PDA

View Full Version : ЛИЧНА ХИГИЕНА



Lin11
02-06-2017, 19:46
Здравейте, пиша защото имам проблем. 12 клас съм и усещам, че съучениците ми(главно грухичка от 4 момчета и две момичета" ми се подиграват за нивото на хигиената ми. Просто това много ме наранява и ме кара да се чувствам нищожна. Искам да отбележа, че общувам с много хора включително най-добрата ми приятелка, гаджето ми от 2 години, още доста приятели(извън училище), както и семейството ми. Никой дори не ми е намекнал за неприятна миризма, а самата аз не съм усещала нищо. Всеки ден без изключение си взимам душ преди и след училище и преди лягане. Мажа се с лосион за тяло, крем за стъпала, пръскам се с дезедорант против изпотяване, както и парфюм. Косата си мия през ден, а зъбите 3 пъти на ден, като в устата ми непрекъснато има дъвка. Също така пазя дрехите си далеч от кухнята. Чувствам се наистина чиста! Много хора ми правят комплименти за парфюма ми. Когато седна на чина обаче, самочувствието ми се срива. Имам чувството, че всяко отваряне на прозореца е заради мен и когато някой прошепне нещо става въпрос за мен. Вече не общувам свободно със съучениците си. Забравих да добавя, че пуша, но и другите пушат така че едва ли им е проблем. Чудя се дали наистина мириша зле или психиясвам?

katenceto23
02-06-2017, 19:54
Щом твърдиш,че спазваш такава добра хигиена няма как да меришеш,а отностно това какво ти казват не им обръщай внимание,хората ако искат да се заядат с теб и перфектен да си отвсякъде пак ще намерят за какво

Lin11
02-06-2017, 20:00
Дано си права

tori
02-06-2017, 20:37
А сигурна ли си, че не става въпрос за парфюма? Може някой да има непоносимост към аромат или тежест на парфюм и да си станала нарицателно за прекомерно много парфюм. Примерно аз съм от тия, където прекаляват редовно, та са отваряли и заради мен прозорци в даскало, за да не се задушат алергичните. Пък компанията се ебава, че ги купувам на литър тия парфюми.
Нормално е да миришеш на пепелник с цигарите и това да е проблем за непушчите, особено веднага след като хвърлиш фаса. Въобще, пушачите колкото и да се къпем и да си мием забите, смърдим за непушачи и е абсолютно нормално. Пък и докато не пушех, пак покрай нашите се осмърдявах цялата на цигари.