PDA

View Full Version : Първият ми.



Ewok
02-08-2017, 18:43
след повече от 7 години пребиваване във форума, най-накрая и аз си правя тема дневник
най-вече да си изливам объркания мислопоток, докато този период отмине

Ще започна с днешния изпит. Реално не беше труден. Ако се бях опитала, сигурно щях дори за 5 да успея. Но ми беше толкова сдухано, че не исках. Тъпо е да имам 4, дори 5 и да се покажа като знаеща за толкова, като мога повече. Мога да се справя с този формат на изпит и ако бях седнала да уча последните 4-5 дни, седмица даже, вместо да не правя нищо (едва последните 3 дни се стегнах поне за един друг изпит да почна да уча), щях да се справя повече от чудесно.
Обаче този условен период е иреален и няма какво да го мисля, защото дори да се върне времето назад, пак нямаше да го направя.
Според нея, съдейки по работата ми в час, щях да се справя, но явно малко си падам максималист.

inewton
02-08-2017, 18:58
Е, аз пък мога да се похваля, че вече няма да уча за изпити защото ми остава само един, за който се подготвям от миналата година. Вече спокойно мога пак да се върна към заниманията си с "черната Книга".

Ewok
02-08-2017, 19:08
^Държавен?

А има един колега, който ме сдухва много. Твърде много ми пука за мнението му, а не бива, защото е задник. Вярно, с невероятен мозък и развито мислене, но задник. ... през повечето време, понякога е и особено услужлив
обаче тези негови коментарчета...
на които аз се връзвам и сдухвам от тях и то защото това са вътрешните ми страхове, които той, бидейки чужд човек, изразява вербално без да съм ги споменала, което малко или много ги прави истина, май, нали?

днес ми казаха, че въпросите, които задавам, са по-скоро насочени към мен самата и то аз и се опитвам и да си отговарям непосредтствено след това
не знам каква помощ търся в такъв случай
и му казах, че имам нужда и аз понякога да проявя слабост и от приятелско рамо да ми каже две-три окуражаващи думи
той ми каза, че много избирателно съм проявявала слабост
и също, че не би могъл да ми каже нещо повече, по-мило и насърчаващо от нещата, които вече ми е казал
а и наистина доста похвали съм отнесла от негова страна
което ни връща на точка едно, че просто съм в кофти период и трябва сама да се оправя
а то като цяло май и не позволявам такъв тип подкрепа, не знам какво си въобразявам понякога

inewton
02-08-2017, 19:11
Аз съм втори курс, какви държавни изпити...

Относно окуражаването, то не е нужно на никого. Някои просто се заблуждават, че им трябва, за да подхранват егото си, но практическа полза никаква.

Ewok
02-08-2017, 19:15
А да, този разговор днес. Осъзнах, че повечето ни разговори са такива - аз се опитвам да си мрънкам за уни, той ме следва донякъде, после му омръзва и обръща темата с другата основна.
Докато обяснявах опасенията си, че ме толерират повече, понеже съм симпатична, а реално не блестя с някакъв ум, ми каза да "сляза малко по-надолу". И нямаше предвид темата отпреди секунда и половина.-.- Да съм си снижила малко критериите, не можело да искам всичко.
дръндрън
ще видим тая работа

Ewok
02-08-2017, 19:17
Аз съм втори курс, какви държавни изпити...

Относно окуражаването, то не е нужно на никого. Някои просто се заблуждават, че им трябва, за да подхранват егото си, но практическа полза никаква.

А, аз реших, че завинаги в живота имаш предвид, че си приключил :д

Иначе окуражаването, явно и аз в някакъв момент от живота си съм стигнала до същия извод. Просто понякога си помрънквам вътрешно, че не го проявяват.

inewton
02-08-2017, 19:20
А, аз реших, че завинаги в живота имаш предвид, че си приключил :д

Иначе окуражаването, явно и аз в някакъв момент от живота си съм стигнала до същия извод. Просто понякога си помрънквам вътрешно, че не го проявяват.
За радост не. От следващата година предстои интересната част от ученето.

Ами, ето, егото. Присъщо е за всеки, дори за съвременните садукеи, които не си го признават.

Ewok
02-08-2017, 19:37
И днес се присетих за едно нещо отново, мислех, че съм приключила с въпроса. Но много бих желала то да се повтори, поне.
Тръгнах да обяснявам защо не съм се примирила и че искам причини и изведнъж се сетих, че въобще не е на подходящия слушател, имайки предвид последното ми получило се тропане с крак. Мда, трябва да се науча кога да си замълчавам.

LoadRunner
02-08-2017, 20:29
що не напишеш книга

Ewok
02-08-2017, 21:02
Би било добре да започна с нещо по-постижимо на този етап - например курсова.

Седим си в библиотеката. Едно момиче пита:
- Как се казваше браздата, която е начертана около града?
- (аз, опитвайки се да навляза в темата на разговора) Тази, която единият начертава и казва, че не иска никой да му стъпва, и после убива брат си за това?
- ... това е най-краткият и неемоционален разказ за създаването на Града, който съм чувала.

pe6oskeiborda
02-09-2017, 11:29
честито ти сефте

YoungBloodZ
02-09-2017, 13:00
честито ти сефте

И аз за това си помислих. :Д

pe6oskeiborda
02-09-2017, 13:57
И аз за това си помислих. :Д
имам предвид пръв път ве гьозел
https://translate.google.com/#tr/en/siftah

YoungBloodZ
02-09-2017, 13:59
имам предвид пръв път ве гьозел
https://translate.google.com/#tr/en/siftah

Разбрах те ве, кюмюр

Ewok
02-12-2017, 20:41
Така, музиката е осигурена, 2/3 от алкохола също (по списък е целият, но нещо малко ми се вижда така събрано и ще трябва да взема още), тортата е избрана. Списъкът с гости също е готов г/д. Само трябва да помисля за двама-трима човека.
Човек 1 ми се иска да го поканя и да дойде, но след като Верина я няма, ще е леко странно. Макар че ще има едни други общи познати. Хм, трябва да го питам дали ще е ок.
За другите няколко ще зависи от настроението ми.
Като цяло се очертава no drama тази година.
И рибоците са в процес на завършване, тъкмо навреме ^_^

Ewok
02-16-2017, 11:22
Получих няколко похвали за добре написаното описание, явно тези 5 часа от живота ми, които прекарах умувайки го, не са били съвсем загубени.
Много е яко, че и други хора, освен мен, се вълнуват и надъхват.
А хазяинът е такъв пич. Вярно, че не му се занимава с нищо и трябва ние да се оправяме, но от друга страна това е плюс, защото можем да си правим каквото си искаме. Показах му почти готовите риби: "А, браво, хубаво сте се сетили, много добре изглежда."

Да се върнем на адската сесия. Съвсем не влязох в ритъм и доста я обърках. Просто не става да си максималист и да очакваш, че ще се справиш. Ама пък и не искам да ги разочаровам. Макар че би трябвало да ни разбират, имайки предвид КОЛКО МНОГО Е ВСИЧКО.
Все още се опитвам да огрея на две места едновременно и лошото е, че искам да се справям максимално добре и на двете, но това просто няма как да стане и трябва да спра да се сдухвам за това. Някак си не съм го осъзнала напълно, но трябва да се примиря, защото пък, ако остана само с едното нещо, няма да се чувствам пълноценна. Маймай все пак се състезавам с този колега на подсъзнателно ниво. Трябва да спра, нито мога, нито има смисъл.

От 4 дни съм на лимец и ябълки, учудващо добре се чувствам. Нужна беше някаква драстична мярка. Сега нещата ще се нормализират, хоуп соу.

Supermassive____
02-16-2017, 11:38
Добро четиво, ще се следи с интерес! :Д

Supermassive____
02-16-2017, 11:44
https://www.youtube.com/watch?v=uOIHHMnI_Ig https://www.youtube.com/watch?v=ss7EJ-PW2Uk

BadAss
02-19-2017, 23:26
Здравей, Бо.

Ewok
02-20-2017, 16:23
Хе, Дани, хелов
Завърши ли? Или май тази ти е последна

Днес си мислех
как ми се иска понякога да задам простичък въпрос
и да получа директен отговор
понякога и на трудните не ни дават
радвам се, че искат от нас да мислим и сами да стигаме до отговорите
но понякога (рядко, но се случва) се изтощавам от това
и искам да ми е лесно
поне от време на време

семестърът започна в почти пълния си блясък, утре ще го доусетим
на всички ни се спеше, които дойдохме
изтощени сме
искаме ваканция
почивка
няма.

тази седмица се очертава плътно пълна с неща
и после март само ще си уча, надявам се
липсваше ми да ходя на лекции честно казано, доста по-приятно е да имаш нещо постижимо като подготовка за следващата седмица

и спирам с икеа за идните месеци, днес беше последно, обещавам
трябва да се пести за пътешествия

BadAss
02-20-2017, 18:37
Последен напън. Ти добре направи че се отърва навреме. Какво учиш сега?

Ewok
02-22-2017, 13:04
Защо пък отървала, вече не ти харесва ли? :Д
Класическа филология иначе.

Утре ще бъде интересен ден. Ще трябва да впрегна всичките си time management способности. Не че не се чудех дали ще успея с всичко и всяка минутка беше изчислена, но след като онези прекрасници от СС решиха да изместят заседанието с ден, т.е. утре, въобще не знам как ще се случат нещата. Днес така или иначе беше планирано за стоене посред нощите, но сега ще трябва още повече, no excuses.

А скоро трябва и лятото да си планирам по-прецизно, за да бъде максимално ползотворно.

inewton
02-23-2017, 06:18
но след като онези прекрасници от СС решиха да изместят заседанието с ден

Членуваш в SS? Защо не каза по- рано, че сме от една партия...

Ewok
02-23-2017, 08:01
Не членувам, ще искам пари.

anonymous908491
02-23-2017, 09:44
Не членувам, ще искам пари.

ЧРД, маци
и приятно изкарване довечера

DoubleDMG
02-24-2017, 03:52
sq kaji che si 20 godishna i che si v morskite universiteti <3

Ewok
02-24-2017, 16:38
sq kaji che si 20 godishna i che si v morskite universiteti <3

1. вече не
2. не

Мерси, папи
Беше прекрасно. Ставам все по-добра в организацията на неща.
И получих страхотни подаръци, не очаквах толкова много и толкова хубави.
И всички казаха, че са си прекарали добре.
Дори едни момчета отидоха на друг рожден ден и после се върнаха пак при мен, било по-яко, ихих
Нямаше драма, нямаше проблеми, дори никой не разля нищо на пода.
10/10

Пламен също може да каже.

И вече сме си партия със съседите с купоните, пълни селяндури са, но са много мили. Няма да имаме проблеми с полиция, дори да ни викнат, макар че се надявам да не се стига дотам.
И представянето беше успешно, одобриха ни за пълно финансиране. И с това се справих.
Въобще беше доста успешен ден.

Пък Верина ми е писала преди 10 дни, чак онзи ден видях. Много мило, не очаквах. Цял дълъг мейл като истинско писмо : )
Прекрасна е, ще ѝ отговоря като си напиша курсовата.

DoubleDMG
02-24-2017, 19:11
tva jenite v be ge sa pylni bolni

Ewok
02-25-2017, 19:34
tva jenite v be ge sa pylni bolni

хм?

Изморена съм, а тепърва трябва да пиша. Заниманията ни по латински продължиха неочаквано дълго, около 3-4 часа, макар че покрихме два урока. И то още сме на лесните. Много е приятно да учиш така, въобще не се усеща. Дано успеем да го правим всяка седмица. Даже успяхме и една песничка да изпеем набързо накрая, беше прекрасно.

DoubleDMG
02-26-2017, 04:40
ддз имам чувството,че ни трябват повече психиатрични клиники..

Ewok
02-28-2017, 17:33
big plans for this summer
миналото изпълних почти всичките
за това се появиха и няколко допълнителни непланирани нещица, но да се надявам, че ще се стегна достатъчно втория семестър, та да си преведа най-накрая нещата за септември
отделно имам за цел да науча немски до поне В1, за да имам адекватно основание да искам на еразъм точно в този университет, след като специално за мен ще се опитват да сключат договор
доволна съм, че намерих начин да прекарам повече време в тази така прекрасна страна
освен магистратурата, която също планирам там и реално този еразъм би ми помогнал доста
а сега с предстоящите пътувания до Италия сигурно и в нея ще се влюбя, но така или иначе си мисля от известно време да поживея и там година в някакъв момент
като цяло светът (или поне Европа) е едно прекрасно място, което си заслужава да се изпита/изживее

и трябва да преборя тази бариера, която имам с писането
тепърва осъзнавам големите дупки на средното образование

както и до какво води липсата на класическо образование по принцип

anonymous908491
02-28-2017, 18:48
както и до какво води липсата на класическо образование по принцип

какво е класическо образование

golemiq_korab_minava
03-02-2017, 08:21
какво е класическо образование

Образованието ни куца, защото вместо до има специалности и дисциплини, които да подготвят децата за истнинския живот както е в развитите страни, то тук учат по 101 нощи литература, биология, химия, физика, история, философия, хореография и каквото още се сетиш. Но не като за основи, ами като за учителска подготовка. Единственото полезно на елитните гимназии са чуждите езици и малко по-културната среда, контролът като цяло. После завършват без реално да могат да правят нещо. И тепърва кандидатстват за висше, тъй като това ги разделя от положението да бършат пода. В България великия социализъм ни остави повече университети, от колкото успяват да завършат абитуриенти през демокрацията. За справка , защото 2 милиона българи се стопиха. И разбира се всички тези ВУЗове не изпълняват никакво качество. Сравнение с европейските си партньори. За втори път студентите излизат без практически умения с приложими съвременни знания за бизнеса.

Ewok
03-02-2017, 20:25
ох, момчета, не ми се отговаря сега
на кораба само ще кажа, че избълва ненужна не-по-темата информация, която дори не е напълно вярна ;д

май съм сексист
като цяло съм супертолерантна към хората, с които общувам и дори не ми пука как изглеждат/кво вярват и с какво се хранят, стига да не ми навлизат в личното пространство
обаче стане ли дума за отношения с другия пол
ех
балканско девойче
усещам се понякога, че джъджвам някви дреболии и се опитвам да се контролирам поне за тях
като цяло ако напиша всичко, което ми прави впечатление и не го възприемам като мъжко, май ще изляза доста ограничена :д

golemiq_korab_minava
03-03-2017, 05:34
Що не е вярна ? :D

Оттовори толерантно.

golemiq_korab_minava
03-03-2017, 05:39
Честит трети март.!

Ewok
03-07-2017, 17:14
Честит празник със закъснение и на теб!
Някой ден ще ти отговоря, сега не ми се отделя време.


Харесвам сух кориандър. Особено на риба, но и на други неща ми върви.
Правих си гуакамоле, което беше доста вкусно. По рецепта пишеше да му се сложи пресен кориандър. Сложих му. Щях да повърна. Няма по-отвратително нещо, дори пресния копър не ми е толкова противен. Изхвърлих цялото гуакамоле :с

Започнах отново немски. Имам ясна цел колко и докога трябва да знам. Преподавателката ми каза, че е постижимо. Да видим.

В уни все още е началото и не съм се напрегнала. Но и не си върша навреме и всички неща, вече сме трета седмица. И курсова не пиша. А това ме спира. Май ще трябва да започна да си правя текущите неща, а ако случайно ми дойде вдъхновение да драсна нещо по курсовата. И без това май ще ни остави тези оценки. Жесток гилт трип върви с тях обаче, тотално не я заслужавам. Но не мога да си отлагам всички останали неща заради потенциалната възможност да напиша нещичко. А и нова курсова тр да почна да мисля...

По другата тема... почти навързах пъзела. Имам стабилна теория за това каква е драмата, която на няколко пъти се позатвърди оттук-оттам. Ако ми се отдаде възможност бих попитала, макар че не ми се иска да навлизам чак толкова. Май в крайна сметка просто ще трябва да почакам. Дано да е само това.

LoadRunner
03-07-2017, 18:42
стягаш ли се за утре

anonymous908491
03-08-2017, 18:50
Започнах отново немски. Имам ясна цел колко и докога трябва да знам. Преподавателката ми каза, че е постижимо. Да видим.

https://www.youtube.com/watch?v=Pp0yxAkclGY

Ewok
03-08-2017, 21:42
Папугайчоооо, сори мн мн ;с
не гледам дати, след моята всичко ми се разми

и тук ще ти пожелая щастие
за курви и бело е късно вече
а и омръзва

anonymous908491
03-10-2017, 08:32
може да съм прекрасен лебед, но помня като магаре, да знаеш другата година като те забравя защо е хехехе
мерси
за курви никога не е късно, ако познаваш подобни девойки, можеш да ги пращаш към мен

Ewok
03-18-2017, 14:36
На бала беше мн сладко. Точно като тийн пром, само че нямаше мисимистър. Свириха някакви тийн групи, девойките се вълнуваха, че еди-кой-си ги поканил на танц, бяха се барнали и подскачаха наляво-нядясно. След час и нещо ми омръзна, де, а нямаше и нищо за пиене, не само алкохол, а като цяло, то и половината висяха пред клуба поради тази причина.

След това не ми се прибираше веднага и уж за малко се пуснах към микстейп, имаше някакво парти по повод празника с разни групи, една приятелка беше там с гаджето си и негови приятели, които съм засичала чат-пат по рождени дни.
Избухнах си много, те двамата си тръгнаха към 1, аз останах докрай докъм 3. Бях в тийн мечтата си, когато си пусках лайф концерти на Дропкик Мърфис в нас и се размазвах :Д
Сърби + ирландски пънк = <3<3<3
След предния път, в който бях с тази компания, ми писа един от тях да ме кани на "кафенце". Сега друг ъпгрейдва с бири, което е по-ок. Пак ще биде отрязан, де.
А в първата група беше онзи психопата, бях забравила, че свири. Интеракцията ни беше абсурдна, каза ми, че съм по-ниска от обичайно и след това имаше неловко чао. Ама пък ми писа преди малко, лол, мислех, че ме е блокирал ;д
А може и да е бил. Поведението му в инстаграм също е доста неадекватно, не само спрямо мен.


Добра петък вечер, доволна съм.
А и сутринта имаше доста интересно обучение, трябваше повече да го слушам, и без това не ми се получи с четенето на книжка.


И се замислих, че съм една малка хрътка. Което е страхотно за голяма част от нещата от живота, но не и за междуличностните взаимоотношения. И май открай време съм си такава. Т.е. ок е, работи, но не е оптималния вариант. Трябва да се науча да приемам "не", да съм по-търпелива и да не съм толкова pushy. Като цяло магията на човешката комуникация.

А тази седмица вече ще я отдам на академизъм, твърде дълго отлагах, а знам, че ще съжалявам.

anonymous908491
03-18-2017, 15:46
каза ми, че съм по-ниска от обичайно и след това имаше неловко чао

смалила ли си се

DoubleDMG
03-19-2017, 14:00
мн разпиляна папу не е за тебе гей

Ewok
03-20-2017, 13:09
wat^

Като гледам как се трупат нещата май приключих с момчетата до лятото. ain't nobody got time for that И без това не си струваше усилието. И срещите са тъпи. Не съм ходила отдавна, де, но ме канят. Аз (мисля, че) достатъчно любезно обяснявам, че не посещавам такива неща.

От друга страна установих, че имам по-различен подход на възприятие на материала от уни. Ще видим как ще се отрази генерално. Живнах малко, май е от времето. Спирам да мисля социалния си живот като просто спирам да практикувам особено много такъв и ставам една машинка.
Може би ще отделя някаква седмица или по-малко лятото за нещо като почивка, но ще видим.
Може с моето другарче/другарчетз да посетим съседна Србиjа да се порадваме малко на комшийския говор и нрав. Да, това би било ок.


А как ми се пътува... Най-скорошното евентуално е след малко по-малко от месец, а пък сигурното е след месец и малко. Но всъщност с най-голямо нетърпение очаквам юли, който е толкова далеч :/
От няколко месеца ми се иска да се пусна до Пловдив за ден-два, а не мога да намеря време. Може би сега с този +1 човек, който ще живее там, мотивацията ми ще е по-голяма и ще си отделя поне ден. Постижимо е.

DoubleDMG
03-20-2017, 16:09
wet

anonymous908491
03-21-2017, 19:04
И срещите са тъпи. Не съм ходила отдавна, де, но ме канят. Аз (мисля, че) достатъчно любезно обяснявам, че не посещавам такива неща.


ако не говориш за групови срещи на алкохолиците/мяу/ значи се изразяваш аТски погрешно

NaOH
03-22-2017, 20:28
О, Боряна <3

Ewok
03-24-2017, 09:46
oйордане

рандъм пост

сложих си малко кокосови стърготини в закуската
твърде силно миришеше на кокос, докато миех чиниите
зачудих се защо толкова много се усеща
после се сетих, че препаратът за миене е с кокос

седнах да уча преди час, какво свърших:
- браузвах фейсбук
- отговорих на няколко важни съобщения
- не отговорих на други
- отделих 10 секунди размисъл над едно твърде рандъм от странен човек
- проверих си мейлите
- чух няколко нови песни
това за 15-20 минс
в останалото време висях в гугъл стрийт вю, пренасяйки се 3 месеца напред и разсъждавайки над битието и бъдещето (си)

Ewok
04-10-2017, 10:48
Пращам на баба ми Breathe me на Sia и ѝ пиша превод на текста.
"Песента е много хубава, да, но това ли е душевното ти състояние?"
Започвам да разбирам защо майка ми редовно си вади изводи за живота ми от петте ми поста във фейсбук.
Големи психолоШки го раздават.

Ewok
04-10-2017, 11:00
Животът ми в момента:
- ако се събудя по-малко от три пъти през нощта, това минава за здрав сън
- блян ми е да се прибера на по-чисто, отколкото съм оставила
- понеже това е силно невъзможно, бих се зарадвала и просто да не е пълна кочина
- май имам проблем с храната
- но нп, понеже май имам и гастрит и ще ми се наложи да си регулирам храненето така или иначе

Едномесечното ми пътуване май просто е бягане от всичко това. Малко време с 80% по-малко неща, за които да мисля.
Но и сега тези няколко дни извън София са ми нужни.

Събота беше ужасен ден. Май имаше нещоси с луната и всички бяхме криви. Хуанита беше крива и нещо ми се сопна за пътуването ми. И по принцип усещам, когато е моментно и не го взимам присърце. Но тогава и аз бях много крива и ѝ отговорих. Не прекалено, но все пак. После като се видяхме никоя не спомена нищо за това. Добре че сме адекватни хора.
Но и като цяло физически се чувствах ужасно, времето беше в пълен унисон с настроението ми.

Ewok
04-10-2017, 11:30
Първите три тирета изглеждат все едно имам бебе.
То си е почти така.
Само че са две.

Няма да раждам скоро май, първо ще си почина от тези. Или поне от едното.

DoubleDMG
04-10-2017, 14:12
мн объркана ми изглеждаш,фани си гадже,да поуспокоиш страстите..

Ewok
04-11-2017, 22:03
Объркана съм, да. От петък още бъркам дните на тази седмица.
Днес за пореден път, но най-накрая ги избистрих. Не знам какво ми стана, но ми беше много трудно да съчетая ден от седмицата с дата. Съответно планирането ми отиде на кино. Нищо, вече влязох в релси.

И пренаредих и изчистих основно в нас + прозорците. Остава ми само да си подредя библиотечката, но като цяло е ок.
Харесва ми новата подредба, дзен ми действа.
Беше прекрасно да се прибера на все още чистичко и да започна да правя торта в чистата кухня.
Успокоих се малко. Доста в сравнение с последните три дни.

Идните дни ще бъдат дни за размисъл. Ще трябва да се откажа от нещо, да видим от какво и как ще стане.

И сигурно съм го споменавала 1000 пъти, но всеки път ще бъде истина - колегите ми са прекрасни.
Йоханес днес предложи много тактично да ми помогне с курсовата, т.е. да напишем една заедно. Ще посна сълза. Възможно е и Минерва да му е подсказала, понеже и тя ме мисли, всъщност мисли и двама ни и това е оптимален вариант за улеснение.

Ewok
04-20-2017, 20:17
В момента в главата ми е пълна каша. Всички думи ми звучат еднакво, имам чувството, че разбирам 40% от това, което би трябвало. И не спират нови и нови неща. И искам да забавя малко, за да го осмисля и да ѝ кажа да не бъде толкова припряна. После се сещам, че аз дадох зор и доста натискам нещата и май съм на предела си. Повече такова нещо едва ли ще направя. Дори сега бих се отказала или по-скоро забавила, но добре се погрижих това да си има последствия, след които да се чувствам като пълна лигла и сиг да изпадна в криза. Би било страхотно, ако наистина се справя.

С университета нещата също не са розови, имам един куп неща да правя, от които не правя почти нищо, едва едва уча нови неща, но и те се погрижиха да дадем рязко назад след тази сесия. Имам два месеца да приспя перфекционизма си и да се примиря просто с някакви оценки, за да не ходя на сто изпита есента, гонейки отличие.

Ако не друго, то поне след пътуването се очаква няколко неща да отпаднат като отговорност. Бих се изключила и от фейсбук за известно време. В момента с всяко влизане трябва да свърша нещо и леко се натоварвам от този факт.

Напоследък хич не се чувствам във форма. Мозъкът ми се пренатовари и започнах да забравям неща, да не съобразявам абсолютно всичко с всичко (ппц май повечето хора не го правят, но е доста удобно) и запомням по-бавно. А най-мъчно ми е, че не мога да си организирам ученето. Не само поради липса на време, което е най-малкото, време винаги се намира, но нямам и енергия за това и би ми коствало твърде голямо усилие.
Плюсът е, че поне вече не мога да оувъртинквам толкова.

Djenka
04-20-2017, 21:50
Отдавна не съм влизала във форума, сигурно има над година. Интересна идея е това нещо с дневника, ама не те ли притеснява, че някой може да го издири? Не гледам да си писала чак такива лични неща, ама все пак... Аз ако бях, щях да пиша постоянно за едни и същи хора и тревоги. :D

Ewok
04-21-2017, 13:53
Чак пък интересна идея, дори съм закъсняла с няколко форумни поколения :Д
А иначе тук не пиша кой знае какво, т.е. някои неща ги споделям и на приятели. А ако някой го издири, то той би ми издирил и целия профил, смисъл, дали ще са мненията ми тук или мненията ми другаде във форума, все тая. Лесно разпознаваема съм за който ме познава + че съм пускала и снимки.
И все пак не държа всичките ми познати да ме четат :д

KREED
04-21-2017, 17:38
имам предвид пръв път ве гьозел
https://translate.google.com/#tr/en/siftah

АХахахахахахахахахахаха

DoubleDMG
04-29-2017, 13:03
lafi mi de

Ewok
05-02-2017, 20:43
Цели 2-ма души (без леля и баба) ми честитиха имения ден. Не, че го празнувам, дори аз бях забравила, но беше мило.

Днес обяснявам на една преподавателка, че ще ѝ пратя снимки да си ползва за презентациите. Тя: "Това е много хубаво, но ще е още по-хубаво и да Ви видя на лекции (последните 2-3 пъти пропуснах). Знаете ли, че плача сама в кабинета като Ви няма?"
Сладурана :Д И на мен ми липсва да ходя, де, ще гледам да не ми се налага повече да пропускам.

golemiq_korab_minava
05-03-2017, 07:30
Цели 2-ма души (без леля и баба) ми честитиха имения ден. Не, че го празнувам, дори аз бях забравила, но беше мило.

Днес обяснявам на една преподавателка, че ще ѝ пратя снимки да си ползва за презентациите. Тя: "Това е много хубаво, но ще е още по-хубаво и да Ви видя на лекции (последните 2-3 пъти пропуснах). Знаете ли, че плача сама в кабинета като Ви няма?"
Сладурана :Д И на мен ми липсва да ходя, де, ще гледам да не ми се налага повече да пропускам.
оо Бобиииииииииии :Д

Ewok
05-03-2017, 15:40
О, не, какъв Боби :д


Гледахме La Grande Bellezza в Рим. Какво по-тематично от това. Хубав филм.

Италианчетата не са лоши момчета, а и се обличат добре.

Хареса ми Италия, както и подозирах, макар че Рим точно не е моят град. Също така и измислих как би се случило едногодишното ми пребиваване там, тъкмо ще комбинирам с обучение. Дано да стане само, че този лек мизогинизъм, който лъха от институцията, би представлявал пречка. И все пак интересна обстановка има. А мястото е прекрасно, напълно пасва на духа на изучаваното. Някак си става завършено с подходящото помещение, не съм виждала предните, но съм сигурна, че това е най-точно.

golemiq_korab_minava
05-03-2017, 16:27
ти си бубито :Д

Ewok
05-03-2017, 16:53
Боби е за момчета.

А също така явно съм дрънк-текста на футболистчето, шлядку, но напълно безполезно.

golemiq_korab_minava
05-03-2017, 17:18
Бояна- боби- на кратко..

Ewok
05-03-2017, 17:22
Но аз не се казвам Бояна.
И както казах - Боби е за момчета.

golemiq_korab_minava
05-03-2017, 17:25
Но аз не се казвам Бояна.
И както казах - Боби е за момчета.

И за двете е ;)

anonymous908491
05-03-2017, 18:10
И за двете е ;)

Никол мъжко или женско име е ?

Честит Имен Ден с леко закъснение, Боряна

DoubleDMG
05-05-2017, 10:15
БОР-Яна

anonymous908491
05-05-2017, 20:09
тая Яна я има в стотици имена
за матрицата ми напомня

NomNomNom
05-06-2017, 10:42
Бор.

Ewok
05-06-2017, 13:03
БОР-Яна
Сигурно затова съм голямо дърво в някои отношения.

Тази година за първи път ми се случи да обяснявам, че нямам имен ден на Цветница и то не на един човек, каквосеслучва
И след един такъв разговор едното момче от академията започна да ми казва Flos (цвете), което пък е миличко.

draid
05-06-2017, 16:36
Прочетох по диагонала. Замисляла ли си се, защо си толкова объркана в някои неща?

Ewok
05-07-2017, 20:05
Хм, май изглеждам по-объркана, отколкото съм всъщност.
А може и да съм по-объркана, отколкото си мисля.
Не знам.

Иначе според мен в момента ми е каша, понеже се захванах с твърде много неща и на никое от тях не му се вижда края. Има(ше) моменти, в които колкото повече чета, толкова повече не разбирам. За малко да депресна, че всичките ми усилия са напразни и всъщност съм едно глупаво момиче, което не може нищо, но за щастие нямах време за това и просто си казах, че ще продължа и все някога ще изляза от дупката.

Днес бях предóбрила с домашното по немски, понеже се обърках.Три страници повече, дори гледах някво клипче, за да направя едното упражнение. Не че не беше полезно, но можеше да чета нещо по-належащо.

Искам мозъкът ми да няма нужда от почивка и от паузи между ученията. Просто от единия предмет да сменя на другия и това да е достатъчно за освежаване. Толкова по-ползотворно би било.
А в момента имам чувството, че си губя времето през повечето часове.

Мисля, че имам някакъв много дълбок комплекс, че знам твърде малко/не съм чела достатъчно/нямам достатъчно обща култура, който не знам откъде се е появил, но за сметка на това постоянно се опитвам да го компенсирам. Което е доста добра мотивация за нещата, но от друга страна се получава и такова прегряване както преди няколко седмици. И все още не съм се научила как се подреждат дините и какъв е лимитът ми, постоянно изпускам някоя.

anonymous908491
05-07-2017, 20:30
за кво ти е тоя немски, с тия темпове на меркел, нищо чудно скоро в германия да се говори на руски, щото само руснаците са в състояние да предотвратят да се говори на арабски там

Ewok
05-08-2017, 17:00
Не само в германия се говори немски. А и като цяло не я харесвам особено много. Нито пък хората там.

Ewok
05-08-2017, 19:31
Ок, пратих снимките на преподавателката. Отговори ми с 10х и щастлива емотикона.
Обичам я, прекрасна е.
50% от причината да си обичам толкова много специалността, въпреки че напоследък започвам да забелязвам пропуските, са преподавателите. Никога не съм предполагала, че взаимоотношенията учител-ученик могат да бъдат толкова страхотни и важни.
Честно казано се вълнувам за лекциите утре.
И при предната искам да отида, но ме е срам малко, понеже не съм учила напоследък за нея, а не искам да я разочаровам. Но пък и знам, че да пропусна още лекции не е мн ок. Ще опитам да погледна нещата днес, та поне контролното да направя. Тя също е прекрасна.

anonymous908491
05-08-2017, 19:36
Ок, пратих снимките на преподавателката. Отговори ми с 10х и щастлива емотикона.


хехехеехех

Ewok
05-08-2017, 19:37
Ем, онова дето се усмихва и са му зачервени бузките, как се нарича :Д

edit
това (http://prikachi.com/images/212/9116212L.jpg)

anonymous908491
05-08-2017, 19:40
не знам как се нарича, ама съм чувал, че емотки се полват от хора под 15 години

Ewok
05-08-2017, 19:42
Грешни са ти чуванията.

Мен повече "10х" ме озадачи, но пък е сладко.

anonymous908491
05-08-2017, 19:43
аз не казвам, че не е сладко, само намеквам, че не е много добре да те учат хора на твоя акъл

draid
05-09-2017, 17:19
Хм, май изглеждам по-объркана, отколкото съм всъщност.
А може и да съм по-объркана, отколкото си мисля.
Не знам.

Иначе според мен в момента ми е каша, понеже се захванах с твърде много неща и на никое от тях не му се вижда края. Има(ше) моменти, в които колкото повече чета, толкова повече не разбирам. За малко да депресна, че всичките ми усилия са напразни и всъщност съм едно глупаво момиче, което не може нищо, но за щастие нямах време за това и просто си казах, че ще продължа и все някога ще изляза от дупката.

Днес бях предóбрила с домашното по немски, понеже се обърках.Три страници повече, дори гледах някво клипче, за да направя едното упражнение. Не че не беше полезно, но можеше да чета нещо по-належащо.

Искам мозъкът ми да няма нужда от почивка и от паузи между ученията. Просто от единия предмет да сменя на другия и това да е достатъчно за освежаване. Толкова по-ползотворно би било.
А в момента имам чувството, че си губя времето през повечето часове.

Мисля, че имам някакъв много дълбок комплекс, че знам твърде малко/не съм чела достатъчно/нямам достатъчно обща култура, който не знам откъде се е появил, но за сметка на това постоянно се опитвам да го компенсирам. Което е доста добра мотивация за нещата, но от друга страна се получава и такова прегряване както преди няколко седмици. И все още не съм се научила как се подреждат дините и какъв е лимитът ми, постоянно изпускам някоя.

Това е много интересно. Мога да се опитам да понапиша нещо по темата, но ще почета още малко. (: -> това специално за 15 годишните!

Ewok
05-13-2017, 00:14
Я, какво научихме днес - можем да караме еразъм практика в друга държава по специалността.
Защо ми трябваше, сега и това ще искам да сеслучинамомента. Ама съм си запълнила графика за година напред.
Така като гледам май ще се наложи да отложа официалното завършване с една година, но коттакоа. Може и да се понапрегна и да опитам като някои други да изкарам 3. и 4. курс наведнъж, но май ще ми дойде в повече. Ще видим, има време.
А и честно казано е добре, че няма да мога веднага да кандидатствам за тази практика (всъщност мога, има къде да я вместя, но ще е сложно), понеже тъкмо ще имам време да я обмисля. Държавата май знам коя ще е, но ще тр да помисля къде точно и какво искам.

Харесвам си мехурчето.

И също така брокер/к/ите са едно гнусно, лъжливо и амбициозно племе. Толкова се радвам, че наскоро не ми се е налагало да се занимавам с такива.

anonymous908491
05-13-2017, 09:54
И също така брокер/к/ите са едно гнусно, лъжливо и амбициозно племе. Толкова се радвам, че наскоро не ми се е налагало да се занимавам с такива.

ти си ги ползвала само за търсене под наем, грам представа си нямаш, колко по-зле са, ако купуваш или продаваш

Ewok
05-13-2017, 09:58
Тези кокошки от онзи ден се занимават и с продажби.

anonymous908491
05-13-2017, 12:08
Тези кокошки

хехехеххе
присмяла се хърбел на кокошка

П.П.
заменяш хърбел с женска патица

Ewok
05-13-2017, 12:42
Моля?

anonymous908491
05-13-2017, 14:09
хехехе
можеше да напишеш 'тези патки' ама

Ewok
05-13-2017, 18:09
Сега, ако живеех на морето или до някое езеро, с удоволствие бих се пльоснала да плувам преди да се прибера. Ех...

you against me
05-14-2017, 17:30
Написани са доста неща в темата и не изчетох всичко, но до там докъдето следях ми стана любопитно. Явно повечето сте студенти. Разкажете повече какво учите и къде? Доволни ли сте? Харесвате ли си специалността и мислите ли, че ще можете да се реализира с нея? Малко стана като студентска анкета, а това си е чисто и просто любопитство.

Ewok
05-14-2017, 20:02
Явно снощи съм била доста комуникативна.
Към 1 часа съм отговорила на един човек, който е писал лс до фб страницата на работата ми, за да пита за работното ни време. Отговорът ми съдържа думата "бормашно", което трябва да значи "нормално". Разбира се от контекста за щастие.
Към 3 съм писала на учителката по немски, че сме в любимия ѝ бар, ако иска да дойде. Тя е спала ест.
Писала съм си с психопата докъм 1 и нещо, после пак в 6 и нещо след като е станал от сън. Пълни глупости, разбира се, + няколко снимки на чаши.
Иначе и ирл бях комуникативна, доволна съм от себе си.


И ще изчакам няколко дни и ще се възмутя от едно нещо.

Ewok
05-24-2017, 20:59
Така.
Разбрах/оформих/приех(?) най-големия си страх и комплекс в момента (а май и в живота). Това е нещо голямо. Сега трябва да измисля с кого да споделя, който би могъл да ми помогне, понеже сама едва ли ще се справя. Сещам се за двама души, може би Верина е по-подходящата. Но пък и не искам да я тревожа и да я разочаровам. От друга страна, ако не го реша този проблем, доникъде няма да стигна. Поне не и натам, накъдето искам да върви животът ми.
мн тъпо

Ewok
05-26-2017, 17:35
Писването е в голяма степен.
Писна ми това, което имах предвид в "Изповедалнята".
Писна ми да си говоря с хората.
Писна ми от повечето хора като цяло. Всичко, което ми говорят, ми се струват глупости. Само с един колега ми е ок.
Явно при мен скокът от топ надолу е доста рязък. Но това е животът всъщност. Изкачвания и спадове.
Писна ми и от други неща.
Писна ми да нямам време.
Май нещата са взаимосвързани.

И също така съм доста тъжна поради нещоси, днес пуснах няколко сълзи скришом на работа, добре че нямаше мн хора тогава.

Тр да ходя на рд, нямам никакво настроение, въпреки че хората ще са готини. Нз как ще го изкарам, като не мога и да пия. Ама пък и имам нужда да изляза. О, противоречието.

Ewok
05-28-2017, 17:32
Малко highlights от изминалата седмица:
- часът ни по Култура започна и завърши с Крис Корнел; при първи курс дори наду колонките в библиотеката, how cool is that
- случайно разбрах къде работи един човек и дори е недалеч от нас; не искам да имам такава информация, не искам да виждам този човек никога в живота си
- предложиха ми да преподавам английски на деца (няма да преподавам, нямам сертификат :д)
- взех окончателно решение за есента, нужна е тази промяна
- няма Tool в spotify oO

anonymous908491
05-28-2017, 17:50
- случайно разбрах къде работи един човек и дори е недалеч от нас; не искам да имам такава информация, не искам да виждам този човек никога в живота си


всъщност точно информацията къде работи ти помага в голяма степен да го избегнеш

Ewok
05-28-2017, 18:08
Да си стои на село. Какво ми идва в Софията да работи -.-

anonymous908491
05-28-2017, 18:10
много зла си станала, ще трябва да поработиш над това, ако ще се занимаваш с деца, те попиват всичко