PDA

View Full Version : НЕ ИСКАМ ДА УМИРАМ



Кръстта
01-17-2017, 19:28
Хора, побърквам се от мъка и бяс. Става въпрос за смъртта и как един ден тя ще дойде и ще изпие живителният ми сок. Когато бях по-малък не разбирах и не се притеснявах, но впоследствие страха ми от смъртта нарастна. Стана внезапно, дори и аз не си спомням как, но... ето ме сега тук... дерзаещ се заради КРАЯ. Мисълта, че ще изчезна не ми дава мира, не мога вече да мисля трезво. Аз карам скейт, но няма да мога да го карам вечно и когато стана дядо ще го гледам с интерес и тъга и ще си казвам: Вече не съм младия аз. И тъй като аз съм по-чувствителен човек, обичам, когато говоря за подобна тема да правя мимики и да подскачам, това ми помага, а когато стане старец... Само си помислете, аз, обикновен потребител да стана музикант. Да се развия много в тази сфера и да надмина великия Еминем по популярност и продавания. Тогава вече, когато умра ще знам, че има хора, които ще ме слушат. И... и какво от това? Щом все някога тялото ми ще изгние, а моята душа ще го напусне и ще има две възможни неща. Едното или горе ще има рай и ад и ще страдам вечно, другото е вечен сън - никога повече няма да мога да използвам тялото или ума си. Това е все едно, че спите вечен сън без да сънувате или пък все едно е преди да съм се родил - НИЩО НЕ СЪМ УСЕЩАЛ, ВИЖДАЛ, ПОМИРИСВАЛ, ДОКОСВАЛ, ЧУВАЛ и още много неща. Моля ви, дайте някакви силни аргументи, защото това не е живот, постоянно да си мисля как ще изчезна. Знам, че сега повечето ще кажете: Смисълът на живота е да му се насладиш. А други: Брато, няма логика цял живот да мислиш затова как живота ти ще свърши. Наслади му се. Това ми е ясно, но... просто не мога, нещо ми пречи. Благодаря ви!1!

killemall_2002
01-17-2017, 20:03
http://www.pravoslavie.bg/%D0%A4%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D 1%8F/%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8/
Прочети тази статия ще ти е интересна

JDeel
01-17-2017, 20:41
Милиарди са умряли на тая планета, милиарди ще умрат и ти ще си един от тях. Това е положението. Файда от прекаленото съсредоточаване в това няма... и то при положение че иначе ти няма нищо. Всичко е в главата, а не е задължително да е така. Ще ти мине когато приемеш, че всичко това е една глупост.

Ако си прекалил с религиите напоследък, просто ги изхвърли. Всички религии са измислени от човека и няма нищо божествено в тях. Теории след теории, поглъщат те като нищо ако си емоционално нестабилен. Свещениците са сексуално загорели педофили и въобще много неща не са така както се опитва да ти ги представи някой.

Всеки човек в даден момент има емоционални проблеми. Депресии, паник атаки и т.н. Всичко идва от начина ти на възприемане на света. Но си има защитни механизми и срещу това - човек започва да търси отговори на откачените си въпроси и ги намира. Ако обаче вместо отговори намираш още въпроси, значи си се забил в някакви бездънни религиозни схеми. Но и това се поправя лесно - сменяваш източника на информация и готово.

tori
01-17-2017, 21:44
Ако страха е много силен, панически и ти пречи да живееш нормално, може да идеш при психолог. Хубаво е, да поговориш със специалист, ако това те тревожи наистина. Виж, ако е overthinking, работата е по-друга и в един момент ще ти писне да премисляш твърде много. Но иначе може да се превърне в нещо по-лошо, което ти пречи още повече. Да потърсиш помощ не е признак на слаба/лабилна психика, не е липса на гордост и определено не е обидно.

dimitar_ak
01-18-2017, 06:25
Когато поживееш повече, ще разбереш и смисъла на живота. Всеки някога ще умре, но по-важно е какво ще остави след себе си.

golemiq_korab_minava
01-18-2017, 08:26
Авторе, смъртта съществува , за да ни покаже, че живота не е само удоволствие. Живота е задача, която изисква усилия. Важно е как живееш.. А смъртта е само ново начало.

solo_
01-18-2017, 09:12
Ако си прекалил с религиите напоследък, просто ги изхвърли. Всички религии са измислени от човека и няма нищо божествено в тях.

страшно откритие си направил бе

по темата -

смарта е проблем които скоро би трябвало да баде ришен и науката да намере това ришение
нештата напредват сас темпове
вазрасните хора можи и да не доживеят до този момент
но ние изглежда сме родени в правелния момент когато са започнали тласаците вав науката

вав момента има пробиви по антйбйотици който сериозно забавят остаряването
-саздадоха хапчета които одалжават живота на кучетата меко казано сас 10 години
-саздадоха технология която сама саздава месо от стволови клетки и не се нуждаеш от животно че да ядеш месо (още е в изпитателен срок) тоест по скоро карат месото да расте
-функционалните принтирани органи вече са факт
-парализата вече се лекува
-бионичните крайници са вече факт
-има пробиви по лекуването на слепотата
-програмата за киборгите вече набира скорост и напредак
-намериха начин стволовите клетки могат да се регенерират до известна степен... както и мозачните

даже вав момента разработват някаква технология сас която съзнанието се прехвърля на чип
преди бяха показали прототип на това нещо
мъртва жена чието съзнание бе принесено на чип а ти седиш и говориш с нея сякаш е жива и е пред теб а тя пак си изпитва емоции

мисля че би било срамота ако не се намери ришение на проблема със смарта

пренасяне на съзнание на чип който ще бъде имплантиран вав синтетично човешко тяло или роботско такова
може самия мозак да се съхранява в дадени условия... но по-добре да е на синтетично тяло

http://www.cryonics.org/
https://www.youtube.com/watch?v=XBDYlaO7Kd4

живеем вав време вав което науката напредва сас страшни темпове
и е задължение е да се намере решение на проблема сас смарта

обачи не е на 100% сигурно кога ще се открие това решение дали ще е след 10 години или 20 или 30 или 40 или 50
затова гледай да живееш колкото се може по-дълго чи да успееш да достигниш до желаната точка

аз знам древни тибетски тайни за далголетие
тай чи аз за себе си не се притеснявам


Милиарди са умряли на тая планета, милиарди ще умрат и ти ще си един от тях. Това е положението. Файда от прекаленото съсредоточаване в това няма... и то при положение че иначе ти няма нищо. Всичко е в главата, а не е задължително да е така. Ще ти мине когато приемеш, че всичко това е една глупост.

Ако си прекалил с религиите напоследък, просто ги изхвърли. Всички религии са измислени от човека и няма нищо божествено в тях. Теории след теории, поглъщат те като нищо ако си емоционално нестабилен. Свещениците са сексуално загорели педофили и въобще много неща не са така както се опитва да ти ги представи някой.

Всеки човек в даден момент има емоционални проблеми. Депресии, паник атаки и т.н. Всичко идва от начина ти на възприемане на света. Но си има защитни механизми и срещу това - човек започва да търси отговори на откачените си въпроси и ги намира. Ако обаче вместо отговори намираш още въпроси, значи си се забил в някакви бездънни религиозни схеми. Но и това се поправя лесно - сменяваш източника на информация и готово.

ти па откаде знайш че и вав бадеште ште умират хора? както вечи казах развитието на циилизацията напредва и скороста секи ден се овеличава
тука са написани предполагаемите вазможности на даден тип цивилизация https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%9A %D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%B2
никаде няма да козателста за саштествуването на такива цивилизации штото сас сигурност на трудни за откриване и са много далече
ама се пак е логично сас напредака на науката да се откриват нови и нови нешта които да бадат изпозвани
до този момент са откити нешта за който хората не са си и ваобразявали вав миналото
тъй чи и вав бадеште ште се открия нешта за който нии сега не можем и да си ваобразяваме
саштото това нешто сас скалата получи поткрепа и от Michio Kaku а този маж е много голям ум




напално те поткрепям с това за свешеницити штото наистина са комплексари лишени от внимаие то те затова са затворени като плахове
и найстина не е така както описват нештата штото едно логично мисене ште ти покаже че нешта като бок няма

нешта като вяра са за хора който си нямат ништо штото те се надяват там гори да има нешто по велико която да ги раководи и един ден да ги прибире затова те си казват че има бок има рай че са добри и ште отидат вав рая при близките си
както е й с любовта доизвесна степен хората който си нямат ништо са обсебени от това чуство и си повтарят че се оичан и чи не могат един без друг штото само празните изречения си имат и ништо друго
а иначи вав реалността нештата савсем несидят по този начин

solo_
01-18-2017, 09:21
и забравих да кажа че на този етап има уперации за одалжаване на живота

supersonic0
01-18-2017, 09:37
Да вдъхна и аз малко надежда:
Едно време първият записан филм е бил около минута, а днес технологиите са достигнали висоти, които ни позволяват да гледаме дързост и красота приблизително около два века.

JDeel
01-18-2017, 10:15
solo_, преди всичко е добре да си преговориш уроците по правопис. И не само е добре, наложително е даже :)

Всяка година излизат нови сведения за направени открития от еди кои си учени, че са открили нещо против стареенето. Ти да си видял някой да прилага тия неща и да се подмладява??? Освен разбира се Киану Рийвс и Дженифър Лопез :D Пиши тези "научни открития" в графата с измами или празни обещания.

Но дори и да измислят хапче против стареене и умиране още другата седмица, то автора на темата може да го блъсне ТИР и да го размаже като лютеница с парченца шунка на пътя. Кой ще го сглобява после, това да не е Терминатор 2 серия :) Ко праим ако има страх и от това? :)))

Просто е въпрос на гледна точка. Страховете ни са в мозъка. Някои има защо, други като тези на автора са мозъчни вируси от които няма файда, пък и са доста преувеличени. И аз съм имал такива. Трудно се махат, щото ние хората като повярваме в нещо и после трудно се разубеждаваме. Някой може да се опита да спори с убежденията на автора дори след като е написал тази тема, и пак ще срещне отпор. Просто от него си зависи да реши да погледне на нещата от друг ъгъл и да изхвърли доброволно някои от настоящите си убеждения като ненужни.

tori
01-18-2017, 10:59
^ Пич, не спори със соло. Просто недей.

Кръстта
01-18-2017, 15:31
http://www.pravoslavie.bg/%D0%A4%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D 1%8F/%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B8/
Прочети тази статия ще ти е интересна
Мерси!

golemiq_korab_minava
01-18-2017, 15:32
Благодаря на всички отговорили.

За ново превъплъщение, трансформация на енергията и духа.

solo_
01-18-2017, 16:29
solo_, преди всичко е добре да си преговориш уроците по правопис. И не само е добре, наложително е даже :)

Всяка година излизат нови сведения за направени открития от еди кои си учени, че са открили нещо против стареенето. Ти да си видял някой да прилага тия неща и да се подмладява??? Освен разбира се Киану Рийвс и Дженифър Лопез :D Пиши тези "научни открития" в графата с измами или празни обещания.

Но дори и да измислят хапче против стареене и умиране още другата седмица, то автора на темата може да го блъсне ТИР и да го размаже като лютеница с парченца шунка на пътя. Кой ще го сглобява после, това да не е Терминатор 2 серия :) Ко праим ако има страх и от това? :)))

Просто е въпрос на гледна точка. Страховете ни са в мозъка. Някои има защо, други като тези на автора са мозъчни вируси от които няма файда, пък и са доста преувеличени. И аз съм имал такива. Трудно се махат, щото ние хората като повярваме в нещо и после трудно се разубеждаваме. Някой може да се опита да спори с убежденията на автора дори след като е написал тази тема, и пак ще срещне отпор. Просто от него си зависи да реши да погледне на нещата от друг ъгъл и да изхвърли доброволно някои от настоящите си убеждения като ненужни.

колко трябва да си тап че да те бласни тир? Мене што никога ништо не ме е бласкало? штото имам очи сас който да си углеждам наляво и надясно
и истина е чи никой няма да трагне да те сглобява
точно заради това се пази
иначи ако подобрят технологията за принтиране на човешки части биха могли да ти помогнат
например вечи има регенерирашта се тъкан
обачи само за иследвания но скоро може да се намеси вав живота на хората

никакви учини не са казали чи са открили как да преборят стареенето
казали са че са направили пробив по дадено иследване което не означава че са намерили начин
но рано или касно и това ште стане то просто е невазможно да не стани штото науката се пак напредва не виждаш ли
правиш пробиви правиш пробиви и накрая стигаш до желания резолтат

тапо е да знайш чи един ден ште омреш штото дотогава можи да не си постигнал целити си вав живота или просто штото ти се живее оше штото винаги има какво ново да се опита
та аз сам сигорен чи рано или касно проблема сас смарта ште баде ришен

што? ти да не би да си мислиш че след 100 години света ште е саштия?


и недей да слушаш tori tori просто е ного красива ного умна и ного добри знай чи аз сам тап и ного грозин и аз не сам достойн за нейното внимании штото тя е тварде велика а аз не заслужавам тя да ми убрашта внимание
като цяло тя знае че е тварде величиствина и затова избягва да говори сас грознити и тапити отрепки като мене
например ти си обикновенен човек и не е желателно да общуваш сас tori штото сас tori обштуват хора на високо ниво и висок ранк които са саштити като нея самата - величие и царственост



пс - по грамотен сам от тебе ама сега сам ришил да пиша като един наш сафоромник

Deep_House_Fan
01-20-2017, 22:39
След време света ще стане такъв че чак няма да искаш да живееш .... бъди спокоен няма смисъл да се притесняваш за глупости

Грозния
01-21-2017, 17:47
смъртта съществува , за да ни покаже, че живота не е само удоволствие.Напротив - смъртта само доказва, че удоволствието в живота е единственото, което има смисъл, защото се живее само веднъж!

golemiq_korab_minava
01-21-2017, 18:34
Напротив - смъртта само доказва, че удоволствието в живота е единственото, което има смисъл, защото се живее само веднъж!ти от къде знаеш?
Напротив!

MoonWatcher
01-21-2017, 18:49
Артистът Банкси е казал, че всеки човекът умира два пъти. Веднъж, когато сърцето му спре да бие, и втори път, когато името му бъде произнесено за последно. Мисля, че дори имаше разказ за това - фантазия за свят, който е населяван от духовете на мъртвите, чийто имена още се помнят. Затова "отвъдното" е населено само от духовете на известни владетели, философи, знаменитости и откриватели. Не мога да намеря произведението, може би е било само идея, публикувана в r/WritingPrompts в Reddit. Мисълта ми е, че ако станеш известен и, както ти сам даде пример, надминеш Еминем, името ти ще остане в историята на музиката. Ще те помнят много години след смъртта ти. Тялото ти ще е храна за червеите, да, но личността ти, творчеството и постиженията ти нямат да бъдат забравени за столетия (защото, статистически погледнато, след 200 години Еминем, AC/DC и други популярни модерни банди и артисти ще имат статута на Моцарт днес). А ако живееш като незначителен, нормален човек няма да те запомнят. "Втората смърт" ще дойде много скоро след първата, по време на пра-внуците ти, а ако си щастливец - при пра-пра-внуците ти. Затова няма да сториш лошо ако си амбициозен и се стремиш към висините - не само ще имаш по-добър живот, но и ще отпечатиш по-траен отпечатък в глината на историята. Няма нужда от страх - смъртта е безболезнена, пък и доста отдалечена - не вярвам да си особено стар, а макар 60-70 години да са миг в космическите мащаби, то това е цяла вечност за едно човешко същество. Освен това ще има нещо, което ще те накара да пожелаеш смъртта по-силно от живота - загубата на близки, любими хора, грохването на тялото ти, загубата на разума и спомените ти. Неслучайно повечето стари хора приемат смъртта със смущаващо спокойствие. И докато младите биха се радвали на безсмъртие в младо и здраво тяло със незамъглен разсъдък, при старците на ръба на живота не е така. Важното е да се наслаждаваш на всеки миг до онези последни моменти. Милиарди са минали през това преди теб, и безброй са ще си отидат много по-окаяни и млади от теб.
PS - Смъртта е нелечима до голяма степен. Би било възможно да я победим, но изисква невероятни усилия, тъй като изисква безбройни и чести корекции на клетките из почти всички части на тялото. Теоретично запазването на главния и гръбначния мозък би било възможно, и дори бихме могли да накараме този гол мозък и гръбначен стълб да виждат и чуват чрез стимулация на мозъчната кора, но от това ни дели поне едно столетие.

georgi12
01-23-2017, 12:49
и забравих да кажа че на този етап има уперации за одалжаване на живота

Има и курсове по правопис...

fanton1
01-23-2017, 19:32
Чудно, някой не искат да умират а други искат, защо такива хора просто не започнат да общуват и да си помогнат взаимно ..

an7raks
01-24-2017, 15:05
Ми, не умирай, бе... Чувал съм, че не било готино и без това.