PDA

View Full Version : Нескафе 3 в 1 е... прекрасно?!



StringTheoryPracticist
03-09-2017, 13:20
Наскоро почнах да го пия и ми повдига много настроението, събужда ме и ме пълни с енергия, поне на момента, не съм сигурен колко се задържа, май различно всеки път, но този ефект НЕ е от кофеина - приемам кофеин отдавна и не ми влияе така.

Ефекта е като някаква щастлива мотивираност да върша неща, докато преди Нескафето може да ми е по-отпаднало и мързеливо. Естествено, умората ми не изчезва - ако ми е било трудно да правя нещо, след ефекта пак ще ми е трудно, но сигурно в опитите ще влагам повече енергия, или поне ще си мисля, че влагам повече.

Анекдотни детайли за ефекта при мен:
- Изглежда продължава по-малко от час, постепенно намалява
- Най-силно се вижда малко след като почна да го пия
- Получава се при първата чаша най-вече, втората не добавя много
- Първият път беше доста силен, вторият път беше разочароващо липсващ, след това пак е бил силен понякога
- Не знам дали практически ми помага да си върша работата - усещането е сякаш много искам да я върша, но често не я върша след като съм взимал нескафе
- По принцип съм лесно податлив на щастливи настроения - малко ми трябва
- Мисля си, че е от някое от веществата, но прочетох съдържанието и не знам от кое е; захарта/глюкозата ми влияе добре понякога, но определено не чак така

В анкетата питам доколко имате *подобен* ефект, без да получавате същият от кофеина по принцип. Бих искал да и видя детайлни описания.

StringTheoryPracticist
03-09-2017, 13:44
Казаха ми, че било от комбинацията кафе + мляко. Личният ми опит потвърждава това.

Ewok
03-09-2017, 15:39
Не пия нескафе, особено 3 в 1. Пълно е със захар и други неизвестни. Предпочитам чисто еспресо или капучино понякога.

YoungBloodZ
03-09-2017, 15:50
Според мен всичко е на психическа основа. Преди пробвах много видове кафе, но нито едно не ми подейства както очаквах, така че се отказах.

Да беше написал следващата приказка вместо да се занимаваш с глупости. :D

baby_baby
03-09-2017, 16:37
3 в 1 се е за мен сладко си е и не е нужно да му слагам захар докато в кафето слагам по 10-12 захарчета :д

StringTheoryPracticist
03-09-2017, 18:55
Да беше написал следващата приказка вместо да се занимаваш с глупости. :D
:D

На последната нямаше много реакция и малко саднах и реших, че не се четат много :д
пък знам как да си подобря качеството.

Ама още помня плановете за следващата част.