PDA

View Full Version : Китайска кухня?!



kiki.llamacorn
02-22-2017, 13:04
Здравейте! В училище имаме проект по география, да представим по групи различни азиатски държави. На нашата група й се падна Китай. Разпределихме се всеки да прави нещо и тъй като мен най-много ме бива в кухнята, аз трябва да сготвя и представя традиционна китайска кухня!? Първото нещо, за което се сетих, беше суши, но после се сетих, че трябва да приготвя 30 порции :D Сьомгата не си е евтина риба и сушито отпада... Никога през живота си не съм яла китайско (освен ориз де :D) и не се сещам за никаква друга храна освен суши. Таа... дайте ми идеи за китайска кухня, да не е много трудоемко и много скъпо :D

Темата е преместена в раздел Училище и приятели.

Rebel111
02-22-2017, 15:22
направи оризови спагети с яйце примерно. такива май продават по магазините и си стават много като количество. Успех :)

prosto_chovek
02-22-2017, 20:25
Ма сушито не е грам китайско бе пич, японско е.

Ориз със зеленчуци.

Взимаш половин кило ориз басмати. струва между 2,50 и 5 лева, избираш финансово изгодната версия. Взимаш две чушки, зелени, глава лук, голяма, консерва грах, един морков, най големия, който намериш в магазина, китайски гъби или печурки, ама и от двете по 200 грама, черен пипер малко пакетче, (тва не го прави за себе си ама за куеста става - намираш мононатриев глутамат).
Ориза се запържва с олио докат почне да лепне по тенджерата, като почне, наливаш вода с ориз 2 чаши към една чаша, отделно запържваш нарязаните на как ти е кеф зеленчуци, добавяш ги като ориза не хрупа, слагаш подправките, бъркаш още 10 минути и си ти.

prosto_chovek
02-22-2017, 20:27
Пиле със сладко-кисел сос. Взимаш пиле - бяло месо, кетчуп, захар и оцет. В оцета вариш захарта, сипваш кетчупа и имаш сладко-кисел сос. Пържиш пилешкото, докато стане готово, с малко соев сос. Омешваш двете. Мейдинчайнамадафака.