PDA

View Full Version : Контузия на рамото..



adoppteR
01-06-2017, 10:05
Здравейте.. На 14 години съм. Преди почти 1 седмица мисля, че си контузих рамото.. поне според това което прочетох в интернет.. Занимавам се с фитнес от почти 2 години.. До сега съм нямал такъв проблем докато съм тренирал.. но си спомням че преди да почна да тренирам мисля че на 10 или 11 пак ме болеше дясното рамо.. Близо 1 месец майка ми го маза за да мине и напълно бях забравил.. Мисля че се контузих защото не загрях преди да почна да тренирам за рамена гърди трицепс и бицепс.. (беше ден за това) Не мисля че е нещо много сериозно но от 1 седмица всяка сутрин болката ме съсипва.. Не мога да си дигна ръката настрани или нагоре,напред. Трябва сериозно да я загрея за да мога да си направя упражненията.. Изключих упражненията за рамена от тренировките си докато не ми мине... Та мога ли да знам някакъв съвет, ако някой се е контузвал така също.. Днес щяха да ме водят на невролог но не пожелах. Не искам да притеснявам родителите ми повече.. мажа се с някакъв крем за магнезий за спортисти.. Болката минава след тренировка (почти) пак не мога да я дигам настрани, но нямам такава болка... Всички ми казват да спра да тренирам но не мога.. Постигнах много за почти 2 години и да спра означава всичкия релеф на вятъра.. Моля ви кажете ми някакъв начин да си излекувам рамото без да спирам тренировките.. Те означават много за мен.. Аз съм инат и да ми кажете че ще трябва да ги спра заради някаква контузия.. няма да го направя.. След всичко което направих.. Родителите ми, приятели на родителите ми всички ми казват да спра за 1 месец, но не искам. По-добре не си правете труда да ме убеждавате да спирам. Благодаря ви предварително ^^

Indistinct
01-06-2017, 10:14
Не е било правилно да откажеш консултацията при невролога. Поне разбери какво ти има.

tochko
01-09-2017, 12:09
Колега, върви при лекар който се занимава с намествания, но добър. От къде си? Мога да ти дам контактите на един. И като чуеш наместване, не си мисли за местене на кокали. Най-често самата травма размества някои сухожилия, а тялото отговаря с оток и болка. Кремовете не вършат почти нищо в момента. Докъто не те опипат и наместят ако има нужда не тренирай или прави само крачета, после ще си благодарен. Видях, че фитнесът бил много важен за теб-така е но той е за да подобри твоето здраве. Сега трябва да се върнеш една стъпка назад и да излекуваш рамото за да продължиш напред. Инатът си е инат, има неща с които не може да се тренира нормално. Пиши какво се случва.

adoppteR
01-09-2017, 12:55
Благодаря за съвета. От Стара Загора съм. Поразгледах още неща в интернет и видях, че и дори други професионалисти в фитнес категорията са го преживявали и дори на някои им е отнемало половин година да отшуми напълно.. На някой 1-2 месеца, но на други повече.. Гледах и упражнения, защото не трябва да го обездвижвам.. Иначе за рамото ми, мисля че е по-добре, но съвсем малко.. Мога да го дигам настрани с по-малки болки вече. Но пак усещам дискомфорт и болка. Продължавам да си тренирам, повече надблягам на поддържане на формата си такава, отколкото да я загубя без тренировки.. Иначе трябваше да дигам по-тежко в момента.. Но гледам да не го натоварвам много... Но все пак почти всяко упражнение натоварва рамото и това супер много ме дразни. Дори упражнения за бицепс го натоварват леко.. Гледах упражнения за рамото, които наистина облекчават болката.. Като да си мърдам ръката надолу по часовниковата стрелка и обратно.. Дигане на страни.. Загрявам я супер много преди тренировки вече.. Но иначе така.. Мога да кажа, че когато писах темата, ако ме е боляло на 100%, сега е на около 70-75%.. Все пак е доста по-добре.. Надявам се да ми се оправи все по-бързо..

gdlyd
01-31-2017, 08:15
най-вероятно си разтегнал нещо.