PDA

View Full Version : Матури 2017 !?



Lucifer Morningstar
01-18-2017, 17:27
Добър вечер на всички, по повод на наближаващите матури искам да ви попитам следното :
Каква матура избрахте като допълнителна ?
Как се подготвяте за нея ? От къде си набавяте материалите ?

supersonic0
01-19-2017, 05:24
Моята втора матура беше философия. Доста хора записваха тогава, защото си мислеха, че е най-лесна, ако не са подготвени, а аз пък я записах, защото ми вървеше в училище. Аз също обаче направих грешката да не се готвя изобщо, защото си мислех, че ще взема добра оценка и така. Имаше си доста теоритични въпроси и оценката ми не бе най-добрата, която си представях, но все пак :lol:

LadyTerrible
01-26-2017, 12:51
Аз карах 2 матури.
2-рата ми беше английски език,защото нямах нужда да се готвя-нямах време и се готвех само за кандидат-студентските тогава.
Материали - направих 2,3 пробни само за информация.
Масата мои съученици се явяваха на 2-ра матура математика и изкараха високи оценки.
Нивото на матурите е мнооого ниско.Освен ако последните 5 години човек не е прочел нищо и почти не е стъпил в училище,няма повод за притеснение. Разбира се,зависи и каква цел гониш.
Намери си пробни матури по различните предмети,разгледай ги,направи няколко и прецени кой предмет ще бъде най-подходящ.В случай,че искаш да си вдигнеш оценката по някой предмет в дипломата,готвиш се за него и се явяваш.

Borntobewild..
02-03-2017, 20:28
Добър вечер на всички, по повод на наближаващите матури искам да ви попитам следното :
Каква матура избрахте като допълнителна ?
Как се подготвяте за нея ? От къде си набавяте материалите ?

Философия ще ми е втората матура.. Изяждам учебниците :D и в интернет търся информация .. С тестове ми е най-лесно да уча като цяло

Жил дьо Ре
02-03-2017, 20:52
Философия ще ми е втората матура.. Изяждам учебниците :D и в интернет търся информация .. С тестове ми е най-лесно да уча като цяло

Късмет, аз ти препоръчвам да загърбиш учебниците и да започнеш да четеш литературата изисквана за матурата, много по-добри резултати ще пожънеш имайки предвид че точките върху есето са повече, ако не се лъжа, от тези получени от теста.
Научи си термините, пък почвай с книгите, че не са малко.

Parolent
02-04-2017, 08:00
Точките от есето по философия са 35.

Dwyd96
02-04-2017, 09:18
Втората ми матура беше География, че е най-лесна :D

Иначе за тях се готвех предимно от учебниците, решавах тестове и матури в интернет и така...

dreamwalker
02-04-2017, 13:57
Втората ми матура беше География, че е най-лесна :D

Иначе за тях се готвех предимно от учебниците, решавах тестове и матури в интернет и така...

Защо не математика?

Dwyd96
02-11-2017, 19:21
Защо не математика?

A защо не География?

weenonas
02-13-2017, 05:37
Математика ще ми е втората матура. Решавам различни тестове - матури от минали години, задачи от сборниците на Коста Коларов и от този на Веди за кандидат-студенти, както и приемните изпити за различни университети.

big7888
02-13-2017, 18:21
Защо не математика?

Защото двойката е в кърпа вързана.