PDA

View Full Version : Обект на подигравки (обмислям самоубийство)



n0comment
03-15-2017, 02:36
Здравейте. Момче съм, на 25 години. Може да не съм тийнейджър, но проблемът ми е такъв. Над мен е надвиснал мрачен облак, проклятие, от което не мога да се избавя откакто съм дете. Накратко, аз съм постоянен обект на подигравки.

Всичко започва вкъщи. По-големият ми брат често ме тормозеше и ми даваше да си "избирам" между два или три вида "мъчения". Аз винаги избирах да ме ступа (не болеше), просто се боричкахме братски, обаче от време на време загрубяваше. Майка ми винаги беше на страната на брат ми, който й се мазнеше и се правеше на ангелче пред нея.

Баща ми се обръщаше към мен не по име, а с "ей, дебелия". Баба ми, която живееше с нас, също харесваше брат ми повече. Той е висок и е обрал добрия ген от казана, докато аз съм леко пухкав и по-нисък, един вид аз съм джибрито.. Тя също беше студена с мен и като ме видеше до хладилника, викаше по мен да спра да се тъпча. Аз ям само по 2 пъти на ден.. Случвало се е да гладувам докато нашите не се приберат. Като малък ми препречваше пътя с бастуна си и бързо влизаше в асансьора, като ме принуждаваше да качвам стълбите нагоре. Не ми даваше да ям курабийки, като ме биеше с бастуна през кокълчетата ако се опитвах да си взема, а на брат ми даваше цялата купа. Случвало се е да ме заключва в тоалетната когато разбере че съм преял, и не отваряше докато не си свърша работата, понякога с часове.

Майка ми също не ми помагаше. Тя не беше толкова лоша към мен, все пак ми е майка, но нали знаете как майките развалят децата си в опит да ги обгрижват. Та, майка доста помогна за формата ми, като ми купуваше всеки ден по две цели пици. Смееха ми се съседите че магазина си прави половината оборот от мен. Веднъж даже "на шега" едни мои "приятели" бяха поръчали да ми донесат 5 пици с доставка. Няма да казвам колко ругатни отнесох от доставчика докато му обяснявах че е станала грешка. Накрая ги платих с пенсията на баба, която като разбра ме псуваше, наричаше ме крадец и ме биеше през коленете и по главата с бастуна. Плаках докато ги ядях. Това бяха най-горчивите пици в живота ми. Но това е само детството ми.

Като влязох в гимназията животът ми стана още по-тежък. Уж си мислех че ще попадна на интелигентни хора в елитна гимназия, а навъдих около мен едни "приятели", които само ме използваха за да си правят шеги с мен. Аз се преструвах че ми е забавно и че не ме засягат, но дълбоко в мен страдах. Егото ми взе надмощие и аз започнах да се държа надменно с низшите, които интелектуално бяха далеч под мен, но смееха да ми се подиграват. Те имитираха гласа ми (определиха го като "мазен") и даже единия (който прилича на хърбав клоун) беше започнал да рисува комикси с мен в комични ситуации. Всичко това защото веднъж им разказах за едно момиче, което заговорих и щяхме да излизаме на кафе, но тя после никога не ми писа, и те го подхванаха, че съм бил наивен. И се започнаха подигравките с наивността. Измисляха ми всякакви персонажи, които правят всичко наопаки. Беше много жестоко. Най-коварни от всички бяха хърбавия клоун и един селянин. Те бяха направили профил на красиво момиче в Skype, което ме заговори. Аз първоначално си помислих "уау, каква чик" и започнах да й пиша. На другия ден те се хихикаха и после избухнаха в лицето ми. Стана ми много криво, но това са просто тийнейджърски драми, нищо особено. Само дето хърбавия жалкар ми копира фейсбук профила и започна да добавя разни момичета и да флиртува с тях от мое име. Беше писал страшни простотии и едва ли не ме беше изкарал някакъв жаден creepy stalker. Аз като разбрах понечих да му налетя защото обичам да гледам UFC и знам някой хватки и съм тежък, само че селянина ми се нахвърли и ме обори. Целия клас ми се смя, даже "на шегичка" и другите момчета ми налитаха от време на време приятелски и ме боричкаха. Един път жалкарите жалки бяха писали бележка от мое име до наша съученичка от класа ми. Нищо коварно, лека закачка, само че тя после дойде и ме нахока. Аз я харесвах много. Но нямах шанс с нея. Имах глупостта да я поканя у нас един път, но го казах по най-тъпия начин: "Искаш ли да дойдеш у нас? Няма да кажа на никой". Може би наистина съм наивник.

Така минаха 5 години. В университета всичко се промени. Бях си взел поука и не общувах с никого. Ходех на лекции и се прибирах вкъщи. След завършването започнах работа в една фирма с очакването че това вече са зрели хора, специалисти, интелигентни хора. Обаче отново бях наивен. Изглежда там има йерархия, при която най-новия трябва да услугва на старшите, един вид errand boy както казват в щатите, напр. да им носи кафенцето, и т.н. И въпреки че вече не съм най-новия, пак ме карат аз да правя разни работи. Никой не ме уважава, въпреки че винаги си върша работата добре. Веднъж дочух как ме коментират. "Абе тоя дебелия като обръща завои дали не пуска по 2-3 пържоли". "Много зле момчето, какво прави тука не знам". Сега сигурно си мислите че съм някакъв земен кит. Тежа 110 килограма, dammit! Не съм чак толкова дебел за ръста си (1.75). Вече съм изгубил всякаква надежда, че нещо ще се промени. Ходил съм при магове и вещици за разваляне на магии, само ми взеха парите. Даже от злоба веднъж бях платил на една да направи черна магия на клоуна, обаче преди няколко месеца разбрах, че започнал работа към една престижна IT чуждестранна фирма. Докато аз съм тук в мръсотията и ме карат да нося кафенце и да размотавам кабели. Баба беше права, не ставам за нищо.

Smrazqvashta
03-15-2017, 08:47
Вместо да се занимаваш с глупости, като вещици, магии и отмъщение се замисли сериозно какво наистина искаш и какво трябва да направиш, за да го получиш.

АгентМура
03-15-2017, 10:06
"Life is not easy.
But
Life is not bad."

Онзи ден го прочетох от някъде. Хареса ми.

prosto_chovek
03-15-2017, 20:31
Еми гледай сега, гаврили са те, защото си ги оставял. Ако си тежиш на мястото и не се оставяш да те тъпчат, няма да го правят. Познавам няколко хора, които част от тях са откровено яко дебели, които респектират и ги уважават заради начина, по който се държат. После викаш баба ти тоя оня. Очевидно приемаш авторитети. Ама тия авторитети и те са били деца и са хора и така нататък. И те може да не са прави. Като те е била с бастуна, кой те е карал да седиш и да носиш боя? Не да й връщаш, естествено, ама ако не можеш да избегнеш удари от възрастна жена, явно наистина си за диетолог. После явно не си подбираш приятелите, щом приятелите ти те гаврят. По принцип гаврещите са келешите на класа, а ти явно си искал да се впишеш в тях, защото в ранна детска възраст ги мислят за вървежни и не ти се е получило. Университетът в днешно време не е институция със само интелигентни хора. Защо очакваш, че ако в 12 клас някой е бил хайван, в 1 курс ще е нещо различно? В работата - еми доста места действат така. Бългериън и не само риалити. Такава работа си си намерил.

Обобщение.

Не искам да ти звуча като злонамерен тип. Намери си приятелска среда според интереси и според хора, а не според това, което ти се струва, че е готино за другите. Никой няма да те гаври единствено заради телосложение, а ако го прави, явно е оллигофрен. А ако ти го оставиш да го прави, това си е твой проблем. Намери си работа, която да ти харесва и да не те карат да правиш такива неща. Аз като не ми изнася работата, пускам сивита и като ме одобрят на интервю, напускам и отивам на ново място. Прави всичко, което те кара да се чувстваш добре. И изобщо не го мисли колко кила си, шото един мъж трее си тежи на местото.

Iphigenia
03-16-2017, 10:43
Гледай напред.

haritov
03-16-2017, 17:28
пич аз работя в една елитна клиника като началник сектор постигам много сериозни резултати и съм един от най-старшите там

но като дойдох в началото ми тикнаха една метла и парцал и трябваше да лъсна всичко

не си мисли че като започнеш някъде на ново място ще въртиш синджира и ще раздаваш заповеди и тн

всеки започва от най-ниското както казват руснаците почакай казак и ще станеш атаман

но трябва да се трудиш както казах не става с въртене на синджир

запознавай с много хора не се чуди дали да си дадеш телефонния номер на някой винаги бъди общителен и приятелски настроен

накарай отсрещния да те има за стар другар от 40г и ще пожънеш нещо

inewton
03-16-2017, 17:43
Проблема е в теб. Няма как другите да те приемат на сериозно ако сам не си вярваш. А това с университета е било голяма грешка. Няма как да решиш проблема като го отбягваш. Вярвай в себе си. Сам. Не чакай някой да ти каже "аз вярвам в теб".

Free Soul
03-31-2017, 16:14
Та, грешката ти е там, че се оставяш. Вместо да се смееш на подигравките им покажи, че това не ти харесва. Вместо да угаждаш на всеки, имай смелостта да казваш - не. Вместо да ходиш по вещици и т.н. отиди на психолог. Вижда се, че си интелигентен, забрави миналото и си създай бъдеща, като развиваш интелекта си във положителна насока и някой ден вместо да ти се иска да работиш в някоя IT чуждестранна фирма, може да си създадеш такава. Просто се потруди за това, което искаш. А и си на 25 имаш време за промяна. Не бъди глупак, прави хората такива. Не бъди нищо, докажи, че си нещо!