PDA

View Full Version : Приятелката ми се държи странно... дали ми изневерява?



MDDT
03-04-2017, 13:34
Здравейте.
С приятелката ми сме заедно от 8 месеца, на 20 сме и двамата. В последните седмици започват да се случват някои неща, които доста ме накараха да се позамисля над тази връзка. Пиша това тук, защото наистина ми трябват съвети и мнения, тъй като имам чувството, че всичко става все по сложно. Може би стана прекалено дълго това обяснение, но всичко ми е като на лента и имам чувството че ще се побъркам скоро...
Бяхме в един клас с училище, но през цялото време там не си обръщахме особено внимание. Тя пушеше трева, взимаше и други наркотици, движеше в „лошата“ компания. Аз бях в другата крайност – по-затворен човек, не излизах много по квартала, със съучениците да пием пушим и т.н. Не излизах (а и все още не го правя де) много много навън с приятели/познати, просто съм по затворен човек и имам чувството, че цялата рази работа с излизания и компании от хора не е за мен. При нея – не се прибираше вкъщи, непрекъснато се караше с родителите си, повечето време беше без пари и все искаше заеми, живееше по разни познати, беше се забъркала с какви ли не кофти хора, ходеше по партита...
Не се бяхме виждали от много време и така до миналото лято, когато се засякохме в квартала и решихме да излезем. Постепенно започнахме да се виждаме всеки ден, много си допаднахме и след месец вече бяхме заедно. Тя започна да идвада спи в нас всеки ден, но не се премести (и до ден днешен не иска да го направи напълно). Живея с майка ми, двете много си допаднаха, майка ми я усеща като собствена дъщеря, за добро или лошо не знам. Аз не я съдя за нищо , което е правила или прави, въпрос на личен избор, а и я обичам много. Но в последните месеци започна да се държи странно и вече направо не знам какво се случва. А и нямам много опит с момичетата и това ме обърква още повече.
Аз не я съдя за нищо , което е правила или прави, въпрос на личен избор, а и я обичам много. Но в последните месеци започна да се държи странно и вече направо не знам какво се случва. А и нямам много опит с момичетата и това ме обърква още повече. Есента се запозна с друго момче от квартала, да го наречем Х. Не го познавам, но по-нейни думи е пълна моя противоположност – партита, момичета, алкохол, наркотици.... Аз бях извън града тази седмица, но си пишехме непрекъснато. Понеделник каза че, отива да се види с Х, даже си пишехме, докато трае „срещата“ им, казваше ми всичко каквото правят в момента... Вярвам и, че не се правили секс тогава, но до Петъка се е виждала с Х всяка вечер и постепенно започна да ме игнорира леко като и пиша, докато е заедно с него. Х. е по-голям от нас, но живее самостоятелно и има хубава работа и доходи, има точно това което ни липсва в момента. Аз се върнах в града, отново си бяхме заедно, тя ми сподели много неща това какво уж са правили с Х, стояли са си във френд зоната, въпреки че момчето е искал нещо повече. Аз започнах да ходя на работа почти всеки ден, тя не работеше тогава.
Времето си минаваше, изкарвахме си супер, но се оказа, че е прекарала доста дни с с Х., общо взето през деня е с него а вечер с мен в нас.
Х започна да я търси все по-често, да и звъни и пише редовно, но тя го отбиваше пред мен. И така до следващия път, когато бях извън града за една вечер. Каза ми, че ще е с Х днес през деня, даже леко ме игнорираше като и пиша. Вечерта я питах какво прави, каза ми, че с почива в тях и чете книга, а същевременно един приятел (съсед на Х) ми сподели, че ги е видял преди малко да отиват в тях. На следващия ден се прибирах, но имаше задръстване на магистралата и се забавих с няколко часа. Оказа се, че отново си е уплътнила това време с Х, да ходят в тях, но отново каза, че не са правили нищо. И така минаха още около 2 месеца, в които отново си изкарвахме супер, гледах да не мисля, за това дали се вижда с друг и беше много добре.
Една вечер преди да си легнеме ми спомена съвсем несъзнателно, че днес са я снимали във връзка с нова работа, която ще започва. Бях полузаспал и не говорихме за това, но... на следващия ден като си писахме я питах, кой я е снимал, за какво... познайте отговора – Х. Тя започна да ми обяснява как не го харесва, била е замразена пред другите, искала доверие, това е заради работата, но определено си личеше, че гледа да смени темата набързо. Даже ме попита дали и позволявам да пие вино с него? Казах и, че не аз съм човека, който ще и налага забрани и разговора приключи там някъде... Все пак не започна въпросната работа.
Наскоро тя започна друга работа, което беше много добре, тъй като това определено щеше да подобри финансовото ни състоятние. Аз не взимам много, но и давам винаги, майка ми ни помага и т.н. За съжаление обаче не успя да мине пробния период и на първия месец я уволниха. Тук идва по-интересната част. Деня, когато я уволниха, започна като всеки друг. Писахме си сутринта, сърчица, усмивки, тя каза, че колежката и я дразни. Питах я за какво, но не отговори. Не ми и вдигаше. Цял ден и звънях и писах, нищо. Накрая написа само, че и е лошо и дотам, продължи да ме игнорира. На следващия ден същото, през деня отидох до видя дали е на работа, нямаше я там, отидох до тях, беше си вкъщи, качих се до тях и тогава ми каза какво е станало. Успокоих я, но трябваше да се връщан на работа и я оставих, видяхме се чак вечерта. Но се оказа, че първия човек, на който е звъннала след като са я уволнили е... познахте – Х. Завел я е на разходка извън града да се поуспокои, били са двамата, а в това време аз се скъсах да и пиша и звъня и нищо.
На втория ден след като си тръгнах от тях се оказа, че след това отново е била с Х, който я е утешавал и са се забавлявали. Така до вечерта, когато се видяхме, успокоих я за работата, че това не е нищо фатално, всичко беше наред, пак си бяхме заедно.
Последните дни, през които аз бях на работа, разбрахм че отново е била с Х през деня – разходки, наркотици, за секс не знам какво да мисля вече. Даже последния ден май беше друсана, не можа да заспи цяла нощ, въпреки че отново отбиваше темата за това...
Не знам какво да правя вече. Много съм привързан и я обичам много. Не искам и не мога да и забранявам да прави нещо, но имам чувството, че тези срещи с въпросния Х. ще прераснат в нещо повече рано или късно. Засега положението е като ме няма мен, тя отива при него. Дали е за секс, наркотици или просто да има какво да прави, не знам. Минават ми какви ли не грешни мисли от двете крайности – че аз съм станал побъркан ревнивец, че тя е просто една използвачка, която внимателно си подбира хората... От друга страна искам да реша този проблем колкото се може по-бързо, защото имам чувството, че всичко се усложнява с напредването на времето. Благодаря ви за вниманието!
ПС: Не всичко това съм го разбрал от нея.

Archer!
03-04-2017, 14:06
Спрете да пишете стени от букви, никой няма да ги чете.
Поне да има tl:dr накрая.

Uzi.1
03-04-2017, 14:43
Аз я прочетох и намерих много сходни неща с един мой случай.Не се обиждай но това май е първата ти по сериозна връзка. :) Нормално е да си се посдухал след всичко това но... При мен беше същото,момичето си беше закачено на амфети.Обясняваше ми как е спряла,как мисли само за мен и тн.Излизаше с други наркоси когато не е с мен.Но не ми казваше.Лъжите и бяха много добре наредени,в началото и вярвах.Моя съвет е да поговориш с нея,намери начина.Ако отказва, по-добре да приключвате всичко.Оставам с впечатление че ти не взимаш такива неща,много е лесно да бъдешнподхлъзнат от жена,особено такава която харесваш или обичаш. А това че не ти се е обадила първо на теб като са я уволнили е достатъчно,аз поне бих бил шута на такава директно.
Като цяло мисля че си се захванал с типичната използвачка. От историята се вижда че е с теб защото просто може би е останала без никой друг. При тия хора винаги става така.И ходи при Х заради наркотиците тоест и използва и него. Мн вероятно е утре да те зареже и ще направи това без да и мигне окото и да мисли като теб сега. дали ти е изневерила,няма как да кажем... но и да не е,аз поне не бих ходил с такова момиче. Успех!

0wn3d
03-04-2017, 14:45
@ММДТ от това което прочетох смятам, че момичето вече е избрало и те лъже жестоко. Приятелката ти се е сближила прекалено много с Х. , дори е предпочела той да я утеши след уволнението от работа това не ти ли подсказва нещо? Вие сте големи хора седнете и поговорете като такива. Но това не може да продължава през едната половина на деня да е с него, а през останалото време с теб.

EffinSick
03-08-2017, 19:45
Как момче като теб си е допаднало с момиче като нея?

EffinSick
03-08-2017, 19:47
Според мен те е използвала през цялото време. Е*и й майката с такова момиче хубаво бъдеще не може да имаш. Наркотиците не прощават

Pug_306
03-09-2017, 08:44
Мисля, че е време да я оставиш и да си намериш някой по-свестен човек...