PDA

View Full Version : Първият път..



marchhela
01-18-2017, 10:54
Здравейте. На 14 години без два месеца съм и искам съвет! Искам да попитам на колко години е приемливо или нормално да кажем, да се осъществи ”първият път”..

golemiq_korab_minava
01-18-2017, 11:32
Когато психологически индивида е готов. Когато има сексуална култура. Когато физически се е развил. Поне на 15, 16.

divergent
01-18-2017, 15:11
Няма определена възраст, но принципно по закон е след навършени 14 години. Иначе не съществуват понятия като приемлива и неприемлива възраст за това, така де, не е нормално в пети клас да се отвориш, но разбираш какво имам предвид - има възраст, на която си готова и такава, на която не си. Не трябва да бързаш, нито да се притесняваш, че си девствена, а повечето ти приятелки отдавна вече не са. Няма точна възраст, има точен човек.

solo_
01-18-2017, 16:36
вазраста не е от никакво значение
просто като се почустваш готова и го пойскаш тогава можеш да го направиш
по принцип секса сй е напално нормална човешка нужда и не би трябвало закона да те спира да се развиваш
иначи според мене 15-16 някаде

baby_baby
01-18-2017, 18:00
Според мен на 17

marchhela
01-19-2017, 04:37
Автора: Бях при моя лекар скоро и той сам ми каза, че съм готова. Смятам, че и психически съм готова. Просто ме гони желание и любопитство, затова се допитвам до вас! Благодаря Ви за мнението!

divergent
01-19-2017, 07:13
Автора: Бях при моя лекар скоро и той сам ми каза, че съм готова.
По какви показатели го определи този лекар?

Smrazqvashta
01-19-2017, 08:21
Автора: Бях при моя лекар скоро и той сам ми каза, че съм готова.

Онемях.

golemiq_korab_minava
01-19-2017, 09:36
Трол

marchhela
01-19-2017, 12:24
Имах предвид моята гинеколожка

dimitar_ak
01-19-2017, 13:56
По какви показатели го определи този лекар?

Както каза преди време една млада баба "Ми защо да не роди момичето. Дупенце има, гърдички има" (не можах да докарам циганския акцент). Та ставаше дума за 13 годишна родилка.

tonybadams
01-19-2017, 23:12
след 17.
но имай предвид ,че правилния баланс на ИН и ЯН.понякога се достига след 30-та, а при някои никога не се достига

Самия факт ,че питаш значи не си наясно.

divergent
01-20-2017, 08:10
Имах предвид моята гинеколожка

Първо беше лекар "той", сега е жена гинеколог... И разбрахме кого имаш предвид, обаче аз друго попитах - как разбраха, че си готова, какви са показателите?

sofityoy
01-20-2017, 14:10
Според мен няма точна възраст.Когато човек се чувства готов и когато има достатъчно добра сексуална култура и намери правилния партньор тогава е съвсем нормално да прави секс.

Bisha
01-20-2017, 15:23
Абе то хубаво, когато се чувства готов и тн. ама не е и много нормално дори 16 годишна пикла да курвее наляво надясно пък какво пстава за 14.

Obsebvashta
01-20-2017, 16:27
Ами когато ти се прииска неудържимо.

sladura89
01-20-2017, 20:51
Здравейте. На 14 години без два месеца съм и искам съвет! Искам да попитам на колко години е приемливо или нормално да кажем, да се осъществи ”първият път”..

МХм не те знам на колко си, на профила ти пише 17, ами тогава когато се чувстваш готова, и естествено след пубертета поне, демек на 12 години все още си дете и по-трудно биха се осъществили нещата, освен това младите не са особено запознати как да се пазят и не рядко се случва да се стигне до нежелана бременност, някакво заболяване или други проблеми, все пак трябва и да се пазите! :)

sofityoy
01-21-2017, 14:43
Абе то хубаво, когато се чувства готов и тн. ама не е и много нормално дори 16 годишна пикла да курвее наляво надясно пък какво пстава за 14.

За това написах,че трябва да има добра сексуална култура.И за мене не е нормално 12-16годишни да правят секс като луди,а колкото и да им се „иска неудържимо“ поне да се образоват преди това.

MerryTi33
01-21-2017, 15:56
Абе то хубаво, когато се чувства готов и тн. ама не е и много нормално дори 16 годишна пикла да курвее наляво надясно пък какво пстава за 14.

дори не е на 14 още -_- според мене не ти е времето момиче,обогати си малко знанията и тогава !

KASAPA
01-22-2017, 09:18
За това написах,че трябва да има добра сексуална култура.И за мене не е нормално 12-16годишни да правят секс като луди,а колкото и да им се „иска неудържимо“ поне да се образоват преди това.

Ти кво разбираш ся така е модерно 12-16 годишни коври да са с по разбити гъзове от третокласен път. Мухахаха

Ewok
01-22-2017, 17:49
Абе то хубаво, когато се чувства готов и тн. ама не е и много нормално дори 16 годишна пикла да курвее наляво надясно пък какво пстава за 14.

Защо винаги правенето на секс под приемливата за някого възраст е "курвеене"?

До авторката - когато се почувстваш готова. Когато сама го поискаш от човека до себе си, а не for the sake of it или защото те е уговорил да го направите. И определено не защото всички други така правят.
Дори и да се разделите седмица/месец след това, поне ще знаеш, че си го направила с ясното си съзнание и никой не се е възползвал от теб.

Rabalka
01-28-2017, 08:07
Защо винаги правенето на секс под приемливата за някого възраст е "курвеене"?

До авторката - когато се почувстваш готова. Когато сама го поискаш от човека до себе си, а не for the sake of it или защото те е уговорил да го направите. И определено не защото всички други така правят.
Дори и да се разделите седмица/месец след това, поне ще знаеш, че си го направила с ясното си съзнание и никой не се е възползвал от теб.
Штото тука всички са моралисти и се праят на голяма работа.и сам сигурна че всички праят сичко ма се праят на интересни

AddieM
01-29-2017, 10:11
Съгласна съм с това, че няма конкретна възраст - когато се чувстваш готова. Но ти сама каза, че ти е любопитно и интересно - недей да правиш секс от любопитство, защото така много ще се възползват от теб. Изчакай момче, на което наистина имаш доверие и се чувстваш добре с него.
А относно това, че си курва, ако нямаш 16 и правиш секс... проверете дефиницята на "курва" в речника

sladura89
01-29-2017, 17:00
А относно това, че си курва, ако нямаш 16 и правиш секс... проверете дефиницята на "курва" в речника

Аз не мога да разбера защо думата курва се приема като нещо лошо и гадно, а думата курвар се приема като нещо готино и престижно каква е разликата между двете, ако някой може да обясни, защото аз не виждам такава дефакто! :)

sladura89
01-29-2017, 17:01
Явно разликата е в това как приемаш нещата, а не какво значат наистина, защото и двете значат точно едно и също, но при жените се приема за гнусно и гадно, а при мъжете се приема за готино! Според мен това не е нормално! :-)

NissaN
01-29-2017, 19:02
Твоя си работа ако искаш на 14 ако искаш на 34.

gabriella22
02-05-2017, 20:06
Вижте какво, не се правете на моралисти или нещо подобно, защото 100% нито един не е стока. Когато е готова - ТОГАВА. Важното е как го чувстваш, годините не са до такава степен важни, понеже е научно доказано, че подсрастващите от 21 век нататък израстват доста по-узрели, и нямат нищо общо с годините си. Успех и поздрави!