PDA

View Full Version : Тонрежисура - СУ или НБУ?



Zlatyooo
03-19-2017, 23:09
Здравейте, хора! Предстоят ми зрелостни изпити, от които зависи бъдещето ми и затова ще премина директно към запитването:
Искам да уча тонрежисура и като цяло да се занимавам със звук и искам да ви попитам къде е по-добре да я следвам - в СУ или в НБУ?
В СУ се кандидатства с изпит тип "събеседване", в който се представя проект и те питат въпроси по него и ти трябва да обясниш и не ти искат оценките от зрелостните изпити или тези от дипломата, но не знам до каква степен е качествено там, защото определено имам намерението да уча и да се занимавам с това.
В НБУ мисля, че ти искат зрелостните изпити и оценките от дипломата, но пък там таксите за един семестър са бая скъпи и е нормално като се има впредвид, че е частен университет.
Искам да ми дадете своето мнение и да го обосновите, защото паниката от тия зрелостни изпити ме е превзела и самочувствието ми е под всякаква критика, а като втора матура писах английски език, защото му имам основата, но се страхувам най-вече от слушането с разбирането и от това, че все ще има някоя думичка, на която да не й знам значението.

lunacy
03-20-2017, 09:48
защо не НАТФИЗ?

Zlatyooo
03-20-2017, 11:16
Защото там е друг тип и няма нищо общо с този, който аз искам.

lunacy
03-20-2017, 12:09
... ок

чувала съм негативни мнения за тази програма в НБУ

в СУ се съмнявам нещата да стоят по- различно при положение че тая специалност май се води към факултета по ПЕДАГОГИКА
...

и всъщност това не е бакалавърска програма, а магистърска, тоест трябва да си завършил някакъв бакалавър преди това /предполагам Музика в СУ/

ако греша някой по- знаещ да ме поправи ;

// всъщност програмата и в НБУ е магистърска, доколкото виждам