PDA

View Full Version : Не мога да фокусирам



anonimna:D
02-08-2017, 09:51
Здравейте, приятелчета.
Трябва пак да ходя на очен, ама ми е интересно дали има някой друг с подобен проблем. Та както бях писала, имах гадно често мигане и повдигане на вежди. Ходих на очен, изписаха ми очила, скоро беше, не помогна особено. После ходих на невролог, хайде и хапчета, спрях да си вдигам веждите( партииии :D) и значително спрях да мигам. Шашавото стана, че разбрах, че.всъщност мигам, защото като се загледам малко повече и както си виждам идеално, започва да се размазва, после още повече и вече нищо не виждам :D. Мигвам и всичко се оправя. Демек съм мигала несъзнателно, за да фокусирам. Така, също забравих да спомена, че имам астигматизъм, което е причинител на това, че не фокусирам. И тук идва моя въпрос. Как така веднъж като съм си с очилата виждам, друг път ми е адски размазаното с тях. Ето, например днес, стоях с очилата, по едно време вече не издържах от болката в очите, защото хапчетата помогнаха и не мигам като преди, махнах си очилата и всичко е ок. Смисъл пак, като се отпусна максимално ми се размазва, но иначе си виждам супер и идеално. На мнение съм, че диоптърът ми за астигматизъм е грешен. Като вината за това е в мен де. Ама ми е интересно как, ако не съм изморена виждам идеално. И да спомена, имам с по 0,5 на двете очи за далеч и за астигматизъм.

Archer!
02-08-2017, 12:44
Яж повече яйца. Сериозно, полезни са за очите (и не само).

anonimna:D
02-08-2017, 14:24
В момента пия витамини от А до Я, защото си имам недостиг на витамини. Но не е от това. Иначе да, яйцата са много полезни. А морковите са най-полезни за очите

georgi12
02-24-2017, 11:13
Освен моркови и портокали също