PDA

View Full Version : Ереси и секти



inewton
03-12-2017, 14:09
Тук ще обсъждаме католическата ерес и протестантските секти. Първият ми въпрос е, трябва ли според вас да се забранят със закон ересите и сектите в България и да остане само истинската Христова църква- източноправославната или донякъде лъжеученията са полезни за истинската църква.

killemall_2002
03-12-2017, 19:36
Ами според мен не трябва.
Бог е дал на човек собствен избор и ако някой не е решил да живее с православната вяра и християнските ценности, ако ще и всички лъжеучения да са забранени,то това няма да има никаква полза.
Например сатанизмът е забранен в България ,но вече има плашещо много последователи.

Ice77
06-05-2017, 12:05
Няма смисъл да се забранят.Как се разбира кое е секта??
Всеки има избор вярва в това в което според него е правилно.Всеки има своя гледна точка.Ти може да мислиш, че протестанските църкви са секта,а аз може да мисля ,че православието е.
На мен лично православието ми е на последно място като истинска църква там е повече традиции,разни ритуали.Няма го това насърчение при хората.Няма го този стремеж към по-добри отношения с Бог.
Няма поучение.Хората отиват просто за да запалят свещи,защото им е предадено по традиция.
И много ще се радвам ,ако някой ми каже
Откъде е дошло това с иконите в православната църква?Винаги съм се питала.
В една от Божиите заповеди пише:
"Не си прави кумир"

fls63
06-05-2017, 14:24
Според мен НЕ трябва.
Не за друго, ами защото като една "свободна" личност аз имам правото да избирам в какво да вярвам.
Напоследък забелязвам, че все повече хора наричат нещо табу или секта (от характер, та чак до вярване), само защото не са съгласни с него, понеже е различно, а невярващите стават все повече. Това не трябва да е така!
Дали трябва да се забранят различните религии? Ами не, не трябва.
Кольо и жена му стават в 6ч. сутринта за работа, а съседът му- Пешо в 10ч., щото е безработен и може да си го позволи... следователно Пешо трябва да бъде 'забранен'? Не! На кольо не му пука в колко часа става съседът му.

anonymous908491
06-05-2017, 16:34
против съм, имам планове за моя секта

inewton
06-05-2017, 16:53
Няма смисъл да се забранят.Как се разбира кое е секта??
Всеки има избор вярва в това в което според него е правилно.Всеки има своя гледна точка.Ти може да мислиш, че протестанските църкви са секта,а аз може да мисля ,че православието е.
На мен лично православието ми е на последно място като истинска църква там е повече традиции,разни ритуали.Няма го това насърчение при хората.Няма го този стремеж към по-добри отношения с Бог.
Няма поучение.Хората отиват просто за да запалят свещи,защото им е предадено по традиция.
И много ще се радвам ,ако някой ми каже
Откъде е дошло това с иконите в православната църква?Винаги съм се питала.
В една от Божиите заповеди пише:
"Не си прави кумир"

А сам Бог в книга Изход при поръченията за направата на Скинията казва на Мойсей да направи статуи на херувими, които да сложи в нея. Един цитат нищо не означава. Библията трябва да се разбира в цялост. А и кумир означава нещо, което заменя Бог. Светците (а оттам и иконите) не заменят Бог. Първо се поинтересувай малко, после изказвай недомислени мнения. Както казват японците, знание без мисъл е опасност.

golemiq_korab_minava
06-05-2017, 18:29
Забраната означава откъсване на и разединение на Западната и Източните цивилизации в Европа. Студена война.

inewton
06-05-2017, 18:33
Забраната означава откъсване на и разединение на Западната и Източните цивилизации в Европа. Студена война.
Означава разделяне на църквата от ересите. Това няма общо с политиката.

golemiq_korab_minava
06-05-2017, 18:36
Означава разделяне на църквата от ересите. Това няма общо с политиката.

Ама за наднационално ниво ли имаш предвид?

Как да няма общо щом в САЩ И Западна Европа са предимно католици всички..

inewton
06-05-2017, 18:42
Ама за наднационално ниво ли имаш предвид?

Как да няма общо щом в САЩ И Западна Европа са предимно католици всички..
Политиците не ги интересува религията.

golemiq_korab_minava
06-05-2017, 18:49
Политиците не ги интересува религията.

Но милиарди хора ги интересува. А от там следва, че връзките ще се нарушат.

ОР
06-06-2017, 08:23
Аз съм раздвоен по въпроса. Бих искал ако не да се забранят, то поне да не се водят вероизповедания по закон (католиците примерно) и по този начин данъчните преимущества да не важат за тях. Трябва да се покаже на външните фактори че България няма да се даде лесно. Накарай ги да плащат, пък те да си вярват че могат да изменят Българина. Даже и ще помогне да изчистим бюджета.

inewton
06-06-2017, 08:54
Аз съм раздвоен по въпроса. Бих искал ако не да се забранят, то поне да не се водят вероизповедания по закон (католиците примерно) и по този начин данъчните преимущества да не важат за тях. Трябва да се покаже на външните фактори че България няма да се даде лесно. Накарай ги да плащат, пък те да си вярват че могат да изменят Българина. Даже и ще помогне да изчистим бюджета.
Католиците са по- малкия проблем. Тяхното учение е доста по- малко изкривено и по- малко богохулно, отколкото това на протестантите. Католиците много по-лесно биха могли да се върнат в истинската църква.

ОР
06-06-2017, 09:47
Католиците са по- малкия проблем. Тяхното учение е доста по- малко изкривено и по- малко богохулно, отколкото това на протестантите. Католиците много по-лесно биха могли да се върнат в истинската църква.

Пример давам само аз. То това е ясно, и съм съгласен. Може да редиш и други към списъка - мормоните, свидетелите на YHWH и така нататък.
Принципа важи. Накарай ги да плащат и си решаваш проблемите.

Soichiro
06-06-2017, 14:24
Има около 5 000 религии по света. Според някои 4 999 са лъжеучения. Според мен лъжеученията са 5 000.

ОР
06-06-2017, 15:25
Оригинално мнение/10

Ice77
06-06-2017, 15:51
Това е в Стария завет.Стария завет е за поучение ,а Новия за изпълнение,има много заповеди от Стария, които в Новия са премахнати и Исус дава нови.
Както казва и Бог няма как нещо направено от човек да ти помогне.Очи имат, но не чуват и уши имат ,но не слушат.
Както и да е ,не желая да споря.Пък и не е редно защото съм едва на 14 и има още много да изучавам Божието Слово.
Но единствения начин да разберем каква е Христовата истинска църква е само един!!
Да попитаме Бог!Защото той няма да ни излъже.
Бог не е просто някой си там на небето ,на който се молим да сме живи и здрави .
Той е много повече .Той е наш Баща.И ни обича!Ще ни преведе в неговата църква.Но всичко това е само на една молитва разстояние.

Soichiro
06-06-2017, 15:54
Болни хора има тук.

Soichiro
06-06-2017, 16:03
Откъде ще те преведе Господ бе, глупаче, ти ако си заблуден никой не може да ти помогне.

LoadRunner
06-06-2017, 16:54
според мен църквата трябва да се затвори
и с парите за тях да се оправят дупките и да се изкормят кучетата
къде къде по-полезни неща като се замислиш
който си вярва, пак ще си вярва

anonymous908491
06-06-2017, 19:05
Но всичко това е само на една молитва разстояние.

значи почна ли да се моля по-бързо да те прибере при себе си
ще ти направя един вид добро

Ice77
06-07-2017, 11:25
Откъде ще те преведе Господ бе, глупаче, ти ако си заблуден никой не може да ти помогне.

Разбира се, че може :)Ако поискаш от Бог да ти покаже истината той ще го направи."Искайте и ще ви се даде""Търсете и ще намерите"
Но разбира се това се отнася за вярващите.За един невярващ това са просто празни обещания.

ОР
06-08-2017, 09:02
според мен църквата трябва да се затвори
и с парите за тях да се оправят дупките и да се изкормят кучетата
къде къде по-полезни неща като се замислиш
който си вярва, пак ще си вярва

Според мен полицията трябва да се затвори
и с парите за нея да се оправят путките и да се изкормят мангалите
къде къде по-полезни неща като се замислиш
който го трепат, пак ще си умира

npp
06-21-2017, 20:19
Според мен полицията трябва да се затвори
и с парите за нея да се оправят путките и да се изкормят мангалите
къде къде по-полезни неща като се замислиш
който го трепат, пак ще си умира

едва ли това ще реши световните проблеми, понеже при досега наличните условия без органи на реда мнозина биха могли да "оправят" дори и теб (спомни си случая със содом) - (да речем че) не знаеш какви изверги има на света, всъщност най-голямата извергщина винаги е тръгвала от света на човешката(666) религиозност, такива бяха и содомците, поклонници на молох, "богът"(всъщност демонът), който впоследствие стана "бог" на амонците, макар и вече в една по-цивилизована форма, тъй като ядрото на амонците се състоеше от все пак праведни човеци; да, това е същият дух, на който се кланяха/служеха и индусите в продължение на векове та и до ден днешен, тъй като Бог даде земята на "исполините(нефилимите)" (днешните индия и хималаи) на амонците, а съвременните индуси са всъщност наследници на онези амонци, които измениха на праведната амонска традиция, понеже проявяваха афинитет към вероученията на нефилимите - фактически става въпрос за дух, който е на над 4-5 хилядолетия, та и повече, но това не означава, че не е демоничен; явлението на хитлер и хитлеризма, също беше изключително инспирирано от сатанински сили, понеже още навремето имаше таен сатанизъм на запад (какъвто в наши дни има повече от всякога - някои наричат такива духовни работници илюминати), та хитлер и други негови сподвижници бяха такива преди да станат известни с националистическата си партия, а ето че влиянието на тази система е действало доста мощно дори и в онези времена, след като хитлер и другите хитлеристи не са могли да се спрат до последно да вършат онова безумие, което се оказа причина за страданията и смъртта на милиони - в основата на всички нечисти духовни/религиозни дейности е един и същи дух, независимо от това кой как го е наричал досега, надявам се че ако не друг то поне младите поколения ще внесат духовна чистота в света, понеже виждам че има по-голяма надежда за тях, отколкото за човеци, които следват едни и същи нечисти духовни/религиозни традиции до последно...

LightBearer
06-24-2017, 23:58
против съм, имам планове за моя секта

Мога ли да се присъединя към движението?