PDA

View Full Version : Плуване и лостове



MartinDulgiq
02-10-2017, 11:52
Здравейте! Искам да попитам дали е добре да се съчетаят плуването и лостовете? Води ли до развитие на хубаво тяло? И до колко месеца ще има промяна, като речем че хранителният ми режим е нормален?

Грозния
02-10-2017, 17:42
Зависи от тялото ти.

Ако си дебел ще ти помогнат и двете.

Ако си хилав не се занимавай с плуване! Ще ти трябват силови тренировки, ако искаш да направиш "хубаво тяло". Лостовете ще ти помогнат. Успех :)!

Rakshy
02-10-2017, 21:15
Ако си хилав не се занимавай с плуване!

глупости


плуването е нещо прекрасно, не мога да се сетя за реалност, в която плуването да не е добро за теб.

Просто с плуването отнема много време докато промениш тялото си, защото ако не използваш някакви приспособления, то съпротивлението е постоянно едно и също. В началото ти е тегаво и имаш няква промяна, ама тя не е значителна, докато се приспособиш към тренировките - да кажем първите 2 месеца се приспособяваш. След като си се приспособил започваш да ставаш по-бързо, ставайки по-бърз вероятно ставаш и по-здрав.

Приемаме, че не си се занимавал кой знае колко с плуване. Най-вероятно ще отслабнеш и ще изглеждаш по-атлетичен до примерно половин година, според зависи ква ти е диетата.

Лостовете са на същия принцип - трябва да използваш тялото си като тежест => нямаш особена възможност за прогресия в натоварването => в началото ще ти е тегаво, след тва ще стане по-лесно и по-лесно, като едновременно с това ще ставаш по-здрав/силен и тва до един момент, в който ще си в застой поради липсата на различен вид стимул. (in most cases)

Започвайки и с двете от базово ниво, вероятно ще ти бъде супер тегаво, затова първо започни с плуването след това на примерно 2-3 месец вкарай тренировките на лостове. Би трябвало да станат нещата

Грозния
02-10-2017, 21:28
Лостовете са на същия принцип - трябва да използваш тялото си като тежест => нямаш особена възможност за прогресия в натоварването => в началото ще ти е тегаво, след тва ще стане по-лесно и по-лесно, като едновременно с това ще ставаш по-здрав/силен и тва до един момент, в който ще си в застой поради липсата на различен вид стимул. (in most cases)Пропускаш, че като качва сила от лостовете, ще качи и маса и собственото му тегло също ще нарастне, а оттам и натоварването!
Разбира се, така няма да расте до безкрайност, ще стигне оптималната сила и маса за съответния му ръст. Това е лимита на упражненията със собствено тегло и "идеалното тяло" според повечето критерии.

глупости


плуването е нещо прекрасно, не мога да се сетя за реалност, в която плуването да не е добро за теб.С плуване не може да се качи маса - може само да се оформя, ако имаш маса или "чистиш" тлъстини!

an7raks
02-10-2017, 22:43
Не знам оръфляка какво пак е дрънкал, но плуването с педълси и плавници, особено на спринт е доста сериозно натоварване. Ефект за качване на маса има, най-вече в подходящите години. Естествено, не можеш да очакваш бързи и големи резултати, както каза ракши, но такива има. За 3 години плуване /преди време/ заприличах от тапициран скелет на човек. :D Не говоря за килограми, защото за това време съм пораснал към 4-5см и няма как да е адекватно сравнение.
Ако си под 16-17 години, с 2 ръце подкрепям да избереш плуването. Дава ти възможност да заякнеш с минимално натоварване на ставите. После, ако не ти стигат резултатите, можеш да почнеш лостове/фитнес и така. Резултати трудно ще забележиш, освен да си правиш някакви снимки тип преди и след, понеже всичко става доста бавно.

Грозния
02-11-2017, 07:35
Турксчо, пак ставаш смешен :D!
И защо кажи ми, след 3 години плуване реши да се занимаваш със фитнес :D? Защото с плуване си направил ебаси тялото ли :razz: ?!
Ти си една кльощава щека, опитваща се да направи маса!

anonimna:D
02-11-2017, 12:18
Плуването е много хубав спорт. Хем релаксираш, изграждаш се като личност, и развиваш всички мускули. Препоръчвам ти го

Electrа
02-11-2017, 16:01
ее що за въпрос, много ясно, че е добре
като цяло не съм чувала някой да казва нещо против съчетаването им :D

redbul2
02-11-2017, 18:24
Здравейте! Искам да попитам дали е добре да се съчетаят плуването и лостовете? Води ли до развитие на хубаво тяло? И до колко месеца ще има промяна, като речем че хранителният ми режим е нормален?
Момче! Захващай се здраво за фитнеса. Тия лостове са ала-бала. И освен всичко друго на тях може да тренираш само гърба и бицепса. И малко трицепса на успоредка, гърдите съвсем слабо ще ги хване. Краката ти ще останат без натоварване и ще изглеждат като солети :) Сериозна мускулна маса се натрупва само във фитнеса. И дори и там не става за месец-два или три. Във фитнеса не става лесно, а какво остава за лостове и други спортове като плуването, които тренират повече издръжливост, а маса се качва много малко. Колко си висок и колко си кила?

foreversmall
02-12-2017, 17:34
Турксчо, пак ставаш смешен :D!
И защо кажи ми, след 3 години плуване реши да се занимаваш със фитнес :D? Защото с плуване си направил ебаси тялото ли :razz: ?!
Ти си една кльощава щека, опитваща се да направи маса!

http://prikachi.com/images/678/8932678e.jpg
????
защо даваш акъл при положение, че мязаш на човек излязал от концлагер

Грозния
02-12-2017, 18:10
http://prikachi.com/images/678/8932678e.jpg
????
защо даваш акъл при положение, че мязаш на човек излязал от концлагерТи пиши по темата, вместо да дрънкаш глупости. Не разбрах с кое от нещата които съм казал не си съгласен!

Я да те видим тебе, от къде си излязъл :D! Смешееен :razz: !

foreversmall
02-12-2017, 20:06
Ти пиши по темата, вместо да дрънкаш глупости. Не разбрах с кое от нещата които съм казал не си съгласен!

Я да те видим тебе, от къде си излязъл :D! Смешееен :razz: !

http://imgur.com/RRpjX1P
стаали

anonimna:D
02-12-2017, 20:40
http://imgur.com/RRpjX1P
стаали

Някъде бях споменала, че обичам големи рамене/ гърбове. Та това имах предвид :D :D
Иначе с плуване се постига също този ефект. За лостовете не съм наясно

Грозния
02-12-2017, 20:43
Не разбрах с кое от нещата които съм казал не си съгласен!По тоя въпрос защо нищо не каза?!


http://imgur.com/RRpjX1P
стаалиТънки ръце... като моите почти... :D !
Моят гръб даже е по-добре оформен от твоя 8)!
http://prikachi.com/images/677/8932677y.jpg
Да пуснем една анкета ако искаш :D?

anonimna:D
02-12-2017, 20:46
По тоя въпрос защо нищо не каза?!

Тънки ръце... като моите почти... :D !
Моят гръб даже е по-добре оформен от твоя 8)!
http://prikachi.com/images/677/8932677y.jpg
Да пуснем една анкета ако искаш :D?
Нищо общо нямате двамате, не че нещо. То аз да ти покажа моя гръб след 8 години плуване. По-впечатляващ е от твоя :D

MartinDulgiq
02-12-2017, 21:43
Колко си висок и колко си кила?

180см, 70кг. А и да кажа на 16 съм и съм нормален, не съм, нито дебел, нито слаб! Искам просто да оформя хубаво тяло..

an7raks
02-12-2017, 22:11
Лично мое мнение е, че ако не си тренирал нищо до момента, плуването е добър старт заради изброените горе неща. След годинка-две нещо по-силово, ако държиш на маса, Всеки случай, ако търсиш бързи резултати, плуването не е твоят спорт. ;)

Rakshy
02-12-2017, 22:15
на грозния снимките поне са ейчди

Грозния
02-13-2017, 18:17
Форевър-смал - форевър-трол, по темата нищо не каза, нито за кое не съм прав 8)!
Айде бегай обратно под моста, заедно със фейка anonimna:D :D!

То аз да ти покажа моя гръб след 8 години плуване. По-впечатляващ е от твоя :DАйде покажи :)! (Всички знаем, че няма 8) !)
Ако си жена (уж, а всички знаем, че не си), с това ли се гордееш?!
Трол сплескан :D !

180см, 70кг. А и да кажа на 16 съм и съм нормален, не съм, нито дебел, нито слаб! Искам просто да оформя хубаво тяло..Ако нито си дебел, нито слаб - това е най-добре! Бързо и лесно ще качиш мускулна маса. Силови упражнения във фитнеса или ако нямаш пари - лостове.

Лично мое мнение е, че ако не си тренирал нищо до момента, плуването е добър старт заради изброените горе неща. След годинка-две нещо по-силово...Лично моето мнение е, че това ще е загуба на време.

Всеки случай, ако търсиш бързи резултати, плуването не е твоят спорт. ;)Аз казах същото, още в началото на темата с първия ми пост, Турксчо :) !

на грозния снимките поне са ейчдиНе снимките, а АЗ съм HD 8) (ако не друго)!

anonimna:D
02-13-2017, 18:42
[QUOTE=Грозния;11548485]Форевър-смал - форевър-трол, по темата нищо не каза, нито за кое не съм прав 8)!
Айде бегай обратно под моста, заедно със фейка anonimna:D :D!
Айде покажи :)! (Всички знаем, че няма 8) !)
Така е, поради простата причина, че не искам да си качвам разни снимки наляво и надясно. Който трябва, ме е виждал ;)

Ако си жена (уж, а всички знаем, че не си), с това ли се гордееш?!
Трол сплескан :D !
Ти на всеки втори казваш трол- малоумен, смотан, сплескан и куп други твои глупости. Само с това ли можеш да се защитиш?
Иначе имам добре развито тяло заради плуването, и да, защо пък да не се гордея с това :D
Второ- просто ми стана смешно, защото се чудиш как и по какъв начин да се заядеш с хората и се опитваш да се правиш на най-разбиращия и най-добрия във всичко. Но единственото, което виждам на снимката ти е гръбначния стълб- сиреч, далеч си да се сравняваш с по-горния потребител.
И да, последно, плуването не е губене на време, плуването те учи на ред и дисциплина барабар с всичкимдруги плюсове. Което ме навява на мисълта, защо не се запишеш и ти? Таман ще си оплътняваш времето, ще се дисциплинираш малко, ще напрсвиш така явно желаното от теб тяло, ще спреш да се занимаваш с глупости и ще ти се покачи иначе така стъпканото самоуважение към себе си, също ще ти се подобри значително и увереността