PDA

View Full Version : Аз и училището



Taina_1
02-01-2017, 18:05
Здравейте,пиша във тази тема(форум),тъй като имам проблем и с училището и с
приятелите!
Като бях малка живеех на едно място,имах чудесен живот,добри приятели и не ми
липсваше нищо,дори и не се впечатлявах от това кой какво мисли за мен,но
после в 3 клас след 1 срок се преместихме заедно със семейството ми.Приятелите ми започнаха все
по-рядко и все по-рядко започнаха да ми пишат и да се сещат за мен , докато
някрая ме изтриха от живота си тотално.Беше ми гадно,дори и сега не съм го
преживяла напълно.. !После се преместих на друго място
имах 1-2 приятели , но не истински...после пак се преместих и стана по-зле ,
карах се със всичките ми приятели и не само,после пак се преместих
дори незнам как да опиша какво става..!Първата година от последното ми
преместване беше пълна трагедия ,то не бяха обиди,то не беше тормоз,че по
едно време и за бавна ме мислеха.. И сега пак е същото обиди,тормоз,но с
малката разлика , че се справям някакси.Там е проблема,че когато си мисля , че съм намерила все някой истински приятел той се отдалечава от мен ,използва ме и т.н. Срам ме е да ме видят сама и се мъкна все след някой,колкото и да не ме желае!!Да срам ме е дори и когато споделям това,но вече имам чуството , че съм в безизходица..Давам всичко от себе си за да върви добре приятелството (обръщам постоянно внимание,пренебрегвам някои от задълженията си дори за да изтичам при приятел,който има нужда от помош или подкрепа)но аз не видях това,което им давах аз...Искам да намеря приятели,които да не се интересуват от мнението на другите за мен,да ме подкрепят и да ме уважават!!!Чуствам се смачкана,а когато момчето , което ме заговори сякаш наистина ставам бавна . Попринцип когато изляза с някой се чуствам свободна,говоря без да мисля,правя това , което мисля ...докато в училище е пълна противоположност(мисля какво да кажа за да не ми се смеят,стоя като статуя.Когато момчето,което харесвам се разхожда из коридорите сякаш се чуствам по-добре и по-отпусната)Дори и когато разказвам това в толкова кратък вариант съм объркана и имам някаква топка в стомаха без да е станало нещо.. Моля някой да ми даде съвет ..не издържам така повече

Рандомммм
02-01-2017, 18:10
Учи и почни да работиш или се хвани с некой богат или влиятелен и ще видиш как ще се наредиш ;) друг начин нема в този живот

dreamwalker
02-02-2017, 15:50
Гледай си уроците, училището не е създадено, за да си търсиш приятели там.

Sunshine_99
02-02-2017, 21:21
До някъде съм съгласна с dreamwalker. След като завършиш губиш контакти почти с всички хора от гимназията - виждате се само по срещите на класа след години, а по улиците просто се държите учтиво един с друг, което за мен не е приятелство.
И все пак, ако човек има късмет, може и да намери 1-2 истински приятели

RapExotic
02-03-2017, 09:23
На първо място спри да се съобразяваш с другите. От измислени и консуматорски приятелства няма смисъл, а само ти губят времето. Свикни да си сама и да се чувстваш добре така. Занимавай се с нещо, което ти носи удоволствие и много скоро ще намериш хора, които да споделят същите интереси като теб и да общуваш с тях.

LadyTerrible
02-03-2017, 13:22
На първо място спри да се съобразяваш с другите. От измислени и консуматорски приятелства няма смисъл, а само ти губят времето. Свикни да си сама и да се чувстваш добре така. Занимавай се с нещо, което ти носи удоволствие и много скоро ще намериш хора, които да споделят същите интереси като теб и да общуваш с тях.
Абсолютно съм съгласна.
Твърде много те интересува мнението на околните.Така никога няма да си щастлива.Научи се да държиш на себе си и да не тичаш по г*за на някого само за да ти е приятел.Това са пълни глупости.Просто бъде себе си.Няма човек,когото всички да харесват и всички да са му приятели.Избий си от главата идеята,че значиш нещо само защото някой ти обръща внимание.
Постоянното местене е изиграло голяма роля със сигурност,но поне по този начин човек се адаптира към промени.Ако предишните ти приятели са спрели да общуват с теб-те са изгубили,не ти.Не губи увереността и самочувствието си заради нечие отношение.Дръж на себе си.

tonybadams
02-17-2017, 20:55
училището е създадено да ни направи роби и кара човек да се подчинява на абсурдни закони.
В момемнта се намираш в един порочен кръг.Някои съвети може временно да ти помогнат,
За истинска промяна е нужен обмен и обратна връзка.
Мога да ти кажа много ,но явно няма да има смисъл без да има реплика от теб.

Променяйки себе си ,можеш да промениш и отношението на хората.
това от мен
за повече ......

yakuza_
02-17-2017, 21:53
училището е създадено да ни направи роби и кара човек да се подчинява на абсурдни закони.
В момемнта се намираш в един порочен кръг.Някои съвети може временно да ти помогнат,
За истинска промяна е нужен обмен и обратна връзка.
Мога да ти кажа много ,но явно няма да има смисъл без да има реплика от теб.

Променяйки себе си ,можеш да промениш и отношението на хората.
това от мен
за повече ......
Да, ако не ходиш изобщо на училище, те чака неробският труд да си сервитьор/ка.

Ewok
02-18-2017, 14:56
якуза <3

//интересно варира форумната часова зона