PDA

View Full Version : Да се сбогувам ли с мечтата на живота ми ??



ةتشضل انزفث
03-23-2017, 12:14
Здравейте на всички във форума . на 16 години съм ( на 17 от другия понеделник :grin:) още съм 10 клас но вече съм наясно с това което искам да се занимавам в бъдеще. Планирам след като завърша средното си образование да кандидатсвам в Академията на МВР ,имам огромното желание да работя в системата цял живот мечтая за това , направо си мисля че това ми е призванието и останалите също ме виждат като полицай. Физически силен съм ходя на фитнес 5 пъти седмично и съм доста мускулест и издръжлив , но тук идва големия и единствен проблем заради ръста ми 151 см съм висок и тежа 55 кг мускули обаче ,а там границата е 168 см. и ясно си го пише в критериите на сайта на академията и за постъпване на работа също. Обаче прочетох всичко от саита на МВР за започване на държавна служба от категория Г и Е ,и никъде не прочетох да има такава граница на ръста. Въпроса ми е следният някой знае ли да има такова ограничение и ако има по какъв заобиколен начин мога да го прескоча ;) ? благодаря предварително за отговорите ви , те наистина са ценни за мен !

JDeel
03-23-2017, 14:25
Е обади се на въпросната академия и ги питай директно тях :) Де да имаха ограничения и за размера на шкембетата...

AnarchyBoy
03-24-2017, 17:30
Минимума на ръста е 160 см, а на килограми 55. максимален няма, но едно аверче на 175 см 120 кила го резнаха защото има някаква формула по която се смята съотношението ръст/килограми.. И ако не влизаш не ставаш..
Но като цяло 151 см нямаш никакъв шанс, освен ако не измислиш как да се издължиш с 9 см при условие, че те мерят бос (по чорапи)... за КГ си добре.. Впрочем на лекарите от болница МВР им е през кура дали си мускулест или хърба. Важно е да си 55 + кг.

ةتشضل انزفث
03-24-2017, 19:32
Факк значи имало ограничение ..за кои категории и длъжности е няма смисъл да питам ..и как може да се влезе по познатия български начин $$$ :cry: :( :-x

RapExotic
03-26-2017, 19:00
Ако си 151см., а ограничението е 168см. едва ли ще не вземат, тъй като това са си цели 17см. разлика, което е много. А и не си представям примерно аз, както съм 182см. да ме спре някакъв полицай, който ми стига до пъпа и да започне да ме обискира. Защо не се насочиш към нещо друго свързано с охрана и сигурност?

inewton
03-26-2017, 19:16
Като не става, не става. Не можеш да станеш полицай или баскетболист, ама още имаш време да се насочиш към друго.

ةتشضل انزفث
03-26-2017, 19:23
Ако си 151см., а ограничението е 168см. едва ли ще не вземат, тъй като това са си цели 17см. разлика, което е много. А и не си представям примерно аз, както съм 182см. да ме спре някакъв полицай, който ми стига до пъпа и да започне да ме обискира. Защо не се насочиш към нещо друго свързано с охрана и сигурност?

Аз съм спортна натура попринцип атлетичен съм бягам бързо мога да се катеря да скачам от високо въпреки че съм мускулест и масивен. Единствено ръстът ми е недостатък иначе бих се справил все пак осъзнавам всичко свързано с тази професия

Lentube
03-26-2017, 19:40
Защо искаш да ставаш полицай. Да знаеш, че в действителността не е като в "Опасни улици" и други сериали. Истинските полицай нищо не правят и само взимат поткупи.

ةتشضل انزفث
03-26-2017, 20:21
Ee най-накрая някой който знае този филм евалата !!

ДОСКИВ
03-27-2017, 19:07
Ако, границата е 160см, спирай тоя фитнес който само те бута надолу, и започвай да висиш, скачаш по 500 пъти на ден, почвай да играеш баскетбол и буквално за година, две може да наваксаш доста. Фитнесът и всичките тези тежести са ми много познати и мога да ти кажа, че малко или много влияат на височината ти...Колегата по-горе каза, че на онея в академията им е през колко си мускулест, така че спирай теа мускули и се погрижи за това което ще ти е от полза..Оо и не се притеснявай дори и да изостанеш в мускулесто отношение, ако си чист (не химик) всичко се наваксва по-лесно за няколко месеца после като влезнеш там. !!! ;)

И П.С. Лично мое мнение, наистина е много хубаво, че все още има такива като тебе които са ТВЪРДО насочени в нещо, но много хубаво си помисли дали тази професия в НАЩА ДЪРЖАВА после ще ти се отплати за цялото това желание което очевидно имаш, според мен не, но това си е лично мое мнение....и не забравяй че в този сектор за да стигнеш до там да командваш някого и дори АКО стигнеш дотам много ще те командват и юркат за заплатата ти ;) Според мен се замисли повече, дали да не вложеш цялото това желание в нещо по-престижно и ....отплащащо се в нашата държавица..