PDA

View Full Version : Кандидатстване за след 12 клас



FrelanceYork
03-22-2017, 16:50
Привет! Моето запитване е за кандидатстването за след 12 клас, в момента съм 11 но след месец ще ми се наложи да попълвам профил за кои предмети ще се явявям на матура. И моето запитване е дали мога да запиша 2 предмета например английски и история, защото по тези предмет имам най-високи оценки, и също дали ще имам някаква реализация ако избера тези предмети или един от тях (също се каня да си изкарам сертификат по английски). Питам, защото съм супер объркан със цялото това кандидатстване и не знам какво да избера, защото се страхувам да не избера нещо неподходящо.

Indistinct
03-22-2017, 17:09
Ти можеш да запишеш двата предмета, но помисли дали наистина искаш да се подлагаш на всичко това.
Всичко зависи от това какво искаш да кандидатстваш и как се образува балът за съответната специалност. Има специалности, където влизат в бала оценки от матура по даден предмет(или кандидат-студентски изпит). Насочил ли си се към някоя определена сфера?

FrelanceYork
03-22-2017, 17:15
Преди исках за ИТ специалист ама се оказа че се изучава висша математика а по математика съм пълна скръб и сега се опитвам да намеря професия подобна на ИТ специялист. Като цяло искам да се занимавам със компютри.

Indistinct
03-22-2017, 18:36
Тогава защо искаш да държиш и матура по история?

Parolent
03-23-2017, 05:59
Как така от сега ще записвате по какво ще ви е втората матура? Това се прави в 12-ти клас по това време. Да не ви е излъгал някой?

Indistinct
03-23-2017, 06:02
Те са нещо като предварителни списъци. Според мен е важно колкото учителите да разберат каква е втората матура.

FrelanceYork
03-23-2017, 15:44
Защото говорих със госпожата ми по история и тя ми каза че ако запиша история мога да изучавам някои от сферите на икономиката и се колебая в момента

FrelanceYork
03-23-2017, 15:46
Карат ни предварително да си ги записваме защото има такива които променят решенията си и се явяват на друг предмет

0wn3d
03-23-2017, 16:22
Ако искаш да ставаш ИТ специалист отиди там където няма грам висша математика. Говоря за Софтуерния университет. При взет приемен изпит ставаш студент избираш форма на обучение присъствена или от удома и с много учене ставаш софтуерен инженер за две години.

Indistinct
03-23-2017, 16:42
Знаеш ли какъв е процентът на тези,които са взели дипломи от СофтУни?

golemiq_korab_minava
03-23-2017, 16:54
Без математика ще станеш най-много аматьор по софтуер. Иначе висшата не е по-трудна.

ДОСКИВ
03-23-2017, 18:18
Знаеш ли какъв е процентът на тези,които са взели дипломи от СофтУни?

Бих искал да разбера, какъв е процентът? Както и нещо против СофтУни ли имаш?

П.С. Не се заяждам просто и аз в момента съм на подобно дередже и не ми се иска много да кандидатствам с математика, а в НБУ таксите са убийствени..Какви са алтернативите освен ФМИ-тата?
Ще съм благодарен ако някой сподели нещо повечко :) !!!

Indistinct
03-23-2017, 18:45
Бих искал да разбера, какъв е процентът? Както и нещо против СофтУни ли имаш?

П.С. Не се заяждам просто и аз в момента съм на подобно дередже и не ми се иска много да кандидатствам с математика, а в НБУ таксите са убийствени..Какви са алтернативите освен ФМИ-тата?
Ще съм благодарен ако някой сподели нещо повечко :) !!!
https://softuni.bg/forum/13529/statistiki-za-uspeha-i-zavyrshilite-v-softuni

Нямам нищо против СофтУни. Единствено предупреждавам, че не е лесно, особено когато авторът не иска да има общо с математиката.

Parolent
03-23-2017, 18:51
Доскив Алтернативата ти е ТУ :D

0wn3d
03-24-2017, 15:37
При влизане в Софтуни започва така наречения Tech модул, разделен на курсове. За всеки взет курс получаваш сертификат/диплома с оценки. С този сертификат знаеш ли колко фирми могат да предложат работа на даденото лице. И така започваш да учиш и работиш едновременно. Звучи просто, но се изисква много писане на код и учене.