PDA

View Full Version : Как да съм това, което искам?



Кръстта
01-23-2017, 17:58
Здравейте! Как сте? Добре?!... е аз не съм. Преди време в нашия клас имаше един пич, който караше скейт и мразеше чалгата. Аз бях като него... е, без да карам скейт, просто исках. Та този пич беше интересен, готин и определено беше най-известният в нашето даскало. И сега не си мислите, че той е бил от онези типове, които се перчат или се бъзикат с малките, напротив, той беше точно обратното. И тъй като ставаха разни неща с мен, той ме мислеше за глупав. Аз исках да му кажа, че искам да карам скейт като него, но ме беше срам и не само това, по-скоро ме беше страх, защото си мислех, че няма да съм достоен за него и неговите приятели скейтъри. И докато набираше слава , аз потъвах в калта. Целия ми клас ме мразеше... е, поне 99 % ме мразеха. А и в нас ставаха тъпи работи и беше... кошмар. Но едно нещо тогава ме утешаваше, казвах си, че той може да е известен, забавен, да кара скейт и всички да го уважават, но аз имам музиката. Да, точно така, музиката, защото аз бях влюбен (и още съм) в хип-хоп музиката и не говоря за 100 кила или Криско, а за real bg hop-hop-а. И така, минаха години, нашият клас се разотива на някъде и малко или много порасна, а аз вечно съм си същия - дребен, глупав, грозен, срамежлив, с малко приятели двойкаджия. Но един ден сякаш живота ми удари шамар и ми каза да видя какво стана с този ПИЧ. Когато проверих facebook-а му (защото всички от нашия клас знаеха, че сме бедни и нямам компютър, съответно нямам и facebook) видях, че е публикувал неща, които моите любими БГ хип хоп атисти са публикували. Тогава си казах, че вече няма надежда, уж се надявах аз да бъда по-готиния от него и да знам за тези хора, но той явно е узнал и сега съм съсипан. И сега искам да карам скейт и мисля, че перфектният човек за това е този ПИЧ, но ме е срам да му кажа, че искам да карам с него, първо, защото съм тъп, второ, не искам да го излагам, трето ме е срам. Моля, дайте някакъв съвет. Какво да правя с живота си?

Грозния
01-23-2017, 19:09
Соло... ти ли си :D ?

NomNomNom
01-23-2017, 19:26
защо имаш такова ниско мнение за себе си? не си тъп и нито едно от лошите неща, които каза за себе си - ти си си ти и на който не му изнася, знае къде е вратата. В училище нищо няма значение, реално нищо положително не виждам което да допринася за психичното развитие на дете, освен, че го мачка по един или друг начин

Кръстта
01-23-2017, 20:00
защо имаш такова ниско мнение за себе си? не си тъп и нито едно от лошите неща, които каза за себе си - ти си си ти и на който не му изнася, знае къде е вратата. В училище нищо няма значение, реално нищо положително не виждам което да допринася за психичното развитие на дете, освен, че го мачка по един или друг начин

Братле, то не е само до училището, още от малък отвикнах да разговорям или излизам с хора и сега имам малко приятели и ужасно ниско самочувствие за себе си и не говоря някакви глупости, ако ме упознаеш ще разбереш колко съм зле. И... не, той не ме мачка, аз се докарах до тук с моя срам и невежество. Реално аз не съм говорил с него за скейт, но не искам и да опитвам, ще завърши зле.

Кръстта
01-23-2017, 20:01
Соло... ти ли си :D ?

Не?!

NomNomNom
01-23-2017, 20:08
Братле, то не е само до училището, още от малък отвикнах да разговорям или излизам с хора и сега имам малко приятели и ужасно ниско самочувствие за себе си и не говоря някакви глупости, ако ме упознаеш ще разбереш колко съм зле. И... не, той не ме мачка, аз се докарах до тук с моя срам и невежество. Реално аз не съм говорил с него за скейт, но не искам и да опитвам, ще завърши зле.

ок, защо не си кажеш - от утре спирам с всичко което ме опреличава като зле - и започвам да се държа така , че да се харесвам самият аз?

Кръстта
01-24-2017, 14:56
ок, защо не си кажеш - от утре спирам с всичко което ме опреличава като зле - и започвам да се държа така , че да се харесвам самият аз?

Всъщност, да, тук си прав. Вече се пооправих, но за да се харесам напълно искам да карам скейт. И то с този ПИЧ, защото мисля, че е най-подходящия, но ме е срам. Какво да правя?