PDA

View Full Version : Най-странният проблем, който някога съм срещал!



KlauseR
01-31-2017, 22:23
Така, ще бъда кратък и ясен.
Старата ми звукова карта (USB) се счупи и си взех нова за 20 лева, но когато включа тонколоните и микрофона, от тонколоните се чува пръщене (със старата звукова карта не беше така), а от микрофона не ми се чува гласа.
Но ето го и по-странното, когато пипам микрофона го отчита, също така и на запис се чува, че се пипа, но гласа не се появява.

Моля за спешна помощ, защото пробвах какво ли не, от видеа в Ютуб до молитви, ама уви ...

dimitar_ak
02-01-2017, 07:27
А може ли просто новата да не работи?

KlauseR
02-01-2017, 08:44
А може ли просто новата да не работи?

Защо тогава тонколоните се чуват, макар и да има злобно пращене, което съпровожда звука?

Грозния
02-01-2017, 17:55
Занеси новата в магазина и разкажи за проблема. Може да е наистина от повреда/дефект в нея. Ако още е в гаранция ще ти я поправят или сменят.

KlauseR
02-01-2017, 19:01
Занеси новата в магазина и разкажи за проблема. Може да е наистина от повреда/дефект в нея. Ако още е в гаранция ще ти я поправят или сменят.
Да, но това не е опция. Преди да я купя питах колко е гаранцията, но човека ми каза, че няма гаранция, защото е дребно нещо ( за 20 лева ) и ..
Някакви други опции ?

Грозния
02-01-2017, 19:03
От къде я купи?
За всяка покупка на компютърни компоненти, сериозните магазини дават някаква гаранция. Дори за употребяваните.

KlauseR
02-01-2017, 19:37
От къде я купи?
За всяка покупка на компютърни компоненти, сериозните магазини дават някаква гаранция. Дори за употребяваните.

Ами, на 30-40 метра от блока ми е едно магазинче.
Сложих си слушалките от телефона, но отново не се чуваше, а в тях съм 110% сигурен.
Ама като няма гаранция ..

Грозния
02-01-2017, 19:41
Най-вероятно е от нея. Занеси я в сервиз за компютри и питай колко ще ти вземат за диагностика и поправка, ако е възможно.

Купувай си от магазини за компютърни компоненти, където дават гаранция (в повечето нормални дават и ти заменят стоката ако има дефект).