PDA

View Full Version : Луда работа , из мемоарите на 1 студент.



funkey
02-25-2017, 23:07
Здравейте хора! Аз съм момче на 21 години, което учи в Англия и бих искал да се възползвам от шанса ми за анонимност и да споделя някои свои мисли , които държа в себе си от известно време насам :) Понеже никога не бих споделил до такава степен с приятел ( Доста странно, да. Намирам за изключително трудно да говоря за емоциите си), какво по-хубаво от това да го направя тук :) Пълна каша ми е в главата, но имам нужда просто да споделя , и преди съм го правил тук, и винаги се е намирал някой, който да има какво да каже по въпроса. ( За което съм адски благодарен) Не бях сигурен дали темата е за тази секция, но като че ли , раздел Философия е прекалено за мен :D Благодаря на всеки предварително,който отдели време да изчете този дълъг текст и особено на тези , които вземат на сериозно това, което съм написал! Не се надявам да ми се дадът съвети , целта на тази тема е просто да споделя мислите си , но ако някой е попадал в подобна ситуация или пък би искал да изрази мнение бих се радвал ужасно много да го прочета. Надявам се това, което предстои да прочетете да ви бъде приятно и да намерите някакъв смисъл в мислите ми!
Така, откъде да започна не съм сигурен и аз. Понеже вярвам, че любовта оказва голямо влияние върху мен и живота ми( а и това е раздела) ще е първата тема за, която ще пиша.
Намирам се за привлекателно момче ( Не бих се нарекъл мъж , 21 годишен дрисльо , на който акъла му е още в ... :) ) , с добра визия и държание (Това ще прозвучи доста надуто и самонадеяно) , който има накякъв успех с момичетата. Не съм Дон-жуан , но не бих казал ,че нямам никакъв късмет с женския пол. Макар и това , никога не съм имал връзка по-дълга от няколко месеца , дори според мен е трудно това да се нарече връзка. Вярвам напълно ,че вината е само моя. Дори и да искам може би повече от всичко да намеря '' моето момиче'' , за което да преобърна света , накрая винаги се стига до ситуацията ''просто за секса'' . Може би не мога да намеря правилното момиче за мен , което найстина да ме накара да ''не мога'' да живея без нея , никой не знае. Може би , от всичко прочетено до тук , си казвате , че съм доста странна личност. Аз самия мисля, че се отличавам от повечето хора , макар и трудно да се забелязва това в реалния живот. Някак си , не мога да намеря момичето, което да превърне интереса ми в нещо повече от едно кратко увлечение. ( Искрено се надявам да успеете да ме разберете правилно) Умирам за тази тръпка , в която , нямам търпение да я срещна , да я целуна и да знам , че с този човек се допълваме перфектно. Бих казал , че когато се занимавам с някое момиче, сякаш живота ми става по-позитивен , събирам мотивация и енергия да правя каквото и да е ...Някак си , в мен идва някаква надежда за възможността да я намеря най-накрая...Сякаш отново ставам себе си и излизам от забилия си режим... Точно това ми трявбва ,но уви... Трудно ми е в Англия да намеря такова момиче, поне в моя град (града ми не е особено голям, не е Лондон) , 90% от англичанките са някакво жалко подобие на момичета. (Това е лично мое мнение, не е нужно да се съгласявате с мен ) Дори и не се опитвам да пробвам късмета си с тях, предпочитам българки или всяка друга народност. Трудно ми е пък , когато съм си у дома за лятото, да мисля за връзка с момиче , което знам , че няма да срещна за поне половин година след лятото. Нямаме толкова време да се опознаем , за да стигнем до тази фаза , в която , да, ще броя дните, когато ще се върна. ( Опитвам се да бъда максимално изчерпателен и да се ограничвам от ''разтягане на локуми'' за да може това ''творение'' да се чете)
Както и да е , това ме подсеща за следващата ''фаза'' ( не знам как да го нарека) , в която се изразява депресията ми. ( Поне аз мисля ,че съм в депресия , макар и да не го усещам,да слушам по цял ден тъжна музика и т.н. , просто по начина , който върша задачи и каквото и да е било... ) По принцип аз съм доста позитивен и весел човек , мога да се нарека като ''душата на компанията'', винаги гледам да разсмивам приятелите си и да им помагам с каквото мога и да не показвам , че съм нещастен. Бях прочел някъде този израз, в който намирам много дълбок смисъл , беше нещо от сорта на - '' Най - щастливите хора са също така и най-нещастните) Както и да е , виждам , че някак си в момента живота ми се проваля. Тази година ми е най- важната в университета , завършвам. Осъзнавам го това , но някак си нямам просто силите да го направя , нямам волята , мотивацията може би. Не полагам достатъчно усилия в учението си , оставям всичко за в последния момент, нямам желание просто. Болно ми е като го пиша и го виждам това , ужасно жалко е . Не съм попадъл в чак такава степен на деградация до сега и просто не знам какво да правя. Това може би до някаква степен се дължи и на факта ,че най-добрите ми приятели ( в Англия) , с които живях 2 години и сме преживели ужасно много с тях , отидоха на различни стажове след 2-рата година , ( Тези стажове са за 1 година , и след това се връщат в същия град/държава , да завършат) а аз будалата реших да остана да завърша и чак тогава да почна стаж/работа. Ужасно много сме си разчитали един на друг, помагали в трудни моменти и сега като ги няма , е съвсем различно. Трудно създавам нови приятелства,малко са хората , които могат да ми покажат ,че си струват. Следователно, сега живея с 3-ма познати и 1, от тези най- добри ми приятели , който и той като мен остана.(Имам много познати , както българи така и различни националности, но не и приятели) Но нищо не е същото. Хората, с които живея, намирам за супер задръстени ( българи са) преди да почнете да ме критикувате, дайте ми шанс да се обосновя -> Добри момчета са, найстина го мисля , но имат прекалено ограничен начин на мислене и просто са странни хора , не са толкова социални ( Трудно ми е да го обясня това, не искам да навлизам в подробностти и да давам примери , защо така мисля) и също така никога не съм срещал такива индивиди. Няма много какво да си говоря с тях, нищо не правим заедно , всеки си е по стаята и си цъка на лаптопа. Мисля , че това оказва голям ефект върху мен , защото до някаква степен , хората които ме заобикалят, оказват влияние и на настроението ми. Предпочитам да си цъкам на лаптопа по цял ден и аз ,и да не правя нищо , защото така е по-лесно , така не мисля за проблемите си и задълженията ми. ( Казвам го с ирония) .Та този добър/ най -добър приятел , с когото живея .в момента е може би единствената причина , поради която не съм се замислял да сложа край на живота си хахаха. Имам нужда да съм заобиколен от трезво мислещи хора , които разсъждават и имат поглед над живота ,а не пасивни , които нямат мнение и т.н ( не искам да се обяснявам за това) Но проблема е ,че той няма големи амбиции за живота , не полага усилие за нищо и не му пука за нищо. ( Ще си кажете , ами ти не си ли същия? Ами не бих казал , предпочитам да не споделям до такава степен , какво ме кара да мисля , че е такъв , но нека просто кажем , че не е особено мотивиран да завърши)Наистина много е правил за мен , така както аз за него , но това е самата истина, аз съм му приятел , опитвал съм се да му налея акъл , но повярвайте - не става ( А и само аз да бях) Както и да е , вече почнах и аз да се обърквам какво пиша.
Мисля да обобщя до тук и да оставя може би останалите разсъждения като отговори на коментари.
Тази учебна година , бих казал , че е най- трудната за мен , не като материал в университета, а като трудности и житейски уроци, които живота ми поставя. Не мога да събера сили , да се взема в ръце и да завърша това , за което съм си мечтал толкова много , като по-малък ( също така и мечта на моите родители ) Може би трябва да престана да се държа като п*тка и да се захващам с продуктивност и действия.Имам огромно желание да се развивам и да стана успял човек. Искам да накарам и родителите ми да се гордеят с мен, но е прекалено лесно просто да го напиша, нали :) ... Но да не забравяме , че не само университета е нещото, което ме поваля , нуждата от човек до мен , който ме разбира и мисли като мен е също така голям фактор за състоянието ми...Всъщност , в момента се опитвам да си намеря работа, за да мога да не съм в къщата , надявайки се да срещна нови хора, да се разведря, да се чувствам по-пълноценен и да се случи някакво чудо,и да изляза от тази ''депресия''. В понеделник ми е интервюто, стискайте ми палци :D
Надявам се поне на 1 човек да му е било интересно , това което съм сътворил с помощта на доста изпушени цигари. Отново казвам , това е просто , начин за мен да споделя своите мисли и емоции. Ужасно трудно е за мен , да споделям или разкрия така тези мои състояния и емоции пред приятел или близък човек. Също така , благодаря на всеки за отделеното време , и ужасно много благодаря , ако някой реши да сподели мнението си!

YoungBloodZ
02-26-2017, 11:35
Щом искаш да си намериш правилното момиче (което не е англичакна), защо си останал в Англия? Нали се сещаш, че да намериш правилната е нещо изключително трудно, а да намериш правилната, която не е англичанка в Англия е нещо още по-трудно? Все пак ако нямаш възможност да отидеш в друга страна, не се отчайвай и продължавай да търсиш, защото нищо не е невъзможно.
За приятелите - нали казваш, че все още живееш с един от тях, а другите просто са на някакви стажове? Какъв е проблема пак да си се събирате, макар и не 24/7? Не мисля, че трябва да те засяга това, че те нямат цел в живота, все пак няма да се жениш за тях, те са ти само приятели. Важното е ти да имаш цел в живота и да си я гониш.

Може би трябва да престана да се държа като п*тка и да се захващам с продуктивност и действия.

Да, трябва.
Успех на интервюто и отказвай цигарите!

divergent
02-26-2017, 12:18
Близнаци ли си? :D

aurissaaaaa
02-26-2017, 12:26
Ем брат, звучиш неудовлетворен от ситуацията, в която се намираш. Едва ли някой може да ти даде съвет, който да те 'трансформира' - в кофти период си явно, и ще се наложи да събереш сили и да се издърпаш до по-хубав. Според мен не е хубаво това, че не си се научил да се доверяваш на околните - много малко вероятно е някой да ти мисли лошото. Със сигурност има хора около теб, които са готови да те изслушат когато имаш нужда от емоционална подкрепа.
Междувременно стискаш зъби и щеш-нещеш, завършваш си образованието. Не остава много.

// дай шанс на задръстените момчета ;] Не е честно да очакваш от тях да влязат в живота ти на своя глава, и да нагодят ежедневието си според твоите нужди.


Но проблема е ,че той няма големи амбиции за живота , не полага усилие за нищо и не му пука за нищо. ( Ще си кажете , ами ти не си ли същия? Ами не бих казал , предпочитам да не споделям до такава степен , какво ме кара да мисля , че е такъв , но нека просто кажем , че не е особено мотивиран да завърши)
А това наистина те съветвам да обмислиш честно ли е спрямо този твой приятел. Забелязал съм, че хората, които най-трудно приемат недостатъците на другите, са тези, които ненавиждат себе си заради своите собствени минуси.
Дано се научиш да се обичаш и да виждаш и позитивните си страни, и дано това ти позволи и да оцениш хората в живота ти.

Макар да изглеждаш като свясно момче, от поста ти лъха на несигурност и нужда от валидация. Изобщо не го казвам с цел да те засегна, а защото мисля, че от там ти е основния проблем - сам не се харесваш.
Помисли си над това и ако прецениш, че може и да има нещо вярно в думите ми - прецени си сам откъде идва тази себе-ненавист, и какво можеш да направиш по въпроса.

Успех!

funkey
02-26-2017, 12:59
@YoungBloodz Няма как просто да зарежа бъдещето си за да намеря правилното момиче за мен... И тук е възможно да се намери, но нямам късмет. Не изключвам и пък възможността да срещна и англичанка.... Знам , че нищо не е невъзможно , просто трябва да бъда търпелив , но просто в такива моменти на слабост , имам нужда повече от всичко да намеря човек до мен... Да бяхме 4-ма от 1 компания , единия е в Америка , другия е на 500 км от тук... За празниците беше дошъл , точно това ме зареди с енергия, но вече 2 месеца след това пак почнах да забивам супер много... А за другия приятел без цел в живота- вярвам , че хората , които те заобикалят, оказват голямо влияние и върху теб... Аз съм такава личност , която за съжаление това му влияе доста ... Нямам различно мнение за него, обикаляме си заедно наляво - надясно , но не е същото като преди , тъй като сме заобиколени от ''странни хора'' ...
И да наистина трябва да спра цигарите , напоследък доста пуша и ми влияе зле...
Благодаря за подкрепата!

funkey
02-26-2017, 13:00
Близнаци ли си? :D
Не, рак съм? :D

divergent
02-26-2017, 13:09
Не, рак съм? :D

А, значи брачед.

funkey
02-26-2017, 13:14
@ Aurisaaaaa Не съм удовлетворен със сигурност. Не се надявам някой да ми даде съвет, който ще ми оправи живота, определено. Наистина се опитвам да съм по- широкоскроен към другите , но не винаги се получава... Просто ми се струва леко откачено и се страхувам,че на който го споделя, ще го приеме погрешно...
За задръстените момчета , просто са асоциални , наистина странни хора , ако беше в моята ситуация , щеше да ме разбереш по-добре... Това не означава , че не си говоря с тях въобще , напротив , дори съм се опитвал да ги накарам примерно да се съберем за по бира , кафе нещо такова , но те просто са странни хора и не си падат по такива неща?! Както и да е наистина не искам да влизам в подробности за това.
Относно моя приятел , никога не съм казвал , че го пренебрегвам, гледам по друг начин на него или нещо от сорта! Приел съм го и съм се опитвал да му помогна да се осъзнае, но не се получава.
Не мога да кажа, че мразя себе си. Просто съм в труден период и може би така се самонаказвам , поради ред причини.... И да признавам , че изпитвам лека несигурност към себе си. Но това не е било винаги, но може и да си прав , трябва да се замисля малко, така е . Наистина съм приятно изненадан , че има хора , които са прочели темата ми и са го приели на сериозно Благодаря ви!

NomNomNom
02-26-2017, 15:00
хем другите не са достатъчно Х , хем имаш нужда от тях
нуждите ти са базирани твърде много върху други хора, същевременно имаш претенции към тях

много хора живеят за себе си чрез себе си, не означава да се изолираш и да станеш абсолютно сам и самодостатъчен, но животът ти да се сдухва, защото нямаш "готини" и близки приятели + момиче, което да те кефи максимално, не е адекватно.
Имай предвид, че хората порастват и се разделят, стават самостоятелни и не са заедно цял живот, защото се появяват гаджета, работа, семейства и това става приоритет - имам приятел като теб, хем не го кефят приятелите му, хем седи сякаш е зависим от тях и отпадат един по един. Същото и с жените, никога не е доволен, обаче не може и сам да стои.

Научи се да обичаш животът и сам, създай си комфорт, удобства, правш нещата за себе си и ще се завъртят пичое

funkey
02-26-2017, 15:17
@NomNomNom Проблема е , че имам приятели , но са пръснати по света. Да знаех , че този момент ще дойде , когато всеки ще замине на някъде (включително и аз ) и няма да е като преди. Тези , които са ми приятели , са хора които се познаваме от дълго време , преживяли сме много неща заедно. Не се оплаквам, че не са достатъчно готини всички , говоря конкретно за този приятел , с когото живеем сега.
Точно това искам аз , да съм си самодостатъчен, не да съм вълк единак , но просто да не се влияя толкова много от това , че вече не сме малки и живота ни грабва , всеки отива в различна посока. Напълно те разбирам какво искаш да кажеш. Определено имам да уча доста , докато се изградя и преодолея тези мои негативни качества.

NomNomNom
02-27-2017, 06:47
не са негативниии, просто те мъчат
не се самообвинявай, тези нужди за да ги имаш, има причина, но ху кеърс, ще си станеш самостоятелен готин пич

funkey
02-27-2017, 19:30
Хаха, предполагам да :)
Малък ъпдейт от днешното интервю- 1 час след него ме извикаха за другата седмица да подписвам договора! Оказа се , че там работят двама познати , преди сме се събирали на купони , общи компании. Големи пичове са , доста ми съдействат. 1-ния е мениджър там и ми каза ,че много са ме харесали. Също се запознах с 1 голяма сладуранка англичанка , но малко не е мой тип :D Като цяло , почнах малко да се оттърсвам от тези мисли , по - позитивно настроен съм , отново се чувствам продуктивен и гледам да не проточвам задачите си за в последния момент :)

Archer!
03-01-2017, 16:20
Кой ще ги чете тия стени от букви бе пич, ти май си спал пред компа няколко вечери докато го напишеш.

funkey
03-01-2017, 21:25
Кой ще ги чете тия стени от букви бе пич, ти май си спал пред компа няколко вечери докато го напишеш.

Хахаха , добре батко.

Necrologist
03-17-2017, 18:05
Леле, прочетох само половината и ми стана адски досадно.
Какво се задълбочаваш толкова? Да ти имам проблемите..

funkey
03-18-2017, 19:54
Просто реших да споделя, ако ти си в по - кофти ситуация съжелявам , че не си намерил такава в тази тема :)

prosto_chovek
03-19-2017, 09:47
tldr

funkey
03-19-2017, 22:46
tldr

Kk,idc