PDA

View Full Version : Измамиха ме,помощ...



nikolai_777
12-29-2016, 19:11
Преди няколко дни видях обява че отключват айклауд в един сайт и разбрах,че взимат малко пари...Реших да купя един айфон 5 и да го отключа с цел да си го използвам,пратих телефона на някакъв човек от Стара Загора,но не ми го върна,от куриерската фирма ми казаха че нищо не могат да направят...Как да си върна телефона обратно?

Грозния
12-29-2016, 19:45
Ние можем да направим още по-малко от куриерската фирма!

Къде си го изпратил? Кой сайт? Поне кажи, та други хора да не се подлъжат.

Като последна възможност, можеш да се свържеш с "Господари на Ефира" да разследват случая. Сигурно има и други пострадали. Успех :)!

nikolai_777
12-29-2016, 19:48
Намерих обявата в OLX,но вече е изтрита...Името на мошеника е Георги Иванов,все пак нищо ли не може да се направи...

Грозния
12-29-2016, 19:53
Фирма няма ли? Или го изпрати на частно лице?

Ако няма юридическа регистрация (т.е. да е фирма) с адрес и офис, а си го изпратил на частно лице, няма какво да се направи. Дори не може да се докаже, че си го изпратил на съответния "Георги Иванов". Може това да не е истинското му име!

Станал си жертва на измама, а онзи сигурно е прибрал много телефони по тоя начин. Разгледай в съответния сайт, колко обяви е пуснал с неговия акаунт и какви са отзивите!

П.С. Телефонът го пиши загуба.

LoadRunner
12-29-2016, 21:02
естествено че има начин да намериш човека но само полицията има такива права да изисква, 1во от еконта подробна информация
после от о.л.екса координатите на човека и изобщо по регистрацията му в о.л.екса могат да разберат от кой комютър е писал и да му установят личността или нещо конкретно за самия измамник, или да му намерят следите и прочие

Грозния
12-29-2016, 21:29
естествено че има начин да намериш човека но само полицията има такива права да изисква, 1во от еконта подробна информация
после от о.л.екса координатите на човека и изобщо по регистрацията му в о.л.екса могат да разберат от кой комютър е писал и да му установят личността или нещо конкретно за самия измамник, или да му намерят следите и прочие:D
Много филми гледаш Трънчо!
Първо телефонът е изпратен съвсем доброволно!
Второ авторът не е получил никаква квитанция или документ, че телефонът отива еди къде си на ремонт или каквото там!
Трето, най-вероятно пратката дори не е описана какво е, още по-малко цена!
Четвърто - дори някак да се докаже, че телефонът на nikolai_777 е изпратен и получен от "Георги Иванов от Стара Загора" едва ли ще образуват дело за един телефон.

Така че...
От полицията най-вероятно ще му кажат, че няма какво да направят, но нека пробва да видим.

Pug_306
12-30-2016, 06:57
Има бележка от Еконт, така че няма никакъв проблем да се обърнеш към полицията и да кажеш, че си измамен!
Отделно на бележката на Еконт трябва да пише и IMEI на телефона, винаги я пишат преди да се изпрати телефон някъде. Пък дано и си се сетил да напишеш в описанието, че отива за ремонт !
Пусни си жалба в полицията ! Ако си изхвърлил бележката от Еконт, отиди да ти направят дубликат и така отивай в полицията.
Но най-вече - НЕ СЕ КУПУВАТ ТАКИВА ТЕЛЕФОНИ, защото накрая ще излезе краден този - щом е заключен с icloud, значи не е добре !

dimitar_ak
12-30-2016, 07:30
Tелефонът е напълно проследим през iCloud.

Грозния
12-30-2016, 10:33
Има бележка от Еконт, така че няма никакъв проблем да се обърнеш към полицията и да кажеш, че си измамен!И???
Най-много като им разкаже за случая, да потвърдят че е измамен и до там. С тая бележка, не могат да направят обиск, дело или да търсят телефона от получателя! Тя може да служи само пред куриерската фирма (в случай на забавена или изгубена пратка например). Всъщност бележката показва, че един човек е изпратил нещо (ако е описано какво съдържа) на друг, при това доброволно, нищо друго!

Отделно на бележката на Еконт трябва да пише и IMEI на телефона, винаги я пишат преди да се изпрати телефон някъде.И като го пише какво от това?!

Пък дано и си се сетил да напишеш в описанието, че отива за ремонт !И къде отива за ремонт? В частно лице, с фалшиво име и без адрес?! След като това очевидно е измама, какво ви кара да мислите, че мошеникът е използвал истинското си име?!

Пусни си жалба в полицията !Няма как по този начин да установят самоличността на извършителя и той да бъде идентифициран. Дори да го направят какво?!
Той ще каже, че е получил телефона като подарък.
Или че той е щял да ремонтира телефона, но в пратката не е имало нищо и ти правиш постановка срещу него.
Или ще ти върне 20 годишна Нокия, като каже, че това е твоят телефон, а ти го изкарваш че било айфон!
Твоята дума срещу неговата, колкото и абсурдно да звучи, документи или други доказателства потвъждаващи измамата няма!

П.С. Не се доверявайте на случайни обяви или хора - опаковката на обявата няма значение каква е, но съдържанието в конкретния случай е - "пращаш телефона си на непознат човек, без адрес или юридическа регистрация, не получаваш разписка/квитанция или предавателен протокол". Това са фактите! После пак се доверявайте на измамници!

Искрено съчувствам на автора, но трябваше да пусне темата и да се посъветва с нас, преди да изпрати телефона някъде по този начин. Дано и други хора да прочетат темата и да не стават жертва на подобни измами!

Pug_306
01-03-2017, 09:23
Ти май не си ползвал услугите на куриерска фирма ?!?!Защо пишеш някакви фантазии.
IMEI на всеки телефон се изписва в товарителницата, пратка се приема срещу лична карта. Нали се сещаш, че няма как да я дадат на случаен човек ?
То ако беше така, както го описваш, досега някой щеше да има колекцийка от телефони в тях!
Документи за измама има и са налице !
Пак повтарям - жалба в полицията, никакви проблеми няма да имаш !

Smrazqvashta
01-03-2017, 10:41
Няма как да е дал фалшиви имена, тъй като, като въпросния Хитрец отиде до офиса на еконт, за да получи телефона ще му искат лична карта.

haritov
01-03-2017, 15:33
телефона вече е продаден ама какво да се прави доброволно е пратен

аз ако съм ще кажа беше ми подарък и тва е иди доказвай че нямаш сестра после

Грозния
01-03-2017, 18:14
Ти май не си ползвал услугите на куриерска фирма ?!?!Ползвал съм и съм си взимал пратката, без изобщо да ми искат лична карта! Даже съм ползвал услугите на същата фирма!

IMEI на всеки телефон се изписва в товарителницата...Ако е обявено, че пратката е телефон. Дори да е изписано в товарителницата "айфон с IMEI ...", това каква измама доказва:

Всъщност бележката показва, че един човек е изпратил нещо (ако е описано какво съдържа) на друг, при това доброволно, нищо друго!Та, какво друго доказва бележката?!

То ако беше така, както го описваш, досега някой щеше да има колекцийка от телефони в тях!Това че авторът е пуснал тази тема показва, че такива неща се случват!

Пак повтарям - жалба в полицията, никакви проблеми няма да имаш !Нека пусне жалба, ако това ще го успокои! Много ми е интересно, как ще се развият нещата по-нататък.

Няма как да е дал фалшиви имена, тъй като, като въпросния Хитрец отиде до офиса на еконт, за да получи телефона ще му искат лична карта.Няма да му искат! Достатъчно е да си каже фалшивото име, което авторът е посочил за получател. Куриерските фирми не се интересуват от ненужни подробности.

haritov
01-03-2017, 19:03
Няма как да е дал фалшиви имена, тъй като, като въпросния Хитрец отиде до офиса на еконт, за да получи телефона ще му искат лична карта.

ако ти кажа какви неща пускам по еконта и под какво име ги получавам ще лежа поне 20г

Smrazqvashta
01-04-2017, 07:42
ако ти кажа какви неща пускам по еконта и под какво име ги получавам ще лежа поне 20г

Кажи ми на лично.

Pug_306
01-04-2017, 11:28
Кажи ми само кой нормален човек ще прати телефон за ремонт и примерно ще напише, че изпраща нещо друго ?!?
То такива глупави хора няма отдавна. Всичко е доказуемо, жалбата в полицията ще и гарантира минимум да намерят измамника. Въпреки всичко чакаме автора на темата да каже какво се е случило !

nikolai_777
01-08-2017, 21:56
Здравейте колеги,вчера бях в районното и меко казано се държаха зле с мен-изкараха ме че аз съм откраднал въпросния телефон,защото бил със заключен айклауд,пък такива били само крадените,разпитваха ме близо 3 часа откъде съм го взел и т.н. Общо взето и тоя дето ме пре*ба да си го хвана под мишница и да вляза с него в полицията,нищо няма да му кажат...

Грозния
01-09-2017, 19:02
Здравейте колеги,вчера бях в районното и меко казано се държаха зле с мен-изкараха ме че аз съм откраднал въпросния телефон,защото бил със заключен айклауд,пък такива били само крадените,разпитваха ме близо 3 часа откъде съм го взел и т.н. Общо взето и тоя дето ме пре*ба да си го хвана под мишница и да вляза с него в полицията,нищо няма да му кажат...Съжалявам брат :( ! Няма какво да се направи. Тегли им една майна и следващият път не се доверявай толкова лесно на непознати. Ако нещо те съмнява - питай близки приятели или във форум поне :)!

Пак повтарям - жалба в полицията, никакви проблеми няма да имаш !

https://www.youtube.com/watch?v=5bM-V6upY8I

П.С. Ако всеки път когато е прав, Грозния получаваше по левче, досега да е станал милиардер 8) !

Pug_306
01-10-2017, 09:14
Ти нали прочете по нагоре или си го пропуснал със зоркото си зрение:

Но най-вече - НЕ СЕ КУПУВАТ ТАКИВА ТЕЛЕФОНИ, защото накрая ще излезе краден този - щом е заключен с icloud, значи не е добре !