PDA

View Full Version : Какво да правя ?!



papstera
02-05-2017, 09:58
Тази година завършвам 12 клас .. Едно от моите желания беше да уча за архитект .. да де ама хубаво ... сега започнах да се подготвям да кандидатствам в УАСГ .. ходих на курсове .. изглеждат много трудни за мен неща... нз какво да правя като цяло .. дали наистина го желая .. всякаш няма цел в живота .. страхувам се да не ме приемат .. а дори и да ме приемат файдата.. нз какво да правя .. май нямам никаква цел ... страхувам се, че ако влезна в процеса на учене няма да ми хареса ..нз какво да уча .. вие как избрахте какво да учите след 12 клас ? Омръзна ли ви и как се справихте ? Нз дори какво да питам .. намирам този форум за отдушник..

prosto_chovek
02-05-2017, 11:02
В какво си добър, защо искаш да учиш за архитект, какво ти доставя удоволствие, разбираш ли математика и можеш ли да рисуваш по принцип? Във ВИАС хубавото е, че излизаш направо магистър, след 5 години.

dreamwalker
02-05-2017, 13:13
Тази година завършвам 12 клас .. Едно от моите желания беше да уча за архитект .. да де ама хубаво ... сега започнах да се подготвям да кандидатствам в УАСГ .. ходих на курсове .. изглеждат много трудни за мен неща... нз какво да правя като цяло .. дали наистина го желая .. всякаш няма цел в живота .. страхувам се да не ме приемат .. а дори и да ме приемат файдата.. нз какво да правя .. май нямам никаква цел ... страхувам се, че ако влезна в процеса на учене няма да ми хареса ..нз какво да уча .. вие как избрахте какво да учите след 12 клас ? Омръзна ли ви и как се справихте ? Нз дори какво да питам .. намирам този форум за отдушник..

Малко са лесните неща, ако наистина искаш да станеш архитект, ще трябва да се пребориш с тези трудни неща.

LadyTerrible
02-05-2017, 13:22
Много навреме си се сетил за УАСГ...хората се готвят по година и нещо,защото изпитите хич не са шега работа.И не трябва и да бъдат.Ако те мързи и не ти се занимава,не харчи парите на вашите за глупости.В случай,че наистина искаш да станеш архитект (ти сам трябва да имаш отговор на въпроса защо го искаш),сядаш си на д-то и учиш яко.
Аз бях решила какво искам да уча някъде в 10-ти клас.Ходих на уроци целия 11-ти и в 12-ти учих сериозно за изпитите.Не ми е омръзнало,но да-на моменти е много трудно,като на всеки млад човек ми се ще да излизам да си живея живота като повечето ми връстници,вместо да стоя да уча постоянно,но нито за момент не съм се съмнявала,че усилията си заслужават.
Аз също завършвам със степен магистър за 5 години.
Всичко е до амбицията и волята,както и желанието да работиш усилено,да си жертваш собствения кеф от време на време.Нищо стойностно не се получава лесно и без усилия.