PDA

View Full Version : Как да рисувам отново?



sock96
03-24-2017, 21:43
Здравейте!
Историята ми е такава: :D
Аз съм момче на 21 години от един морски град.
Когато бях малък открих, че имам талант да рисувам.
В началото бяха драскулици, но с времето ставаше все по- сполучливо. Учителите и роднините ми ме лансираха и ме пращаха на конкурси, на които печелех предимно задоволителни места( 2ро, 3то, 4то... :D ), но рядко първо. Причината беше, че предпочитах да рисувам това което ми допада на мен самият,а ако незнаете такива мероприятия имат фиксирани теми по които се рисува. Когато дойде време да кандидатствам майка ми ме записа на уроци по рисуване, но за съжаление аз не осъзнавах, че от това зависи бъдещето ми. Отказах се от уроците, защото ми бяха скучни. Предпочитах да играя с приятели и да пуша цигари :D.
Така де, записах се в училището където учиха повечето ми другари, което бе огромна грешка.С времето "дарбата" ми да рисувам закърня, а след две години в това училище се преместих в една непрофилирана гимназия, която завърших г-д добре.
Малко се отплеснах от темата :), както правя ппц.

Въпросът ми е как бих могъл да започна да рисувам отново...? От време на време ми прищраква нещо и си купувам скицници, четки, бои и тем подобни, но не мога да рисувам на нивото което очаквам.
Как бих могъл да рисувам, от къде да започна?
гледах уроци в интернет, но не са мн полезни :/

P.S. нямам възможност да ходяна уроци.

KREED
03-24-2017, 23:30
Хващай четката и почвай да мацаш, пък квото стане... Ама като това абстрактно "изкуство" какво е... Някакви бълвочи ги продават за милиони...

prosto_chovek
03-25-2017, 11:04
Това е от нещата, дето ти трябва мотивация и муза, за да ги владееш. Не става просто да седнеш и да направиш баси яката рисунка. Или може, ама не е същото. Амбицирай се и рисувай и ще стане. :)

Free Soul
03-30-2017, 08:21
Нарисувай това, което ти е в главата, търси красотата във всяко нещо и когато я видиш, просто я опиши, чрез картина, така се започва ;)