PDA

View Full Version : Какво да тренирам ?



Samopitam
01-24-2017, 18:29
Здравейте :)
Бих искал да попитам какво да започна да тренирам - Box,Kickbox,Muay Thai или MMA

Според мен бокса е много отпуснат спорт,само едни токати без никакви крака ...
Кикбокса е малко по-сериозно,но с крака
Муай Тая е много варварски спорт
ММА - той е всичко в едно, не знам кой иска да го тупат така

Моля напишете ако греша някъде,ще бъда благодарен :) НАИСТИНА!

П.С: На 14 съм.
Не е фейк!!!

Жил дьо Ре
01-24-2017, 19:56
Май сам си се ориентирал към Кикбокса, според мен ще ти хареса най-много щом не си се ориентирал сериозно към по-специфичен спорт. ММА също е подобен вариант, но обстановката на мен лично не ми допада.
Ако се решиш да тренираш Муай-Тай, ще ти хареса, добър учител ще те научи на много неща отвъд спорта.
Муай-Тай носи емоция и традиция със себе си, а и то е едничкото "изкуство" в списъка ти.

Rakshy
01-24-2017, 23:03
ахахах бокса бил отпуснат
муай тая бил варварски
никой не иска да го бият като в мма :Д:Д:Д:Д:

ахахаххахах

малък чикиджия

divergent
01-25-2017, 15:00
Кикбокс

Rakshy
01-25-2017, 22:31
Кикбокс

ако можеш да дадеш pros and cons на всичките изброени и причината да кажеш кикбокс

ще ти дам 2 лева

divergent
01-25-2017, 22:43
ако можеш да дадеш pros and cons на всичките изброени и причината да кажеш кикбокс

ще ти дам 2 лева

не ти искам двата лева, мерси. :D
никъде не съм казала, че съм компетентна, даже муай тай не го знам какво представлява. просто казах това, което аз искам да тренирам. ;)

Rakshy
01-25-2017, 23:00
не ти искам двата лева, мерси. :D
никъде не съм казала, че съм компетентна, даже муай тай не го знам какво представлява. просто казах това, което аз искам да тренирам. ;)

а ти защо искаш кикбокс

divergent
01-26-2017, 09:19
Защото като цяло искам да се запиша на нещо бойно, обаче боксът не ми е интересен, мма пък ми се струва прекалено хард за момиче, а кикбоксът включва удари и с ръце, и с крака, което го прави интензивна тренировка за цялото тяло. Плюс това и аверите го предпочитат, така че всичко клони към него.
Ти май нещо не си почитател на този спорт. Ще се радвам да чуя твоите pros and cons за изброените, може да ми помогнат да направя адекватен избор.

Rakshy
01-26-2017, 10:54
Защото като цяло искам да се запиша на нещо бойно, обаче боксът не ми е интересен, мма пък ми се струва прекалено хард за момиче, а кикбоксът включва удари и с ръце, и с крака, което го прави интензивна тренировка за цялото тяло. Плюс това и аверите го предпочитат, така че всичко клони към него.
Ти май нещо не си почитател на този спорт. Ще се радвам да чуя твоите pros and cons за изброените, може да ми помогнат да направя адекватен избор.

on the contrary, напоследък започнах да гледам много GLORY Kickboxing


трудно е да напишеш pros and cons, защото няма база за сравнение между 4те неща

бокса си е бокс. Ако се случва нещо като мейуедър срещу Макгрегър по боксовите правила, вероятно боксьора има адското предимство, просто защото си е неговата среда - footwork, защита, бързина. Обикновено бързината на ударите при боксьорите и footwork-a им бият многократно тези на стандартния мма боец. Ако са по ММА правила, играта става много грозна, защото един ММА боец може да удря, но може и да се бори. Ква е ползата да можеш да го нокаутираш с един удар, ако те свали на земята и те разплаче, а това ЩЕ стане, защото един стандартен боксьор няма никакъв takedown defence, проосто защото не му трябва в неговия спорт.
ако сравним ММА и бокс - типа тренировка при ММА е в пъти по-тегава, според мен. Имаш супер много аспекти - трябва да можеш да се пазиш от удари, от ритници, от сваляния, от събмишъни, от колене, от лакти. В бокса трябва да се пазиш от ръце само, съответно трябва да можеш да вкарваш удари само с ръцете ти и да се движиш, в мма трябва да вкарваш удари с ръцете, с краката, да се движиш, да можеш да свалиш опонента, да можеш да го събмитнеш.

при сравнението между кикбокс и муай тай - в кикбокса нямаш колене и лакти. В Глори, по време на клинч можеш да вкарваш колене, ама тва не е навсякъде. По-лесно е да имаш оръжие и да не го използваш, отколкото да нямаш оръжие, защото в муай тая се учиш да си използваш коленете и лактите, в кикбокса - не. По-добре да го имаш, отколкото да го нямаш. + че типа игра се различава - в муай тая ти трябва баланса, защитата, агресивните атаки. В кикбокса общо взето ти трябват много диви комбинации (broadly speaking). + че както беше написано горе - муай тая е изкуство, другите са спортове.


бокс срещу мма - ММА
кикбокс срещу бокс - кикбокс
муай тай срещу кикбокс - муай тай
муай тай срещу бокс - муай тай
муай тай срещу мма - ММА
кикбокс срещу мма - ММА


подредени: ММА, муай тай, кикбокс, бокс

(не, че могат да се сравняват едно с друго, но хипотетично казано при тези сравнения, моето мнение е, че трябва да бъдат подредени по този начин)

АгентМура
02-06-2017, 06:50
https://www.youtube.com/watch?v=qPOOzufOpcA

Rakshy
02-06-2017, 08:03
https://www.youtube.com/watch?v=qPOOzufOpcA

мда, прав е като цяло


въпроса е дали да имаш едно оръжие, с което да си супер добър, или да имаш 2 с които да си окей :Д

alter ego
02-06-2017, 15:01
BJJ - бразилско джу джицу ;)

АгентМура
02-06-2017, 15:55
https://en.wikipedia.org/wiki/Arm_wrestling

Рандомммм
02-06-2017, 19:29
бокс + истински кеч умения
класика