PDA

View Full Version : Ревност



kyka1
03-28-2017, 09:04
Здравейте :) Момче на 21 съм има сериозна връзка от 4 години, и имам проблем със ревността. Тя се изразява във това че даже се дразня от това че се дразня дори и от най - малкото като някой колега и пише и т.н. Избухлив съм и ми пада пердето и почвам да бълвам глупост след глупост с които наранявам момичето до себе си. Обичам я и знам че и тя ме обича но проблема е в това че много я обичам и може би ме е страх от това да не я загубя или да не си хареса някой друг. Ограничавам контактите и с момчета и не за да се чувства тя зле а затова да я задържа. Тя е прекрасно момиче от добро семейство аз също съм от такова. Искам някакъв съвет относно моята ревност как да се справя и как да се справям с това мое чувство. Всеки съвет ще ми бъде от полза. Нямам нужда от нападки и обиди знам че това е грешно мое поведение и знам че не е правилно :)

NomNomNom
03-28-2017, 09:49
ако правиш всичко това, има шанс да е мислила да те оставя (защото поведението което описа е задушаващо)
ако наистина искаш да оправиш нещата, първо я попитай дали не е твърде късно, но имай едно на ум, че може да е и тя да иска да излиза и да пробва нови неща - поне бъди готин и ги прави с нея - пътувания, излизания

kyka1
03-28-2017, 10:41
ако правиш всичко това, има шанс да е мислила да те оставя (защото поведението което описа е задушаващо)
ако наистина искаш да оправиш нещата, първо я попитай дали не е твърде късно, но имай едно на ум, че може да е и тя да иска да излиза и да пробва нови неща - поне бъди готин и ги прави с нея - пътувания, излизания

Аз осъзнавам грешките си и си казвам няма да го правя повече до следващия случай. Мислел съм и да отидем на психолог, какво е вашето мнение :)

Free Soul
03-28-2017, 13:42
Ами ревността ти 100% я задушава и обижда.
Малката ревност е сладка, прекалената-досадна и изнервяща.
А и няма как да задържиш някого който не иска да е с теб, а тя явно иска така че няма смисъл от ревност и и имай повече доверие след като твърдиш, че я обичаш.

kinkygirl
03-31-2017, 15:11
Здравей , от личен опит ти казвам че чувството не е никак приятно. Моят приятел прави точно като теб адски откача за най малкото , защо съм имала коронка в месенджър на най-добрия ми приятел той повече ли значел от него за мен и т.н. Това е детинско. Просто се отпусни човече , да вероятно е от страх да не я загубиш обичаш я много и така нататък но знаеш че не би направила нищо с което да те нарани. Заедно сте от толкова дълго време. Идеята ти за психолог не е лоша ако мислиш че ще помогне би било супер. Но просто според мен е нужно да се отпуснеш и да приемеш факта че човека до теб също си има пространство и това че общува с хора от друг пол не означава че не те обича или че не си и важен. Опитвай се всеки път когато те дояде да релаксираш по някакъв начин.