PDA

View Full Version : Мътнини (мушици) в очите



Petrov820
03-16-2017, 16:31
Здравейте! Момче на 16 години съм и от година и половина имам т.нар. мътнини, които ми се привиждат когато гледам към якра светлина (най - вече когато погледна към небето през деня)..Въпросите са дали тези мътнини водят до нещо по - лошо;от какво се получават и как мога да ги излекувам..
Благодаря Ви!!

georgi12
03-17-2017, 08:24
Не се лекуват , не пречат. Имаш предвид - виждаш нещо , като власинки, когато погледнеш към светла повърхност , небе?

Petrov820
03-17-2017, 10:02
Да.Най - вече ги виждам когато погледна към небето.Виждам най - много някакви прозрачни точки които се мърдат когато си местя погледа и това ми беше въпроса дали има някакъв лек за това и дали са вредни за очите и възможно ли е да се стигне до слепота.

anonimna:D
03-17-2017, 17:24
Върви на очен, но не в поликлиниката, повярвай ми, по-добре да платиш веднъж и да ти кажат какво е, отколото да се влачиш по сто пъти с оплаквания и да те лъжат. А и в частните клиники вече не е толкова скъпо и имат мнооого повече пособия отколкото в поликлиниката.

prosto_chovek
03-19-2017, 10:24
И аз имам такива като точици, нищо сериозно не е, не ми пречи, ако не те дразни, споко, не водят до нищо лошо.

Free Soul
04-06-2017, 09:04
Това е постепено озгаряне на очната стена. Отиди на лекар.

The_Boy
04-08-2017, 20:38
Спокойно, така както описваш проблема, ми прилича на така наречените "мушици". Аз също имам. Ходих на лекар преди години, когато се появиха. Говорих и с асистента си по очни болести и по негови думи много хора имат, но не ги забелязват. Въпросът е дали не ги бъркаш с проблясъци. Тогава вече трябва да посетиш офталмолог.
Но, за да се успокоиш, може да отидеш и да те прегледат.

JDeel
04-10-2017, 06:32
И аз винаги съм имал такива, няма нищо страшно. Ето и какво са (на английски) https://www.youtube.com/watch?v=Y6e_m9iq-4Q