PDA

View Full Version : Телевизията и радиото са средства за възпитание.



golemiq_korab_minava
01-29-2017, 08:50
И общо вграждане на мисли и начин на поведение на хората.
Най-уязвимата група са децата.

Телевизията и рекламите не просто влияят на съзнанието, те хипнотизират, пристрастяват, затъпяват.

Най-опасното оръжие са постоянно излъчваните шоута и музикални хитове, налагащи мода на разврат, простотия и алчност.

Хората започват да подлежат на тази деградация, тъй като не притежават особено развит интелектуален капацитет.


Свободата на волята се превръща в затвор на мозъците.


Политиците и политиката не са решение на проблема, тъй като са зависими от други фактори.

Но хората могат да променят всичко.

Грозния
01-29-2017, 09:00
Радиото, телевизията, училището, държавата, моловете, международното положение и четирите годишни времена са извиненията на всички безотговорни родители, които не си възпитават децата и все някой друг им е виновен!

Кораб заблуден, като говориш за възпитанието на децата, защо пропускаш ролята на семейството, като тя е най-важна от всичко?!

golemiq_korab_minava
01-29-2017, 09:14
Грозен, родителите нямат пълен контрол над децата си. Освен това, именно незнанието и неосънаването на родителите върху тези теми, са причината . Родителите също попадат в тази хватка.
Ходят на работа, а през останалото време детето е на училище или на друго място, но извън обхвата на родителя.

Както казах, политиците нямат намерения да променят нещо. Напротив. Те искат стадо.


Много малко хора мислят. Останалото е коне с калпаци.

YoungBloodZ
01-29-2017, 09:16
Мерките, които аз съм предприел: Не гледам телевизия и слушам само радиа, по които не дават новини и има само музика. ;)

anonymous908491
01-29-2017, 09:34
Мерките, които аз съм предприел: Не гледам телевизия и слушам само радиа, по които не дават новини и има само музика. ;)

тая дупара кой ще я бара о йеее

от днешната музиката се изпростява не по-малко

YoungBloodZ
01-29-2017, 09:47
тая дупара кой ще я бара о йеее

от днешната музиката се изпростява не по-малко

Само радио нова слушам.

Dwyd96
01-29-2017, 15:10
Именно! Много вярно!
Сега се преместете да живеете в някоя пещера дълбоко в планината! Само така няма да ви промият мозъците!

Сега сериозно:
Ако синът ти мята салфетки в дискотеката, а дъщеря ти още няма паспорт ама е с 3-ти аборт, това не е защото по телевизия дават Азис. Просто ти не си успял да им изградеш минимална ценностна система, която да надграждат по-нататък.

А за телевизията: Има и научно популярни канали, но факта че си почнал да хейтиш разни шоута и "хитове" показва какво гледаш!

Dwyd96
01-29-2017, 15:11
Само радио нова слушам.

Tва ми звучи като:
"Откакто съм на хероин, спрях алкохола!"

YoungBloodZ
01-29-2017, 15:28
Tва ми звучи като:
"Откакто съм на хероин, спрях алкохола!"

Ми слушай си чалга тогава.

Dwyd96
01-29-2017, 15:37
Ми слушай си чалга тогава.

АЗИС номер 1 :D

Сериозно, ако до сега не си разбрал, че не слушам чалга.... :D

HiddenName13
01-29-2017, 17:13
Съгласен съм с Грозния, семейството е основно, а след това външни фактори. Аз израстнах четейки книги, докато другите хлапета зяпаха телевизия. Нямахме телевизор вкъщи, компютър ми взеха на 12.

golemiq_korab_minava
01-29-2017, 17:34
Именно! Много вярно!
Сега се преместете да живеете в някоя пещера дълбоко в планината! Само така няма да ви промият мозъците!

Сега сериозно:
Ако синът ти мята салфетки в дискотеката, а дъщеря ти още няма паспорт ама е с 3-ти аборт, това не е защото по телевизия дават Азис. Просто ти не си успял да им изградеш минимална ценностна система, която да надграждат по-нататък.

А за телевизията: Има и научно популярни канали, но факта че си почнал да хейтиш разни шоута и "хитове" показва какво гледаш!
Научно популярните филми се правят за подобни роботи като теб.
Популярни.

На вас не ви пука какво гледат другите, как им влияе и защо. Вие сте научени да гледате само себе си. Типично за капитализма.

Dwyd96
01-29-2017, 17:38
Научно популярните филми се правят за подобни роботи като теб.
Популярни.

На вас не ви пука какво гледат другите, как им влияе и защо. Вие сте научени да гледате само себе си. Типично за капитализма.

ХАХАХАХ да ме наречеш робот, показва колко малко знаеш за мен :?

НЕ, Типично е за индивиди със запазен инстинкт за самосъхранение. Ти като си такъв социалист, я разкажи как в миналото телевизията не е промивалa мозъците на хората.

Грозния
01-29-2017, 18:20
Научно популярните филми се правят за подобни роботи като теб.
Популярни.

На вас не ви пука какво гледат другите, как им влияе и защо. Вие сте научени да гледате само себе си. Типично за капитализма.Кораб, мислещите хора могат да отделят зърното от плявата, а такива като теб най-лесно се подават на каквото им пуснат по медиите.

Къде си тръгнал с тия кампанийни теми, като дори не можеш да защитиш тезата си? Ако Иневтоний те съветва за тия неща, далече няма да стигнете :D !

golemiq_korab_minava
01-29-2017, 20:18
ХАХАХАХ да ме наречеш робот, показва колко малко знаеш за мен :?

НЕ, Типично е за индивиди със запазен инстинкт за самосъхранение. Ти като си такъв социалист, я разкажи как в миналото телевизията не е промивалa мозъците на хората.

Винаги е промивала

Dwyd96
01-29-2017, 20:33
Винаги е промивала

A преди нея, вестниците са изпълнявали тази функция. Преди това пък религията. Религията и до днес го прави. А ти си и вярващ..... Та сега кой е роботът?

golemiq_korab_minava
01-29-2017, 20:47
A преди нея, вестниците са изпълнявали тази функция. Преди това пък религията. Религията и до днес го прави. А ти си и вярващ..... Та сега кой е роботът?

От къде знаеш в какво вярвам.

Положението е обречено. Доказа го.

Ходи да се напиваш.

defender
01-29-2017, 21:29
Мисля, като кораба, единствения начин да се спасиш от вредното въздействие на телевизията е да спреш да я гледаш.

teenmania
01-29-2017, 22:26
Прекалено много манипулация има по тия телевизии, това не ми харесва.

Dwyd96
01-30-2017, 10:06
От къде знаеш в какво вярвам.

Положението е обречено. Доказа го.

Ходи да се напиваш.

Тоест не си вярващ?
Всъщност ако ме познаваше щеше да знаеш, че рядко пия повече от 2 големи.
Но ти като човек който не гледа телевизия и не се поддава на медийните манипулации повярва на шега между мен, дейтона и йънг. А пък аз съм бил робота :D