PDA

View Full Version : Работа на морето,заслужава ли си ?



vladiks
02-22-2017, 18:30
Здравейте,хора ! Преди около 1-2 седмици моя чичо ми предложи да отида с него до Черно море да работя с него,обаче заслужава ли си ?
Само ще кажа : До Юни месец ще имам навършени 17 години,така че като цяло няма да ми е проблем с договорите, все още не знам къде ще бъде,какво ще се работи,и какви пари ще се взимат,но си мисля,че по стилът на чичо ми май ще е нещо свързано с храна,или продажба. :D
Обаче имам малък проблем : Нашите се опитват да ме разубедят с това,че там парите които ще получа ще са толкова колкото да не умра от глад, и че работата е мнооого (за работата ми е ясно до болка,че ще е много.) Таа аз още не съм се замислял за този въпрос,но от разговори с приятели,които са работели по морето все казваха,че всичко било на 6 с парите,така и работното време.
Та ако някой е ходил по родните курорти да работи в тази сфера,моля да сподели едно мнение или съвет :)))

Dwyd96
02-22-2017, 20:16
Зависи какво ще работиш.. Но не очаквай да изкараш много пари.

prosto_chovek
02-22-2017, 20:49
Ше се изгърбиш, ще вземеш някой лев, добре като за годините ти, ама ще си прецакаш лятото. Цял живот ще работиш. Такива като теб ги гърчат яко на морето. Ако си в заведение, непрекъснато влизат и излизат хора, след едните трябва да чистиш, докато на другите сервираш (примерно). Като сложиш и да не живееш като скот на морето лятото, ще се върнеш с малко повече от джобните, които получаваш вероятно. Ако не са ти супер необходими пари сега, съветвам те да си прекараш лятото готино.

an7raks
02-23-2017, 13:30
Не се занимавай! ;) С доста късмет и над 12-часови смени може да докарваш около 1000лв чисти. Приспадни квартирата и храненето навън всеки ден и ще видиш какво ще ти остане. Не знам в кой град живееш, но за градове като София, Варна и Пловдив това не са кой знае какви пари. Ако имаш възможност, изкарай си последното лято като ученик с приятели и излизания. Като навършиш 18 ще ти се отворят една идея по-смислени възможности. ;)

vladiks
02-23-2017, 18:13
От София съм, и ще ти кажа, че 1000 лева не се изкарват толкова лесно тук като си непълнолетен :D

prosto_chovek
02-23-2017, 18:43
Отделно колко случая има на излъгани по морето.

haritov
02-23-2017, 20:38
ама пък що разгонени рускини има

an7raks
02-24-2017, 06:42
От София съм, и ще ти кажа, че 1000 лева не се изкарват толкова лесно тук като си непълнолетен :D

Ама и наем не плащаш и ядеш готвено за под 10лв на ден.