PDA

View Full Version : Как да започна разговор с момиче, което харесвам ?



johnpham
02-10-2017, 02:16
Здравейте,бих искал да ви помоля за съвет.Ситуацията е следната.Преди няколко дена излязох да се позабавляам с приятели.Отидохме да пийнем по някое друго питие в една дискотека и по едно време се появи едно момиче, което адски много ми хареса.Попринцип имам смелост и когато си харесам някое момиче действам на момента и не се притеснявам, че може да ме отреже.Смея да твърдя, че имам доста успехи в свалките, но ми се е случвало и да ме отрежат, което е напълно нормално В този случай обаче момичето беше с още 5 приятелки и някак си не се реших да отида да я заговоря.Не че ме беше срам или ме притесняваше, че може да ме изгледат странно и после да ме коментират, просто си помислих, че няма да претърпя особено голям успех.Затова изчаках да излезе да пуши за да действам, но се оказа, че не пуши и постоянно стоеше на бара с приятелките си В крайна сметка нищо не се случи.На другия ден реших да поразпитам за нея и се поразрових в клюкарника фейсбук и след 10-тина минути вече я бях намерил. Оказа се, че учим в един и същи университет.Предложих и веднага приятелство и след по-малко от 1 час тя ме добави.Тук започва моята дилема.Случвало ми се е и преди да си харесам някое момиче, да го намеря във фейсбук и да започна да го свалям.Много пъти ми се е получавало и съм имал успех.Имал съм и неуспехи разбира се.Забелязал съм,че за да имаш някакъв успех трябва да допаднеш на мимичето визуално, не те ли хареса като ти разгледа профила, просто нямаш шанс.Разбира се има и изключение от правилото.Случвало ми се е и да и да не ме харесва в началото, но да и завъртя главата до такава степен, че да се влюби в мен.В случая с въпросното момиче, цъквам на чата и зациклям.. понеже много я харесвам и искам да я впечатля с нещо по-различно от изтърканото: -Здравей, как си; какво правиш; може ли да се запознаем и т.н.Аз съм доста контактен и ако поне малко ме харесва имам голям шанс да я спечеля.Мога да говоря на всякакви теми.Въпросът ми е как да започна разговора.Явно много ми е завъртяла главата и всичко, което ми хрумва ми се струва тъпо и незначително.Много ще съм благодарен на женската част, която ще прочете тази тема да ми даде някакъв съвет.Какво би ви впечатлило, когато едно непознато момче ви пише в чата примерно?Какви трябва да са първите му думи?Винаги ми е било интересно Просто ми трябва някакъв старт, за да се отпусна.Благодаря ви предварително ))

corbV2
02-10-2017, 08:01
Не ти трябва. След няколко седмици, месеца, година, две ще съжаляваш.

LadyTerrible
02-10-2017, 10:49
На мен лично не би ми се сторило банално някой да ми пише "Здравей,как си".Това е напълно нормален начин да се започне разговор.Ако пък не,разгледай профила й,виж каква музика харесва,какви страници е харесала,какво учи-ако се занимава с определено нещо,например музика или фотография,можеш да й изпратиш някоя песен,снимка.Макар че това е малко stalker-ско,но пък може и да се окаже +. :D Ако й покажеш,че се интересуваш от нейните интереси,може да я впечатлиш по-лесно.
Моят съвет е при първа възможност да я поканиш да излезете и да си направиш извод за какво иде реч.При положение,че изобщо не сте контактували,може да се окаже,че тя не е никак това,което си представяш и само да си изгубиш времето в писане и чатове.Комуникацията на живо е най-големият показател.
Успех! :)

dimitar_ak
02-10-2017, 11:41
Дъщеря ми е на година и половина. Като си хареса някое дете, отива право при него и го гушва. Много добър подход ;)

sladura89
02-10-2017, 12:43
Дъщеря ми е на година и половина. Като си хареса някое дете, отива право при него и го гушва. Много добър подход ;)

Да, ама големите хора са много по-малко социални от децата, ако направиш така най-много ще те помислят за някой натрапник или психопат! :)

Blab
02-10-2017, 14:33
дали, или?
всички отвътре сме едни уплашени деца.
......
на въпроса:
аз имам особено отношение към думите и много лесно се ловя на тях (не се гордея с романтичността си, няколко манипулативни психопати съм (при)виждала като чаровни принцове).
затова, на въпроса "какво би ме впечатлило" ще ти отговоря с "да не се опитват да ме лъжат", или по друг начин - да бъдат честни и откровени - най-вече пред себе си. другото е губене на време и някакви игри на егото.

успех!;

dimitar_ak
02-10-2017, 19:31
Наскоро симпатична моя позната беше попитана на опашката дали е омъжена. Директно без заобиколки от тийнейджър. Направо я беше разтопил. Омъжена е отдавна и е поне с 10год. по-голяма от него. Но се е получил разговор и усмивка.

Грозния
02-10-2017, 21:09
http://www.nighthawks-guild.com/forums/uploads/1275888635/gallery_250_8_227.jpgСъжалявам...

Дъщеря ми е на година и половина. Като си хареса някое дете, отива право при него и го гушва. Много добър подход ;)Този подход не работи и става неприемлив и дори опасен след първи клас:

...така най-много ще те помислят за някой натрапник или психопат! :)Точно!

Наскоро симпатична моя позната беше попитана на опашката дали е омъжена. Директно без заобиколки от тийнейджър. Направо я беше разтопил. Омъжена е отдавна и е поне с 10год. по-голяма от него. Но се е получил разговор и усмивка.Загорял тийн и MILF - класика :D!
И какво излезе от това :)?! А? Онази се "разтопила"?! Качило ѝ се самочувствието че "още я бива", а тийнът има фантазия за биене на чикии вечерта :razz: !
Страхотно развитие, няма що :lol: !

sladura89
02-10-2017, 21:29
Наскоро симпатична моя позната беше попитана на опашката дали е омъжена. Директно без заобиколки от тийнейджър. Направо я беше разтопил. Омъжена е отдавна и е поне с 10год. по-голяма от него. Но се е получил разговор и усмивка.

Просто някои хора имат подход към жените и знаят как да ги попитат и предразположат, също и коя да попитат, защото има и такива дето, ако ги нацелиш или нямаш подход може и да ти набие шамарите! :)

Жил дьо Ре
02-11-2017, 14:57
Здравейте,бих искал да ви помоля за съвет.Ситуацията е следната.Преди няколко дена излязох да се позабавляам с приятели.Отидохме да пийнем по някое друго питие в една дискотека и по едно време се появи едно момиче, което адски много ми хареса.Попринцип имам смелост и когато си харесам някое момиче действам на момента и не се притеснявам, че може да ме отреже.Смея да твърдя, че имам доста успехи в свалките, но ми се е случвало и да ме отрежат, което е напълно нормално В този случай обаче момичето беше с още 5 приятелки и някак си не се реших да отида да я заговоря.Не че ме беше срам или ме притесняваше, че може да ме изгледат странно и после да ме коментират, просто си помислих, че няма да претърпя особено голям успех.Затова изчаках да излезе да пуши за да действам, но се оказа, че не пуши и постоянно стоеше на бара с приятелките си В крайна сметка нищо не се случи.На другия ден реших да поразпитам за нея и се поразрових в клюкарника фейсбук и след 10-тина минути вече я бях намерил. Оказа се, че учим в един и същи университет.Предложих и веднага приятелство и след по-малко от 1 час тя ме добави.Тук започва моята дилема.Случвало ми се е и преди да си харесам някое момиче, да го намеря във фейсбук и да започна да го свалям.Много пъти ми се е получавало и съм имал успех.Имал съм и неуспехи разбира се.Забелязал съм,че за да имаш някакъв успех трябва да допаднеш на мимичето визуално, не те ли хареса като ти разгледа профила, просто нямаш шанс.Разбира се има и изключение от правилото.Случвало ми се е и да и да не ме харесва в началото, но да и завъртя главата до такава степен, че да се влюби в мен.В случая с въпросното момиче, цъквам на чата и зациклям.. понеже много я харесвам и искам да я впечатля с нещо по-различно от изтърканото: -Здравей, как си; какво правиш; може ли да се запознаем и т.н.Аз съм доста контактен и ако поне малко ме харесва имам голям шанс да я спечеля.Мога да говоря на всякакви теми.Въпросът ми е как да започна разговора.Явно много ми е завъртяла главата и всичко, което ми хрумва ми се струва тъпо и незначително.Много ще съм благодарен на женската част, която ще прочете тази тема да ми даде някакъв съвет.Какво би ви впечатлило, когато едно непознато момче ви пише в чата примерно?Какви трябва да са първите му думи?Винаги ми е било интересно Просто ми трябва някакъв старт, за да се отпусна.Благодаря ви предварително ))

Жените по дискотеките по принцип не очакват нещо много впечатляващо откъм речевите ти способности, главно защото и техните са толкоз осакатени.

Electrа
02-11-2017, 16:14
Жените по дискотеките по принцип не очакват нещо много впечатляващо откъм речевите ти способности, главно защото и техните са толкоз осакатени.

тъжната истина
но има и изключения, ениуей не мисля, че е нормално да завързваш контакт чрез фб несериозно е някакво

KREED
02-12-2017, 01:10
Дъщеря ми е на година и половина. Като си хареса някое дете, отива право при него и го гушва. Много добър подход ;)

Да се надяваме, че като порасне ще се придържа към гушкането.

Archer!
02-12-2017, 05:40
Да, ама големите хора са много по-малко социални от децата, ако направиш така най-много ще те помислят за някой натрапник или психопат! :)

Ако нямаш проблеми с хигиената и външния вид ще ти се хили и ще се чуди какво искаш.

sladura89
02-12-2017, 16:19
Ако нямаш проблеми с хигиената и външния вид ще ти се хили и ще се чуди какво искаш.

И пак зависи на каква попаднеш! :)

Iphigenia
02-12-2017, 20:15
Започваш да ѝ говориш. Преди това трябва да си я срещнал някъде и да имаш повод да ѝ говориш. Не мога да ти дам по-добър съвет.