PDA

View Full Version : Шофиране



Marinela04
03-21-2017, 16:37
Здравейте, искам да се обърна към всички мацки и да ги попитам вие имате ли коли, шофирате ли ежедневно?Незнам дали темата е за тук, но си позволявам да попитам тъй като на нас жените шофьори гледат по различен начин. Срещате ли агресия или незаслужено отношение на пътя, дори когато си карате просто нормално и всичко е наред. На мен постоянно ми се случва недоброжелателни мъже шофьори просто един вид да се изгаврят заради това че съм жена. Смятам че това е глупаво и не означава че като една жена е показала с нещо негативно шофьорските си умения трябва да се поставя под общ знаменател с всички. Много съм се отвратила напоследък, затова посмях да пиша тук и да попитам има ли други които мислят като мен.

YoungBloodZ
03-21-2017, 16:49
Не съм "мацка", но ще си позволя да коментирам по темата. Всеки ден карам в най-големия град в България, а именно столицата. Наблюденията ми са такива, че в 90% от случаите, когато на пътя стане някакъв гаф, установявам, че това е жена. Повечето жени, които познавам, също не могат да карат добре. Като цяло един доста голям процент от жените не могат да карат добре, предполагам, че това е така, защото имат слабо чувство за ориентация. За паркирането пък изобщо няма да коментирам, въпреки че съм виждал и мъже на по 40-50 години да се излагат. Разбира се има и жени, които карат доста добре, но са голяма рядкост. И в никакъв случай не казвам, че няма мъже идиоти, напротив, те са повече от жените идиотки, но само защото има повече мъже шофьори. :D

deitona22
03-21-2017, 18:26
Всеки ден карам в най-големия"" град"" в България, а именно столицата.
Сега е правилно.
Извинявам се за спама.
Жена и шфориане в едно изречение...тегава работа

JDeel
03-22-2017, 08:48
Смятам че това е глупаво и не означава че като една жена е показала с нещо негативно шофьорските си умения трябва да се поставя под общ знаменател с всички. Много съм се отвратила напоследък, затова посмях да пиша тук и да попитам има ли други които мислят като мен.

Има твърде логично обяснение за да е глупаво - повечето жени просто не проявявате такъв интерес към колите, дет се вика не ви е "в кръвта". И техническата част на нещата не ви е в кръвта. Това за ориентацията... в едно от предаванията на Ловци на митове го тестваха, май нещата бяха 50:50.

Аз знам една мацка дето е по-мъжки характер и с огромно желание кара каквото й попадне. Дори да споменем познатата фраза "от всяко правило си има изключение", то общоприетото впечатление е, че жените не са добри шофьори. Дали е истина и ли не е без значение, стереотипа няма да изчезне просто така. Просто няма защо да се нервиш излишно, това е изгубена кауза. Вместо това насочи енергията си за нещо по-креативно.

И ако срещаш чак пък толкова "агресия и незаслужено отношения на пътя", бих ти препоръчал да си запиташ дали наистина отношението към теб е незаслужено. Доста вероятно е просто наистина да не те бива като шофьор. Само защото стереотипа те дразни не те прави добър шофьор.

Аз лично нямам книжка, но са ме возили много пъти всякакви - мъже и жени, луди и спокойни - и не си спомням дори за 1 случай на преднамерено негативно отношение към жена шофьор, само защото е жена. Ако сме попадали на някой дето кара шантаво, то в първия момент дори не се вижда какъв е човека. Чак когато се разминем с него и ако се окаже жена (и май в повечето случаи е :) ), репликата ни е била от сорта "Оооо, това е жена, естествено...".

xXxAngerfisTxXx
03-22-2017, 21:35
повечето жени нямат чувство за ориентация, като почнат да паркират не знаят около тях ко има... една с като мойта кола само че хечбек демек по къса така я паркира (43223432 маневри) че строши предната броня ... те едно че не знаят съедитителя как работи, тва двигател, скоростна кутия заеби... скоро ходих по пешеходна (аз пеш трудно :lol: ) и една забляна в лявото огледало почти мина пред мен :) хуу че се дрпъпнах... колите не са ли ти в кръвта по-добре не се качвай ;)

dimitar_ak
03-23-2017, 14:35
Жените, като цяло са по-нетолерантните на пътя, а ако две жени се заядат става страшно. Жена да те пропусне да се включиш или престроиш е нещо невероятно рядко.

За да не прозвучи съвсем антифеминистко, ще кажа, че жена ми е чудесен шофьор, а познавам и още доста такива жени.

an7raks
03-23-2017, 16:16
ако две жени се заядат става страшно.
ТОВА! :D
Иначе, ако на едно кръстовище има един мъж и една жена шофьори, то е ясно кой е с предимство - дамата. Знаци, светофари и маркировки са второстепенни неща и не важат за случая. :D

prosto_chovek
03-23-2017, 21:50
Не съм мацка, ама ще ти кажа как аз виждам нещата. Вицовете с жени-шофьори са си класика, не ги приемай лично, ако шофираш адекватно. Аз лично се нервирам, псувам и махам по шофери, които правят следните неща:
- да ми отнемат предимството;
- да ме засичат, без значение с или без мигач;
- да ме натискат отзад, когато карам и аз с малко над позволената скорост или да се влачат като охлюви в бързата лента;
- да ми присвяткват да ги пусна да ме минат;
- да ми свиркат по разни поводи;
- да паркират корса на 3 паркоместа;
- да са супер неориентирани и само да сменяват лентите пред мен;
- да се навират да изпреварват цялата колона и да се натискат да ги пусна.
Останалите неща ги приемам. Ако не си нещо от горните, спокойно, карай си. :)

xXxAngerfisTxXx
03-24-2017, 16:44
Не съм мацка, ама ще ти кажа как аз виждам нещата. Вицовете с жени-шофьори са си класика, не ги приемай лично, ако шофираш адекватно. Аз лично се нервирам, псувам и махам по шофери, които правят следните неща:
- да ми отнемат предимството; ако е някой камион, най-вече който се включва по околовръстен път...
- да ме засичат, без значение с или без мигач; БМВ маняци
- да ме натискат отзад, когато карам и аз с малко над позволената скорост или да се влачат като охлюви в бързата лента; мяташ се в дясната, минават те и си ти
- да ми присвяткват да ги пусна да ме минат; ами ако караш бавно в лявата присвяткат...
- да ми свиркат по разни поводи; за да свирят си има повод
- да паркират корса на 3 паркоместа; има и такива...
- да са супер неориентирани и само да сменяват лентите пред мен; то никъде не е писано да не се сменят лентите
- да се навират да изпреварват цялата колона и да се натискат да ги пусна. СА...
Останалите неща ги приемам. Ако не си нещо от горните, спокойно, карай си. :)
така е

prosto_chovek
03-24-2017, 23:06
Под свиркане по разни поводи имам предвид неадекватни, а под сменяне на ленти - без мигач и неадекватно, примерно излита се пича от някакво локално и се престроява в крайна лява с мръсна газ без да се интересува от колоната. Редовен номера на Тодор Александров между Константин Величков и Опълченска и други места. За камиона не те разбрах, ама правилника е за всички, ако защитаваш камионджиите, ама те следва да са професионални шофери, издържали психотест и имащи професионална компетенция, което изключва да би следвало да правят такива неща. А за изпреварването отдясно да, ама е нервиращо. За СА, СВ, СО, С и прочее, тая простотия я гледам не само от коли с тия регистрации. Обикновено не ги пускам.

qwerty7842
03-25-2017, 16:04
От скоро карам всеки ден в София (имам книжка от около 6месеца) и смея да твърдя, че карам наистина добре за това кратко време.Но при мен е така,че всеки път се качвам в колата с невероятно удоволствие и никога не би ми омръзнало да шофирам.Странното при мен е,че едно 90% от сериозните ситуации(засичане,отнемане на предимство) ги причиняват мъже и то над средна възраст (пенсьонери).Забелязвам,че винаги са адски разсеяни,което ме изнервя до краен предел,защото когато се качиш в кола и си разсеян това може да коства живота на друг човек.

NomNomNom
03-25-2017, 18:08
какво значение има кой е добър, кой не
който има кола, да си я кара, както намери за добре
ако го прави по недопустим начин, ще му вземат книжката в един момент.
никой не е застрахован малоумно каране

YoungBloodZ
03-25-2017, 18:27
ако го прави по недопустим начин, ще му вземат книжката в един момент.

Ти все едно падаш от Марс...

an7raks
03-25-2017, 21:39
Под свиркане по разни поводи имам предвид неадекватни, а под сменяне на ленти - без мигач и неадекватно, примерно излита се пича от някакво локално и се престроява в крайна лява с мръсна газ без да се интересува от колоната. Редовен номера на Тодор Александров между Константин Величков и Опълченска и други места. За камиона не те разбрах, ама правилника е за всички, ако защитаваш камионджиите, ама те следва да са професионални шофери, издържали психотест и имащи професионална компетенция, което изключва да би следвало да правят такива неща. А за изпреварването отдясно да, ама е нервиращо. За СА, СВ, СО, С и прочее, тая простотия я гледам не само от коли с тия регистрации. Обикновено не ги пускам.

Понеже съм карал и карам доста в голяма част от българските градове и няма как да ги познавам всичките, ми се е случвало и ми се случва да объркам лентата и да се наложи да изпреваря цялата колона, за да не блокирам лентата, в която съм. Не е от тарикатлък, а от това че не познавам града и/или карам по неадекватен GPS. Доста хора се бъркат по този начин и ако няма поне малко колегиалност, се получава така че много повече хора чакат много повече време, щото един на инат не иска да се забави 5 секунди и да пропусне човека. Същото важи и за хората, които чакат да се включат в път с предимство... Нищо не ти пречи в задръстването да спреш две коли по-назад, за да могат да се включат. Така или иначе дремеш в задръстването. Дори и да е някой тарикат, пак нищо не ми коства да го пусна, за да не забавям 100-те човека зад него. Радвам се, че сякаш все повече хора го осъзнават това и улесняват движението, вместо да се дървят и да пречат на всички.

prosto_chovek
03-26-2017, 13:07
Понеже съм карал и карам доста в голяма част от българските градове и няма как да ги познавам всичките, ми се е случвало и ми се случва да объркам лентата и да се наложи да изпреваря цялата колона, за да не блокирам лентата, в която съм. Не е от тарикатлък, а от това че не познавам града и/или карам по неадекватен GPS. Доста хора се бъркат по този начин и ако няма поне малко колегиалност, се получава така че много повече хора чакат много повече време, щото един на инат не иска да се забави 5 секунди и да пропусне човека. Същото важи и за хората, които чакат да се включат в път с предимство... Нищо не ти пречи в задръстването да спреш две коли по-назад, за да могат да се включат. Така или иначе дремеш в задръстването. Дори и да е някой тарикат, пак нищо не ми коства да го пусна, за да не забавям 100-те човека зад него. Радвам се, че сякаш все повече хора го осъзнават това и улесняват движението, вместо да се дървят и да пречат на всички.
Склонен съм да пусна, ако се направи по интелигентен начин - с мигач и културно. А не да се набие и да почне да се хака в колоната като някой каруцар. За престрояването съм съгласен, пак да кажа, има интелигентен начин да се направи. Като цяло се дразня на нагли и тъпи копеленца, които карат опасно. Ако карат кофти и некадърно, ама си трошат само своята кола и нерви, не ми пречи, дали булката или пича ще изгасне 5 пъти пред мен и ще го виждам точно кога вкарва по - ниска предавка по отскока на колата му, разбираемо е, евентуално ще се научи. Ама да ми излезе мистър дик, да мине в дъждовен ден с кръсна газ в най - дясна лента на Царица Йоана, опръсквайки всички по тротоара, за да се набие на пешеходната пътека пред пощата да изпревари опашката, докато другите са спрели, че някой пресича или на магистралата да кара на 30 сантиметра зад мен, присветквайки, докато изпреварвам тир и да го гледам как ми маха и нещо псува, ми не съм ок с такива хайвани. Естествено, че не се дървя и да бавя цялата опашка заради някой олигофрен, ама доколкото мога, не им изпълнявам "желанията".

NomNomNom
03-26-2017, 22:49
Ти все едно падаш от Марс...

не се изразих правилно - ако нарушаваш правилника на движение нон-стоп грубо, един ден куките те хващат
за останалите случаи - както и в живота, трябва да свикнете, че не всичко е идеално и няма смисъл да се мрънка, че някой спазва правилника, но видиш ли, агресивен е, не дава предимство, трудно паркира и тн

YoungBloodZ
03-27-2017, 06:45
не се изразих правилно - ако нарушаваш правилника на движение нон-стоп грубо, един ден куките те хващат
за останалите случаи - както и в живота, трябва да свикнете, че не всичко е идеално и няма смисъл да се мрънка, че някой спазва правилника, но видиш ли, агресивен е, не дава предимство, трудно паркира и тн

Има хора, които всекидневно нарушават правилника ГРУБО, но не биват хващани и наказвани. Е, ако в бъдеще биват хванати, то ще е за един случай, а не за всичките случаи, в които са нарушили правилника грубо.

NomNomNom
03-27-2017, 08:13
^ рано или късно ги хващат според мен
последния случай, приятел на приятел, мислел, че може да се прибира пиян всеки път, защото не го спирали освен, ако не кара зле, а той не карал зле.
Изненада, взели му книжката. ( пича е 42-45г.)
в София като караха нашите, имаха честитки редовно, понякога без да знаят за какво
ок, съгласна съм, че доста неща остават незабелязани, но който се отпуска когато не го гледат,се отпуска и рискува да го изненадат

tori
03-27-2017, 09:57
Жените като цяло сме по-незаинтересовани от колите и от тяхното устройство - по себе си съдя, че се зазяпвам в някакви лъскави колички по-често, отколкото да преценявам правилно (и трезво) коя кола е по-добра/удобна като устройство, по-стабилна на пътя, по-здрава, ако щеш. Харесала съм си Мерцедес за любима марка, щото са класически, лъскави и красиви...
Често се бъркаме в пространството - аз, примерно, редовно вместо да пусна ляв мигач, джасвам десен и зачаквам насрещните, за да завия, и 0,000003 секунди по-късно се сещам, че така бъркам хората зад мен и ще ме псуват, та пускам правилния мигач. Или пускам мигач за престрояване, правя го по учебник ама не го спирам после, макар да ме дразни на куче. Или някви такива (гъбени) неща.
Редовно, примерно, като видя отдалече няква гадинка, дете или шафеор на кууло, забавям твърде много и ми свиркат отзад, че съм бавна. Редовно не виждам дупки и легнали полицаи, които знам, че са там от сума години и подскачам като гумено топче. Карането назад още ми е малко (разбирайте доста) сложно, доста ми е сложно да свикна от учебната на Гошо, пък било то и на полигон.

Искам да кажа, че вицовете не трябва да те тормозят, ако караш сравнително адекватно. Ся, на всеки се случва да обърка лента/пресечка или нещо такова.

Аз докато си карах курса страшно се дразних на тарикатите, където правеха ебахти свиркането след учебните коли, макар да не сме били в каквото и да е нарушение или да сме пречили нещо. Учат ни да не скачаме на шибаната газ, когато виждаме, че имаме 1 секунда зелено, а да спрем и ония зад нас свиркат и се правят на интересни... Или пък си угасиш учебната и тия още малко ще те набият. Ще кажеш, че се родили научени и никога не се е налагало да се качват в учебни коли.
Дразня се на идиотите, където си паркират шибаните катафалки на хикс спрямо тротоара, за да има място за още няколко такива идиота - че тия, където заобикалям някак си са ми наистина СУПЕР малко и тряа еднопосочната улица от две платна и паркинг да стане едно платно и два паркинга, ест единия БЕЗ да е обозначен като такъв. :дд Мерси, че ме учите да карам на зиг-зак!
Страшно много се дразня на някви куулоиздъчи, където се мятат отгоре ми с шибаните си колела, без да се огледат и без да се намират в кууло-лента. Или на некви пешеходци, където винаги имат предимство, щот така решили - нищо, че прескачат мантинела на булевард, а 10 метра по-надолу има пешеходна и светофар. Пък и на пешеходна без светофар като се метнеш, требе да погледнеш върху кого се мяташ, щот най-малкото не носиш два тона ламарина да те пазят.

LittleDude
03-27-2017, 11:28
мен тия педераски учебни коли много ме тварят... тръгнеш да го изпреварваш оня натиска... или като е на светофар не може да тръгне 2 часа 10 пъти гаси колата то светне пак червено и аре още 85 секунди
и една забляна шматка пред мен не знам кво стана как случайно натиснах клаксона май си гледах телефона, оная помисли че и свиря на нея, тръгна и мина на червено... :lol::lol::lol::lol::lol::razz:

qwerty7842
03-27-2017, 11:29
мен тия педераски учебни коли много ме тварят... тръгнеш да го изпреварваш оня натиска... или като е на светофар не може да тръгне 2 часа 10 пъти гаси колата то светне пак червено и аре още 85 секунди

С тях трябва да си толерантен,защото все пак хората се учат.Лично аз никога не съм виждал при изпреварване на учебна кола шофьорът да даде газ...

LittleDude
03-27-2017, 11:35
С тях трябва да си толерантен,защото все пак хората се учат.Лично аз никога не съм виждал при изпреварване на учебна кола шофьорът да даде газ...

тва между поморие и бургас пътя, извънграда... тръгвам да изпреварвам оня натиска газта и не ми дава... аре на 3та и чао. Мразя учебните коли.

an7raks
03-27-2017, 15:39
Колко трябва да си прост, че да се ядосваш на хора, които се учат?

LittleDude
03-27-2017, 15:40
аз като карах учебната преди 5 години такива неща не съм правил

draid
03-27-2017, 17:17
От скоро карам всеки ден в София (имам книжка от около 6месеца) и смея да твърдя, че карам наистина добре за това кратко време.Но при мен е така,че всеки път се качвам в колата с невероятно удоволствие и никога не би ми омръзнало да шофирам.Странното при мен е,че едно 90% от сериозните ситуации(засичане,отнемане на предимство) ги причиняват мъже и то над средна възраст (пенсьонери).Забелязвам,че винаги са адски разсеяни,което ме изнервя до краен предел,защото когато се качиш в кола и си разсеян това може да коства живота на друг човек.

Напротив, само си мислиш, че караш добре. Тоя период е преломен при младите шофьори, това е момента в който започват да си вярват, а реално нямат нито изградена адекватна преценка, нито рефлекси.


какво значение има кой е добър, кой не
който има кола, да си я кара, както намери за добре
ако го прави по недопустим начин, ще му вземат книжката в един момент.
никой не е застрахован малоумно каране

Не можеш да караш, както намериш за добре, защото не си сама на пътя.

an7raks
03-27-2017, 18:11
аз като карах учебната преди 5 години такива неща не съм правил

100% съм убеден, че ти си се родил идеален шофьор... И аз по моя преценка почти не съм правил глупости като учебен, но мога да се хвана на бас, че според някой по-опитен съм правил невероятни идиотщини. Малко това летене из облаците за това колко си велик го забрави! Драйд е прав, че голяма част от хората си мислят, че карат добре, а всъщност това не е съвсем вярно.

LittleDude
03-27-2017, 18:51
идеален шофор няма няма и да има, аз не казвам че карам много хубаво, малко си падам дгижит, 165 в града съм правил тва е друга тема. Въпроса е че карах кола много преди да зема книжката, (и в града съм карал) израстнал съм в колата (за която сега давам парите ми за обяд щото е моя живот) от както се помня, всеки ден в нея, затова на курсовете ми беше супер лесно и да паркирам и всичко.

an7raks
03-27-2017, 19:35
И в една нормална държава до сега щяха няколко пъти да са те опънали в затвора и всичко да е 6, не да се дървиш на хората, които се учат. ;) Не ми е проблем, когато кола с голяма табела "У" набие рязко спирачки или ме засече... Проблемът е, когато гоУфо със затъмнените стъкла реши да ме изпреварва през бус лентата или си ползва мигачите единствено за аварийни.
Аз не се бях качвал в кола преди курса и пак нямах никакви проблеми - изгасих колата общо 2 пъти, един от които беше заради проблем с електронната газ и с 300 зора стигнахме до школата. За паркиране и маневри също не съм имал проблеми. Има, обаче, хора, на които им отнема повече време да свикнат с всичко и докато са в колата с табелата "У" имат право на идиотщини.

LittleDude
03-27-2017, 19:49
нека ме опънат щото от лапе съм бил по колите, а сега нека си зимаш книжки през нета, без да знаят какво представлява колата..
и голф не ща карат го само джигити и по тъмни от мен
едното ми е астра ф 92 ра с тъмни стъкла и киловат музичка
друто ми е 210 авангард от няма месец с чипче от маднес (180 коня 2.5 тд) с по тъмни стъкла малко по силна музичка,

qwerty7842
03-27-2017, 20:07
[QUOTE=draid;11554158]Напротив, само си мислиш, че караш добре. Тоя период е преломен при младите шофьори, това е момента в който започват да си вярват, а реално нямат нито изградена адекватна преценка, нито рефлекси.

Приятел теб случайно да съм те возил.Мисля,че имам доста адекватна преценка,а и всички които са се качили при мен са ми казали,че карам добре за толкова кратко време и най-важното разумно ;)

tori
03-27-2017, 20:49
То не пречи да караш разумно, ако си млад шофьор или въобще да караш добре като за млад шофьор. :д Въобще „млад шофьор“ не изключва „разумно каране“ по никой начин. Въпросът е, че човек с 10-години (примерно) стаж всекидневно каране, бас държа, ще кара по-добре от теб, мен и всички сравнително млади и обучаващи се шофьори в темата. Ся, едно е да си си взел 32 часа каране и да си карал 5 пъти в града с тати и приятели, друго да си блъскал по пътищата сумати време.

qwerty7842
03-27-2017, 20:58
То не пречи да караш разумно, ако си млад шофьор или въобще да караш добре като за млад шофьор. :д Въобще „млад шофьор“ не изключва „разумно каране“ по никой начин. Въпросът е, че човек с 10-години (примерно) стаж всекидневно каране, бас държа, ще кара по-добре от теб, мен и всички сравнително млади и обучаващи се шофьори в темата. Ся, едно е да си си взел 32 часа каране и да си карал 5 пъти в града с тати и приятели, друго да си блъскал по пътищата сумати време.

Естествено,че шофьор с 10 години стаж ще кара по-добре.Но има и този тип шофьори,които имат стаж,но не карат разумно.Това е другата крайност.

LittleDude
03-27-2017, 21:13
и ? имам 5 годишен стаж и според бащата карам по-добре от него... дето има книжка от 30 години

prosto_chovek
03-27-2017, 21:45
Не се филмирай, момче, това, че баща ти те окуражава, не значи да си вярваш чак толкова. Такива правят най - много бели като теб. Карай си нормално и адекватно, недей прави такива работи като тва дето беше писал за 165 в града и прочее и един ден ще станеш добър шофьор, това че управляваш автомобила без да ти гасне и механически издържано, не те прави шофьор.

an7raks
03-27-2017, 21:53
Естествено,че шофьор с 10 години стаж ще кара по-добре.Но има и този тип шофьори,които имат стаж,но не карат разумно.Това е другата крайност.

10 години стаж с по 10хил. километра годишно не са особено много. "Млад шофьор" е нещо адски относително и неправилно според мен, щото откакто имам книжка до сега нямам година с под 20хил. километра на година само с личната кола и още Бог знае колко със служебни. Нали, тъпо е в застраховката ми да пише "млад шофьор" и да плащам повече, при положение че има куп 30+ годишни с по-малко километри зад гърба си, но не се водят млади шофьори, щото са си изкарали книжката преди години. Мисълта ми е, че годините не са мерител за шофьорски стаж. ;)

nexttt
03-28-2017, 18:14
да се изкажа и аз ;д
имам кола,карам ежедневно,минавам по над 1000 километра седмично не само с моята кола ;д
никой не ми се гаври,поради причината,че не давам поводи,за да го направят
с желание си гледам колата и се интересувам като цяло
мое мнение е,че се гледа с насмешка на жените зад волана,понеже реално някаква част реално не знаят какво правят и това си личи
единствено агресия виждам от време на време по междуградските пътища и магистралите,но лично смятам,че до някаква степен и аз съм си виновна там ;д но все пак,никой не ми е напраскал шамарите още

LittleDude
03-28-2017, 19:31
да се изкажа и аз ;д
имам кола,карам ежедневно,минавам по над 1000 километра седмично не само с моята кола ;д
никой не ми се гаври,поради причината,че не давам поводи,за да го направят
с желание си гледам колата и се интересувам като цяло
мое мнение е,че се гледа с насмешка на жените зад волана,понеже реално някаква част реално не знаят какво правят и това си личи
единствено агресия виждам от време на време по междуградските пътища и магистралите,но лично смятам,че до някаква степен и аз съм си виновна там ;д но все пак,никой не ми е напраскал шамарите още
ти сигурно караш по-добре от мен :D

prosto_chovek
03-29-2017, 16:45
ти сигурно караш по-добре от мен :D

Най - добронамерено ще ти кажа, че точно шоферите, които си вярват най - много на възраст под 30 години, правят най големите мизерии на пътя. Не те знам как караш, дано да си наистина толкова читав, колкото казваш, ама от тия ти изказвания си правя извод да ти кажа - внимавай. Да имаш нещо за супер елементарно и да се имаш за боК в него, когато това нещо може да утрепе някой, не е оферта. :)

LittleDude
03-29-2017, 19:00
Най - добронамерено ще ти кажа, че точно шоферите, които си вярват най - много на възраст под 30 години, правят най големите мизерии на пътя. Не те знам как караш, дано да си наистина толкова читав, колкото казваш, ама от тия ти изказвания си правя извод да ти кажа - внимавай. Да имаш нещо за супер елементарно и да се имаш за боК в него, когато това нещо може да утрепе някой, не е оферта. :)

всичко е божа работа... оня грузинец Гиорги Тевзадзе караше като луд в града, дрифтове, глупости, без нито едно ПТП стана звезда в нета, дава на приятел да му кара М5-цата (той се вози) и след 20 метра тоталка, отиде на оня свят

an7raks
03-29-2017, 20:21
Божа работа, ама с кеф бих те изкормил, ако "Бог те накара" да караш със 150 в града или 200 извън и убиеш мой близък. ;) Можеш да си сигурен, че и доста други хора биха го направили, а ако имахме малко закони, държавата щеше да го направи. Не е нищо лично към теб, отнася се за всички убийци по пътищата. Истинските майстори са по пистите и полигоните, другото са идиоти, дето чакат на Бог да ги пази. И аз харесвам почти всички видове моторни спортове и адреналинът, който доставят, но си има места, където няма да се врежеш в кола с цяло семейство вътре или в някоя спирка. ;)

prosto_chovek
03-29-2017, 20:31
всичко е божа работа... оня грузинец Гиорги Тевзадзе караше като луд в града, дрифтове, глупости, без нито едно ПТП стана звезда в нета, дава на приятел да му кара М5-цата (той се вози) и след 20 метра тоталка, отиде на оня свят

Божа работа, ама внимавай. Карам и аз като теб от малък и то не само коли (дядо ми беше в ТКЗС-то главен механик), карам активно от бая време в София и съм по - голям от теб и все още не твърдя, че съм велик шофьор. Нека е божа работа, ма да не предизвикваме съдбата, нали. :)

draid
04-02-2017, 17:06
Напротив, само си мислиш, че караш добре. Тоя период е преломен при младите шофьори, това е момента в който започват да си вярват, а реално нямат нито изградена адекватна преценка, нито рефлекси.

Приятел теб случайно да съм те возил.Мисля,че имам доста адекватна преценка,а и всички които са се качили при мен са ми казали,че карам добре за толкова кратко време и най-важното разумно ;)

Не ми трябва да се возя при теб, за да знам и да съм прав в това което казвам. Говоря ти от името на опита, не с идеята да ти обяснявам колко зле караш.

LittleDude
04-02-2017, 17:54
Божа работа, ама с кеф бих те изкормил, ако "Бог те накара" да караш със 150 в града или 200 извън и убиеш мой близък. ;) Можеш да си сигурен, че и доста други хора биха го направили, а ако имахме малко закони, държавата щеше да го направи. Не е нищо лично към теб, отнася се за всички убийци по пътищата. Истинските майстори са по пистите и полигоните, другото са идиоти, дето чакат на Бог да ги пази. И аз харесвам почти всички видове моторни спортове и адреналинът, който доставят, но си има места, където няма да се врежеш в кола с цяло семейство вътре или в някоя спирка. ;)

нищо лично но един от класа ми загина заедно с друг от даскало на място след катастрофа на летището преди Сливен (бършен) дето организират гонки. И двамата имаха книжки и двамата караха. Просто Е класа 221 ги блъска странично с около 170, те с БМВ е34, обръщали на пистата, нито са карали с 200 нито нищо просто си обръщат ... на мерцедеса не са открили спирачен път. Тъй че писти, полигони, летища не е супер сигурно че дори и да не си тъпчеш колата няма да те изкарат в...

nexttt
04-02-2017, 19:21
нищо лично но един от класа ми загина заедно с друг от даскало на място след катастрофа на летището преди Сливен (бършен) дето организират гонки. И двамата имаха книжки и двамата караха. Просто Е класа 221 ги блъска странично с около 170, те с БМВ е34, обръщали на пистата, нито са карали с 200 нито нищо просто си обръщат ... на мерцедеса не са открили спирачен път. Тъй че писти, полигони, летища не е супер сигурно че дори и да не си тъпчеш колата няма да те изкарат в...

като цяло не е най-надеждното място пистата
казвам го като наблюдател на няколко състезания и всекидневни тренировки на писти и полигони.. просто никога няма как да си на 100% сигурен,кой е срещу теб и какво може да се случи

an7raks
04-05-2017, 10:54
нищо лично но един от класа ми загина заедно с друг от даскало на място след катастрофа на летището преди Сливен (бършен) дето организират гонки. И двамата имаха книжки и двамата караха. Просто Е класа 221 ги блъска странично с около 170, те с БМВ е34, обръщали на пистата, нито са карали с 200 нито нищо просто си обръщат ... на мерцедеса не са открили спирачен път. Тъй че писти, полигони, летища не е супер сигурно че дори и да не си тъпчеш колата няма да те изкарат в...

W221 е s класа.
Идеята да си на пистата е да си получиш адреналина, заедно с други хора на твоя акъл, без да застрашаваш външни лица. Отивайки там, знаеш, че можеш да си отидеш във всеки един момент. Нали това е тръпката? Ама няма да се чметнеш върху някой, който просто отива някъде и не иска да участва в твоя филм.

KidRay
04-05-2017, 12:56
Гонките наживо не са като по филмите. Виждал съм как се разбива ферари на сред центъра на София преди години, по чудо нямаше жертви от невинните наоколо. Само колата се размаза и шофьора му сменяваха няколко пъти физиономията с операции докато наместят изгледа му след въздушната възглавница.

amoriter
04-15-2017, 17:30
Карам рядко, все още не мога да се справям чисто сама, но един стикер за внимание върши много добра работа...:D :D не правя грешки, но все пак се вижда повече търпение като караам със стикера :)

draid
04-16-2017, 12:54
^ Грешки правят дори шофьори с дългогодишен стаж, то за това стават и ПТП-та. Вредно е да мислиш, че не правиш грешки докато шофираш, още повече когато се учиш.

prosto_chovek
04-16-2017, 13:37
Грешки се правят най - много от хора, които мислят, че не могат да сбъркат. Аз така преди 2 3 години щеше да ме отнесе един тир в насрещното, понеже мислих, че няма непредвидима ситуация за мен и бях тръгнал да изпреварвам един long vehicle, който обаче се оказа по - лонг от очакваното и добре, че успях да набия спирачки и да се върна зад него навреме, около 50 метра преди завой. Оттогава смятам, че човек не трябва да се чувства в един автомобил като безгрешен и прекалено добър.