PDA

View Full Version : Проблем с килограмите



DaniLukanova
03-19-2017, 17:42
Здравейте!Аз съм Даяна и съм на 13! Болна съм от астма и лечението ми приключи преди 3 години! Качвах по 5 кг на година т.е 15 кг за цялото лечение. В началото на 2017 реших, че е време за промяна. Тренирам от 3 месеца по 5-6 пъти на ден в домашни условия и тренирам на игрището ни баскетбол по два часа на ден. Не ям тестени и сладки изделия. Само плодове и зеленчуци. Проблема е, че нито килограмите са се променили, нито тялото ми. Може ли да ми кажете дали това е от астмата или тренирам твърде малко? И защо няма промяна??

RapExotic
03-19-2017, 19:24
Проблема ти вероятно е хормонален.

Да тренираш по 5-6 пъти на ден е абсолютно безсмислено. Тренира се 3-4 пъти в седмицата, но правилно.

JDeel
03-21-2017, 22:13
А зависи и какво точно означава "тренирам". То и един шишко ако го питаш колко яде, ще ти каже "много малко".

Значи, отслабването не е лесна работа. Ако изключим нали медицински проблеми, при един обикновен човек дебелината идва от яденето. И аз се изненадах като разбрах, че ако искам да изгоря калориите от една нищо и никаква фафла трябва да се препотя няколко пъти в спортуване. Т.е. калориите се набавят много лесно с ядене, но трудно се горят със спорт.

Аз например имам кростренажор и за 1 час бъхтене (и то на максимално натоварване, щот съм герой) ми показва разход 370 kcal като изгорени. Колко е точно това число е отделен въпрос. Излизат ми ангелите направо, а не изгарям толкова, колкото има в една фафла (http://www.bb-team.org/hrani/id/884711_vafla-shokoladova) И дори ме мързи всеки ден да го правя това.

Ето една статия дето намерих:
http://ezine.bg/n16-27001-%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE_%D0%BA%D0%B0%D0%BB% D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B8_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D 0%BC_%D0%BF%D1%80%D0%B8_%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D 0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8_%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0 %BE%D1%81%D1%82%D0%B8

Тук пише:

При повишено физическо натоварване енергийните загуби в началото са за сметка на разпадането на въглехидратите, но това е в период от 20-30 минути, в зависимост от въглехидратния резерв на организма.
След този период започват да се изгарят мазнините, затова, ако целта ви е да отслабнете, физическата активност трябва да е с продължителност повече от час.

Или с други думи, ти си мислиш че правиш нещо, ама то вероятно е нищо. Най-бързо може да се отслабне с неядене естествено, щото е много по-лесно да не си натъпчеш устата с ядене, отколкото да бършеш пот всеки ден. Но спорта е хубаво нещо така или иначе. И яденето на полезни неща всъщност - не искаш да спреш да ядеш всичко и после да се разболееш от нещо поради липса на витамини или кой знае какво.

Значи, първото нещо е да се информираш добре за процесите, после да си направиш план и да го следваш. Но 15 кила не са кой пък знае колко, така че не си давай зор, полека.

ةتشضل انزفث
03-23-2017, 12:49
Здравейте!Аз съм Даяна и съм на 13! Болна съм от астма и лечението ми приключи преди 3 години! Качвах по 5 кг на година т.е 15 кг за цялото лечение. В началото на 2017 реших, че е време за промяна. Тренирам от 3 месеца по 5-6 пъти на ден в домашни условия и тренирам на игрището ни баскетбол по два часа на ден. Не ям тестени и сладки изделия. Само плодове и зеленчуци. Проблема е, че нито килограмите са се променили, нито тялото ми. Може ли да ми кажете дали това е от астмата или тренирам твърде малко? И защо няма промяна??

без фитнес няма как да стане от личен опит ти казвам

Soichiro
03-24-2017, 11:54
За мен най-лесният начин за отслабване от аматьори е ходенето пеш, но се иска да заделиш един час сутрин и един вечер. Бягането естествено е по-ефективно, но не всеки може да тича по 45 мин (минимум) на високо темпо.
Трябва една-две седмици яката да се напънеш и да се поизпотиш, и то в комбиначия с ограничаване на яденето, после метаболизмът ще се пооправи и ще стане по-лесно.
JDeel, зарежи кростренажора, на мен пътеката за бягане ми дава за един час тичане изгорени над 1 000 ккал.