PDA

View Full Version : Въпрос към момичетата



Vanessa_Dobreva200
01-01-2017, 17:57
Здравейте аз съм на 13 години и все още нямам цикъл (но и не бързам да имам).Въпросът ми беше към всички момичета които имат ако могат да разкажат всичко за цикълът :
1.Къде ви е дошъл първият цикъл
2.На кой сте казали първо
3.Било ли вие е трудно в началото
4.На колко сте били когато сте получили първият си цикъл
Ако може да отговорите на горните въпроси тъй като ми е малко притеснено и искам да разбера как и къде е преминал вашият първи цикъл.
Съжалявам ако има такава тема някъде но аз не можах да открия.

NomNomNom
01-02-2017, 15:37
1. Нова година при баба и дядо (и леля) - тогава спрях да се крия, защото вече беше много кръв (преди това си криех и хвърлях бельото )
2. баба ми ме привика, видяли са кръвта предполагам
3. не, нищо труднж няма
4.10-11

не се притеснявай - до 14-16 ще ти е дошло - говори с майка ти, да сте подготвени - и като ти дойде, не се притеснявай да й споделиш, важното е ти да си спокойна и да знаеш какво точно означава тази промяна

Ivaaaaa
01-02-2017, 16:39
1 - бях си унас. Всъщност като се замисля е все вкъщи след като се събудя хд.
2 - не съм казвала конкретно.
3 - ами, не. Имах късмет с благосклонни... органи в началото, ахах.
4 - ми май тъкмо бях свършила седми клас, което прави... 13, мхм.

Vanessa_Dobreva200
01-02-2017, 16:58
1. Нова година при баба и дядо (и леля) - тогава спрях да се крия, защото вече беше много кръв (преди това си криех и хвърлях бельото )
2. баба ми ме привика, видяли са кръвта предполагам
3. не, нищо труднж няма
4.10-11

не се притеснявай - до 14-16 ще ти е дошло - говори с майка ти, да сте подготвени - и като ти дойде, не се притеснявай да й споделиш, важното е ти да си спокойна и да знаеш какво точно означава тази промяна

Благодаря ти наистина ми помогна !
Надявам се още момичета да коментират !

Vanessa_Dobreva200
01-02-2017, 16:58
1 - бях си унас. Всъщност като се замисля е все вкъщи след като се събудя хд.
2 - не съм казвала конкретно.
3 - ами, не. Имах късмет с благосклонни... органи в началото, ахах.
4 - ми май тъкмо бях свършила седми клас, което прави... 13, мхм.

Благодаря ти и ти ми помогна!

Smrazqvashta
01-03-2017, 09:39
1.Къде ви е дошъл първият цикъл


Вкъщи.



2.На кой сте казали първо


Майка ми.



3.Било ли вие е трудно в началото


Да. Не можех да ходя от болки.



4.На колко сте били когато сте получили първият си цикъл


14

you against me
01-03-2017, 17:44
1. Бях си във вкъщи. Сутринта преди да отида на училище видях, че се е случило.
2. На мама, която ми обясни как да си слагам превръзка и всичко останало.
3. Явно съм била късметлийка, защото не изпитвах болка. Различно е при всеки. На някои цикълът им е придружен от много болки и тази една седмица им е мъка, други нямат проблеми и почти не им се отразява.
4. На 12 шести клас

Не се притеснявай. Важното е да говориш с някой възрастен, няма полза от това да се правиш на сляпа за случващото се.

Vanessa_Dobreva200
01-03-2017, 20:42
Благодаря на всички момичета които разказаха историите си наистина ми помагате много.
Надявам се и другите да коментират защото ми е много интересно.
Още веднъж ви благодаря!

hardsoultosave
01-05-2017, 17:40
здравей душица,

малко късно се включвам, но ако помага - все пак ще отговоря на въпросите

1. за щастие си бях вкъщи и успях да пропусна частта с притесненията пред останалите, но недей да го мислиш много, всички знаем, че е нормално и няма нищо нередно в това
2. на баба си, но само защото имах доста близки отношения с нея и на нея имах най-много доверие
3. не е трудно, но определено изисква свикване, трябва да почетеш, да се запознаеш и да видиш как ще ти бъде най-лесно да следиш цикъла си и да се справяш с изненадите, които ти поднася (защото е едно голямо забавление, нека си признаем)
4. около 12-13, нямам точен спомен за съжаление

като цяло не трябва да се притесняваш, всичко ще бъде наред :)

ако имаш нужда от някой, с който да говориш или споделиш, пиши

Velissa Tosheva :3
01-28-2017, 15:32
Здравей и аз съм на 13 и да ти кажа добре че не бързаш XD Колкото до това кога ще ти дойде всичко се крепи на гените ( пример големината на гърдите) и да ти кажа не се притеснявай не боли и аз не можаш да повярвам знам че може би и на теб не ти се вярва колкото до 4 въпрос на 10

Sunshine_99
02-01-2017, 18:03
Здравей и от мен :)
1. Аз бях в къщи, както на повечето явно :D
2. Казах на мама, иначе извън семейството - на приятелките ми
3. Аз лично първата една година имах проблем единствено с това, че беше много нередовен и винаги ме изненадваше. Сега, толкова години по-късно всеки месец се разправям с болки - задължително в кръста, а понякога ме болят корема и гърдите :/
4. Бях края на 5ти клас

Един съвет от мен - винаги имай поне една превръзка в себе си, за всеки случай, ако реши да те изненада някъде извън в къщи.
Важно е да си информирана какво е, защо се получава, за да не се стресираш когато всичко се случи :)

divergent
02-01-2017, 21:16
И аз си бях у дома. Казах първо на майка ми, после се похвалих на най-добрата си приятелка, хаха. Изобщо не ме болеше в началото, обаче откакто стана що годе редовен, на втория ден загивам. Дойде ми за първи път на 13 и после пак чак след около година, тоест броим началото за 14.
Няма от какво да се притесняваш, носи със себе си превръзка и чифт резервно бельо за всеки случай. Може би ще ти отнеме време да уцелиш къде точно да залепиш превръзката, веднъж ще е по-напред, после по-назад, но ще свикнеш. Ако имаш много силни болки, има достатъчно продукти в аптеката, които намаляват спазмите, а може и да се правиш на герой като мен и да търпиш докато минат. Всяка жена минава през това, важно е да си спокойна и информирана.

LadyTerrible
02-03-2017, 15:08
Здравейте аз съм на 13 години и все още нямам цикъл (но и не бързам да имам).Въпросът ми беше към всички момичета които имат ако могат да разкажат всичко за цикълът :
1.Къде ви е дошъл първият цикъл
2.На кой сте казали първо
3.Било ли вие е трудно в началото
4.На колко сте били когато сте получили първият си цикъл
Ако може да отговорите на горните въпроси тъй като ми е малко притеснено и искам да разбера как и къде е преминал вашият първи цикъл.
Съжалявам ако има такава тема някъде но аз не можах да открия.

Бях си вкъщи.Първия човек,на когото казах беше майка ми.(Тогава беше вкъщи с мен.) Трудно-не бих казала.Аз не се притеснявах от това да ми дойде,бях се информирала преди това.Бях на 12г. Не ме е било страх.Когато ми дойде,просто отидох при майка ми и й поисках превръзка.Първите 2,3 години не ме болеше,преминаваше по-леко,не съм имам проблеми.
Няма нищо страшно.Поговори с майка си или ако имаш по-голяма сестра-също.Абсолютно нормална фукнция на организма е,просто знай,че всяко тяло е различно и на едни девойки им идва по-рано,на други-по-късно.Не се притеснявай,ако имаш приятелки,на които им е дошло,а на теб-не.Познавам както и момичета,които имат цикъл от 10-годишни,така и такива,на които им дойде на 17,18.Всичко си зависи от организма.Важното е да се информираш,за да си спокойна. :)

Vanessa_Dobreva200
02-28-2017, 16:08
Благодаря ви ще очаквам да ми пишете още. :)