш ли да обществото да си вярва на собствената си дезинформация и идиотщина, това е робство. За това повечето националисти, патриоти и дясно-политически линеещи капути са толкова убедени и предубедени в собствените си локуми дет ги разтягат и сукат.

defender
12-26-2016, 13:40
За това повечето националисти, патриоти и дясно-политически линеещи капути

Интересно, а на кой друг искаш да му резнеш главата и до го подпалиш? Сподели, чувствай се свободен, отпусни се, при нас можеш да бъдеш себе си, разкажи ни за гневът си.

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 13:57
Кои са дебилите?

Повечето хора. Ако не бяха дебили, ако нямаше толкова дебили, нямаше да задавам толкова дебилна тема.

Ако още си толкова наивен, за да си мислиш, че някъде правят референдуми, за да питат какво е мнението на народа, при положение, че хората не са компетентни, то ти не си свободен.

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 13:59
Чел ли си "1984" на Орлуeл? Ако не си, направи си труда. Може пък да ти промени мирогледа над робството и защо простотията на обществото до прогрес не достига. Не говоря за някви си конспиративни теории за илюминати и нови световни редова и т.н. не вярвам в такива глупости и без това, но накараш ли да обществото да си вярва на собствената си дезинформация и идиотщина, това е робство. За това повечето националисти, патриоти и дясно-политически линеещи капути са толкова убедени и предубедени в собствените си локуми дет ги разтягат и сукат.

ЕС е най-красивия пример за Оруеловата държава.

defender
12-26-2016, 14:05
ЕС е най-красивия пример за Оруеловата държава.

Особена па шотландците какви са замаени с тия техните референдуми, а после и брекзити..

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 14:12
Особена па шотландците какви са замаени с тия техните референдуми, а после и брекзити..
Целта е да се набие нещо в главите им, да се произведе така, все едно обществото го е решило. Само че само по себе си обществото не решава, а се води.

defender
12-26-2016, 14:15
Погледни ги шотландците, на референдума за малко сами да изберат да се отделят от Англия и кралицата и така да напуснат ЕС, пък сега, след брекзит, се вайкат и Шотландия можела да наложи вето на брекзит, иди ги разбери, водени като овца. (както и ние разбира се сме същите)

defender
12-26-2016, 14:27
Някой помни ли какво стана след референдум за АЕЦ Белене, нали народа си каза думата и какво? Какви са видимите резултати - ами резултатите са същите, като преди референдума.

Zlennox
12-26-2016, 15:13
Въпреки че като цяло национализма го намирам за деградивна идеология, има си и малкото плюсове както всяко друго нещо.

Няма значение колко сe "идентифицираш с човешката раса" - това, което има значение, е как структури на доверие / афинитет / социална организация на работата са установени. Това което - поне от мои наблюдения, е че националиста счита тези три принципа ексклузивни само към определена групова селекция, а не като по-голям концепт който може да се наложи и установи на по-голямо и разпространено ниво.

В крайна сметка, мисля, че грешките при национализма значително надвишават потенциалните положителни. Национализмът води до социално конструиран манталитет на "ние" и "те", който, по-често, отколкото не, увековечава неравенството между хората в различни области, най-вече на етническа основа. Помисли за границата между Мексико и САЩ. В някои области, разликата е само едната страна на реката, но Американското изявено чувство на национализъм създава тази граница, която прави огромната разлика по отношение на качеството на живот, манталитет и други конотации свързани с термина "те".

Бенедикт Андерсън беше написал една наистина прекрасна книга за национализма, титулувана "Въобразени общности", където той говори за народи и тяхните основно социално изградени общности, които хората си представят че сами по-себе си са част от. Думата "представяли" е използвана, защото никога няма да имаш лице в лице взаимодействие с повечето от хората, които живеят в САЩ или в еди-коя си друга държава в която си се родил или живееш, но все пак се идентифицираш с тях като народ, без да си запознат с тяхните възгледи и понятия, не само за нацията и държавата но и по-какъв начин се причисляват към този термин "ние".

Национализмът може да се постави като желанието на хората за автономия и да се управляват сами. Но това е много относителни и повърхностно сравнение, освен ако не си от тези които са на теория че ЕС е бюрократично управляван "суперстейт". Както вече бе разгледано, че всичко си има своите предимства и недостатъци в своя контекст. Просто може да погледнеш на недостатъците или негативите на национализма през или чрез изследване на резултатите в последствие от него за последните 2хилядолетия, и какво е положението след имплементацията на такива идеологии, като по отношение на политически, икономически и социално сравняване с колониализма например. Също например, нарастване на диктатори, преврати, и т.н. Проблема ти с мултикултито не е че не е практически възможен, ами защото всяка една страна предпоставя ексклузивността си като приоритет над другата. Така и няма взаимна реципричност към отношения между един друг и възприемане.

Zlennox
12-26-2016, 15:27
Погледни ги шотландците, на референдума за малко сами да изберат да се отделят от Англия и кралицата и така да напуснат ЕС, пък сега, след брекзит, се вайкат и Шотландия можела да наложи вето на брекзит, иди ги разбери, водени като овца. (както и ние разбира се сме същите)

Политическият нюанс на Шотландците никога не е бил мажоритарно анти-ЕС, за разлика от Уейлс и Англия. Ако бяха се отцепили пак щяха напъват да влизат в ЕС като суверенна държава, такъв и беше плана. Цялата кампания на тези които бяха за оставането на Шотландците беше на приниципа и обещанието че Шотландия и мястото и в ЕС ще бъде гарантирано ако гласуват да не се отделят от кралството. Англичаните с тяхната наглост и идиотщини винаги са били черните овци на Европа.

solo_
12-26-2016, 15:27
Повечето хора. Ако не бяха дебили, ако нямаше толкова дебили, нямаше да задавам толкова дебилна тема.

Ако още си толкова наивен, за да си мислиш, че някъде правят референдуми, за да питат какво е мнението на народа, при положение, че хората не са компетентни, то ти не си свободен.

много добре знам, че тия референдуми са за замазване на очите на народа

греша ли?

Zlennox
12-26-2016, 15:35
ЕС е най-красивия пример за Оруеловата държава.

Покажи ми каде е паралела с Орлуел?

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 15:37
Национализмът идва тогава, когато държавата е в опасност. Ако не съществуваше нациоанализъм, нямаше да говорите на български, нямаше да има различни народи и култури. Само че на практика това умесване на различни ценности, религии и като цяло на хора с различен манталитет и светоусещане - НЕ СТАВА.


Като унищожите държавите, ставете подвластни на още по-всемогъщни владетели, които окупират целия свят.

Национализмът запазва държавните граници, които са гнусна пречка за транс-националните корпорации и бизнеса.

Само че ето ви - 1 милион беженци ..


Ето ви един пример с Ливан.

''През 1948 г. страната приема на своята територия повече от 110 хиляди бежанци от Палестина. Присъствието на палестинците в Ливан води до редица проблеми за ливанското правителство и общество. През 1967 г. страната е сполетяна от втора голяма вълна на палестински бежанци. Ливан се превръща в опорен пункт за палестинските антиокупационни действия срещу Израел.

След „черния септември“ от 1970 г. палестинският лидер Ясер Арафат намира убежище в Ливан. Към средата на 70-е години броят на палестинците в страната достига 300 хиляди души''

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi8q6uepZLRAhWEJMAKHUplDJ0QFggYMAA&url=https%3A%2F%2Fbg.wikipedia.org%2Fwiki%2F%25D0% 259B%25D0%25B8%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD&usg=AFQjCNEOcm0AWrKtuQiSZ2vG-bwSzMaX8A&sig2=D5JJ3bex7qP_caLtLERiGg


вследствие - война
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0ahUKEwimqojKpZLRAhVqJ8AKHYAVA4gQFggYMAA&url=https%3A%2F%2Fbg.wikipedia.org%2Fwiki%2F%25D0% 259B%25D0%25B8%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD%25D1% 2581%25D0%25BA%25D0%25B0_%25D0%25B3%25D1%2580%25D0 %25B0%25D0%25B6%25D0%25B4%25D0%25B0%25D0%25BD%25D1 %2581%25D0%25BA%25D0%25B0_%25D0%25B2%25D0%25BE%25D 0%25B9%25D0%25BD%25D0%25B0&usg=AFQjCNF0HeeFg67FIlpIfA_jM5rCrpjdOA&sig2=9HzKHK953bCC0SOkkfwA4Q

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 15:39
Покажи ми каде е паралела с Орлуел?

пред очите ти

haritov
12-26-2016, 16:38
корабе винаги съм бил роб на собствената ми съвест и на нищо друго

Zlennox
12-26-2016, 16:44
Национализмът идва тогава, когато държавата е в опасност...

Kато погледнеш Америка, повечето инвазии и конфликти в които са се включвали, мислиш ли че е било защото нацията е била в опасност? Или по-скоро защото от идеологически и икономически интереси? Сами по-себе си национализма е регресивна идеология, предпоставяща една шепа хора като по-висши от друга. Тук не става въпрос за различия на база индивидуализм. Пример е еврейската паплач и техният Израел.

Национализма също не е крайъгълния камък на културата и разнообразието от народи. Както казах това, което има значение, е как структури на доверие / афинитет и социална организация на работата са установени. Културата на един народ не е констант или аксиом. Променя се с времето, запазвайки фундаменталните разбирания за себе си, както всяка друга кутлура до сега, или в краен случай изчезва.

И пак, "проблема ти с мултикултито не е че не е практически възможен, ами защото всяка една страна предпоставя ексклузивността си като приоритет над другата. Така и няма взаимна реципричност към отношения между един друг и възприемане."


Като унищожите държавите, ставете подвластни на още по-всемогъщни владетели, които окупират целия свят.
Национализмът запазва държавните граници, които са гнусна пречка за транс-националните корпорации и бизнеса.

Пак се вкарваш в някви филми, Саруман и Гордън Геко не са истински.

Колкото до другото, това потвърждава моя аргумент за национализма. Както казах, национализма, както и мултикултито, не функционират на принципа на еднопосочно улица.

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 17:15
1) Национализмът и патриотизма не представляват ФАШИЗЪМ ИЛИ НАЦИЗЪМ.

2) В САЩ никога не е съществувало форма на национализъм. При тях всичко и винаги е поставяне на нечии интереси.

3) Културите на много народи са унищожавани с времето от външни сили. Като унищожиш културните разбирания и произхода на противниковата държава (каквито техники се използват от древни времена) и обезличиш същността им, ти успешно може да ги присвоиш към своите колонии.


Същото е и евро-интеграцията, която унищожава някоя родина, елиминира всички чужди култури под предтекст за евро-атлантически ценности и либерализъм и разбива чуждите икономики. Ценното от другата цивилизация пък си го присвоява.


Транс-националните корпорации разширяват имптериите си и бързо стават определящите фактори за цялата система, докато хората стават все по-незачитани и обикновенни.


Национализма е родолюбие. Национализмът е запазване на етническото съсловие от пресмукване на малцинствените груби и разпад в крайна сметка на цялата държава.



Както и да е. Нема ли любов към ближния, никаква система не ста

anonymous908491
12-26-2016, 17:36
всички сме свободни по начало, само в кравария, Люксембург и още десетки западни развити демокрации, се раждат с по 50к дълг и умират с в пъти повече, без значение, че цял живот работят, за да изплатят дълг, който им е сложен при самото раждане, а не е техен, ма си е техен избор, никой не може да те пороби, ако не си съгласен да служиш на друг

Zlennox
12-26-2016, 19:59
Както и да е. Нема ли любов към ближния, никаква система не ста

На теб кво ти пука колко генетично и етнически чист си, и за твойта национална идентичност? Нали бог обича всички и всекиго, без предпоставки?

След още две хиляди години когато неизбежното стане, да не мислиш че традициите и празниците коите празнуваме сега ще се празнуват още? Или пък че обществото ще е като две капки вода с днешното в контекст на това с което се идентифицираме със? До тога виж нито сме християни, мюсюлмани та и атеисти, току виж някоя други религия бъдe изкопана от някаде. Ти си жив артефакт на този процес.

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 20:21
На теб кво ти пука колко генетично и етнически чист си, и за твойта национална идентичност? Нали бог обича всички и всекиго, без предпоставки?

След още две хиляди години когато неизбежното стане, да не мислиш че традициите и празниците коите празнуваме сега ще се празнуват още? Или пък че обществото ще е като две капки вода с днешното в контекст на това с което се идентифицираме със? До тога виж нито сме християни, мюсюлмани та и атеисти, току виж някоя други религия бъди изкопана от някаде. Ти си жив артефакт на този процес.

Най-вероятно. В бъдеще може всичко да е променено, а хората да мислят по друг начин (а дано) . Само че СЕГА и преди години, заличаването на дадена култура или народ е свързано с деградация , взимане на контрола от едни хора и тнт. А това дето става в Европа не е нищо повече от претопяване на коренното население и няква ислямизация. Както и икономическо робство. Това им стига на управителите. Както хвърлиха атомни бомби срещу Нагазаки и Херушима, така нищо не им косва човешкия живот. Чудя се само - защо? Защо по този начин. ;)

NomNomNom
12-26-2016, 21:34
кораб

кое ти е най-голямото удоволствие в живота
и кое ти е най-приятното чувство

два различни въпроса са

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 21:43
Защо ме питаш?

На лично.

NomNomNom
12-26-2016, 21:49
ок, няма нужда да отговаряш

просто се чудех, колко би дал от свободата си, за да ти имаш тези неща постоянно
ако ги имаш нон стоп в неограничени количества, би ли се възползвал нон-стоп, ама честно

като знаеш човешката и животинската природа

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 22:06
И да, и не. Тук вечно щастие не търся.

За мен е важно да има промяна, която да носи смисъл.

NomNomNom
12-26-2016, 22:17
Питам по-скоро за вечно удоволствие
+ вечен душевен комфорт

golemiq_korab_minava
12-26-2016, 22:32
Не.

NomNomNom
12-26-2016, 22:42
т.е. няма нещо на тази земя и извн нея, което да те изкуши

defender
12-26-2016, 23:02
Питам по-скоро за вечно удоволствие
+ вечен душевен комфорт

Извинявам се, че се намесвам, но свободата не идва ли от чувството за душевен комфорт, ако го нямаш значи не си свободен.

Как така ще жертваш ли свободата си за душевен комфорт? Този въпрос е малко абсурден.

ПП: Ако пък наистина е така и трябва да си продадеш свободата за душевния комфорт, то това си е комунизъм. Много ми е интересно как точно мега либералите говорят за това, освен ако точно днешните мега либерали, не са довчерашните мега комунисти.

golemiq_korab_minava
12-27-2016, 08:59
т.е. няма нещо на тази земя и извн нея, което да те изкуши

Не те разбрах. На този етап не мисля, че вечното удоволствие е правилен избор. Дам, искам постигане на хармония, но според мен тя не е на този свят. Желая в реалността другите хора да са добре.

golemiq_korab_minava
12-27-2016, 09:04
Извинявам се, че се намесвам, но свободата не идва ли от чувството за душевен комфорт, ако го нямаш значи не си свободен.

Как така ще жертваш ли свободата си за душевен комфорт? Този въпрос е малко абсурден.

ПП: Ако пък наистина е така и трябва да си продадеш свободата за душевния комфорт, то това си е комунизъм. Много ми е интересно как точно мега либералите говорят за това, освен ако точно днешните мега либерали, не са довчерашните мега комунисти.

Е, душевния комфорт не е свързан със свободата според мен, тъй като ти пак може да си използван и манипулиран. да ти се внушава, че всичко е супер. Сега дори искат да накарат хората да мислят само позитивно, за да не се излиза от системата.

KaRiNa.Ni
12-27-2016, 09:12
Роби СТЕ,а ти не си УАУ! Роб си и ти самия,защото не си бизнесмен,не си депутат,не си милионер и т.н...
Не знам дали си лапе,което учи още или имаш 20+,за да разбереш,че те теб управляват,не ти тях!
Когато се говори,за хората се използва НИЕ,а не ВИЕ!
Ако беше самостоятелен,развиващ се,със собствен бизнес,различен нямаше,да висиш в сайта и да пускаш теми.

golemiq_korab_minava
12-27-2016, 09:14
Роби СТЕ,а ти не си УАУ! Роб си и ти самия,защото не си бизнесмен,не си депутат,не си милионер и т.н...
Не знам дали си лапе,което учи още или имаш 20+,за да разбереш,че те теб управляват,не ти тях!
Когато се говори,за хората се използва НИЕ,а не ВИЕ!
Ако беше самостоятелен,развиващ се,със собствен бизнес,различен нямаше,да висиш в сайта и да пускаш теми.

собствения бизнес не те прави независим. ;)

golemiq_korab_minava
12-27-2016, 15:45
https://youtu.be/4twmueh5qVE?t=846

defender
12-27-2016, 16:15
KaRiNa що се е пуснала по сутиен?

golemiq_korab_minava
12-27-2016, 16:23
KaRiNa що се е пуснала по сутиен?

ти какво очакваш след 27 години мултикултурна демокрация