PDA

View Full Version : Закъснява ми и се притеснявам



matildaa246
02-02-2017, 13:09
Закъснява ми с около седмица и се притеснявам какво може да ми има. Изключвам вариянта за бременност, защото с партньора ми винаги го правим с презерватив. Спомних си само че веднъж като го правихме и той свърши и нямаше как да отиде до тоалетната да се измие и се изчисти с кърпички и малко по-късно ми бърка с пръсти. Съмнявам се това да има нещо общо, но все пак реших да го споделя. Също така ми се иска да отида на генеколог без майка ми да разбира, но до колкото знам ми трябва напраление. Ако може някой да ми каже и горе-долу колко струва посещението при генеколог.

divergent
02-02-2017, 14:11
Нормално е да не ти е редовен цикъла, може да се повлияе от стрес, рязка смяна на климата, лекарства...
Относно гИнеколога, отиваш при личния си лекар за направление. То ти дава право на 2 или 3 безплатни прегледа.

Sunshine_99
02-02-2017, 21:35
От колко време имаш цикъл? На моят му трябваше някъде година и половина да се намести както трябва в календара. Както каза divergent цикъла зависи от много неща - пътувала ли си наскоро, притеснявала ли се за нещо (края на срока е - оценки?), пила ли си някакви по-силни или хормонални лекарства (ппц се води, че приемът на витамин С забавяли цикъла)..?
Когато си вземеш направление за лекар трябва да отидеш в рамките на един месец. След това можеш да отидеш на вторичен преглед, но трябва да е в рамките на същият този месец. На мен без направление ми е излизал 50лв прегледа (на магарето плюс ултразвук). Ако искаш можеш първо да идеш до аптеката и да си вземеш тест за бременност.
Това с кърпичките - шансът е адски малък, а и сперматозоидите не оцеляват дълго извън човешкия организъм.
Успех и пиши какво е станало

LadyTerrible
02-03-2017, 13:07
Аз по-често съм ходила без направление,защото нямам време.50 лв за рутинен преглед и може и отгоре,ако се взима материал за изследване.
За бременност няма какво да се притесняваш според мен,ако си се панирала-купуваш и правиш тест да ти е мирна главата.
Подкрепям съфорумничките горе-цикълът се влияе от много неща,но разбира се е добре да отидеш на лекар за всеки случай.