PDA

View Full Version : Microsoft Access Задание



Karakunjol
01-24-2017, 17:57
Привет. Беше ми направено задание за Microsoft Access. Не съм сигурен как да подходя към него, тъй като ми е доста трудно да го разбера. Ще го опиша по-долу, супер ще е ако може някой само да ми го обясни. Идеята е, че госпожата желае по "темата" да бъде направено нещо като доклад. А ето го и въпросното задание, пиша дума по дума:
-Описва чрез подходящ пример възможности за осигуряване на коректност на данните (data integrity) чрез:
-справочни спицъси. Начини за тяхното създаване;
-задължително попълване (същност и приложение);
-индексиране (същност и приложение).
-Начина на обвързване на таблици с релации.

Трудно ми е да разбера какво се иска, и как да го формулирам. Благодаря за времето, надявам се да има някой там, който би могъл да помогне :)

П.С. Става дума за 11 клас :)

NomNomNom
01-24-2017, 22:37
на твое място си взимам извинителна бележка, питай я тя колко често ползва аксес-а

Karakunjol
01-25-2017, 16:12
на твое място си взимам извинителна бележка, питай я тя колко често ползва аксес-а

За оформяне ми е оценката, иначе с удоволствие бих се измъкнал... За последните четири неща иди доиди, ама първото ми е мътна вода...

draid
01-26-2017, 21:09
Kакво точно трябва да опишеш? Да направиш някаква примерна DB или да пишеш на лист хартия тия въпроси? Има ли ги на английски термините?

Dwyd96
01-27-2017, 13:19
Според мен трябва просто да опишеш как се правят дадените неща...

Karakunjol
01-31-2017, 19:39
И аз предположих, че трябва само да се опишат, и се оказа вярно това предположение. Макар че, госпожата след това си призна колко сакато го е задала заданието, и се извини, а на вас благодаря за помощта! <3