PDA

View Full Version : Баща ми забранява да излизам с гаджето ми



girl712
03-29-2017, 14:47
Здравейте! Аз съм момиче, на 17 години. Имам проблем и бих искала да потърся съвет. Имам приятел, с който сме заедно от година. Понеже разлика във възрастта ни е голяма(6 години) в началото се страхувах да му кажа и преди да го направя той разбра от друг човек. Много се ядоса и ми забрани да се виждам с него заради разликата в годините. Държеше ме вкъщи няколко дни. Разбрах, че няма да приеме връзката ми и затова започнах да се крия. Но след няколко месеца той отново разбра и сега се случва същото. Много ми е болно, че се държи така, вика ми като луд, удри ме. Дори не ми дава шанс да му обясня, че човекът, с когото излизам е добър, свестен и ме прави щастлива. Не иска да разбере, че понякога разликата в годините не е важна - важен е човекът! Моля ви да ми дадете съвет как да постъпя сега! Да се примиря или да отстоявам любовта си?

MarkKnight
03-29-2017, 16:21
Все едно ни питаш, дали ти се ходи до тоалетната или не...

Free Soul
03-29-2017, 18:14
Виж, накарай гаджето ти да говори с него, ако се съгласи се бори, ако ли не го зарежи, защото явно баща ти ти мисли доброто.

JDeel
03-29-2017, 22:04
...защото явно баща ти ти мисли доброто.

Да бе. Ако й вика и я удря е по-скоро тъп кретен, дето мисли само за себе си. Би било разбираемо ако младежа е някакъв наркоман или побойник, ама ако не е, то е все тая дали е на 23 или на 18.

Free Soul
03-30-2017, 05:25
Да бе. Ако й вика и я удря е по-скоро тъп кретен, дето мисли само за себе си. Би било разбираемо ако младежа е някакъв наркоман или побойник, ама ако не е, то е все тая дали е на 23 или на 18.

За един баща дъщеря му винаги ще си остане малкото му момиченце, но всеки баща показва това по различен начин. И не би я пуснал дори и на 30, затова е по-добре гаджето ѝ да разговаря с него.

JDeel
03-30-2017, 07:18
Абе добре е да се разпознава родителската загриженост от домашния терор. Ако той беше читав, за толкова години вече щеше да я е възпитал както му харесва и щяха да се разбират с думи, а не с удари. Пък и едно време са имали вече деца на 17, това с годините е твърде относително. Просто този баща използва разликата във възрастта като извинение да я шамароса, понеже му е скапан живота и гледа на някой да си го изкара.

Да не говорим, че бащата е по-дърт, може да е и над 40. Аз съм над 30 и от тази перспектива мога да кажа, че разликата между 23 и 17 ми се струва не като 6 години, а като 6 месеца. Далеч съм от мисълта, че бащата си е помислил "Лелеее, дъщеря ми се среща с педофил!". Такава разлика в годините може да плаши само младите, но не може да е основателна причина за домашно насилие.

Free Soul
03-30-2017, 07:52
Да и това е вярно.

girl712
03-30-2017, 11:43
Говориха, но баща ми е много горд и твърдоглав и няма да позволи да бъда с човек, с който той не иска да съм поради разликата в години и понеже мисли, че успехът ми в училище ще се промени.

Free Soul
03-30-2017, 12:14
Това обяснява всичко. Не ти забранява да си с него, заради разликата в годините, а за да не ти спадне успеха в училище.

girl712
03-30-2017, 13:20
Но това няма как да се случи понеже аз съм много амбициозна и нищо не може да ми повлияе на успеха.

girl712
03-30-2017, 13:23
Пропуснах да кажа, че ме заплашва, че ако продължим да се срещаме ще го съди, понеже той е пълнолетен, а аз още не съм.

Free Soul
03-30-2017, 13:38
Няма как да знаеш. Ако влезе наистина надълбоко в живота ти ще ти е трудно да се фокусираш и тогава изчакай да станеш на 18.

NomNomNom
03-30-2017, 14:01
ако ми бяха забранили гаджетата до 18, щеше да ми избие много брутално и пагубно след 18, аз не бих забранила на детето си неща, които са нормални за възрастта му ( да, нормално е да имаш гаджета в гимназията, и на момичетата често се случва да попадат на по-големи момчета )
това не означава, че ще й падне успеха
ако й падне, заради момчето, тогава да спрат вижданията

girl712
03-30-2017, 14:31
Това няма да позволя да се случи. А аз знам, че няма да се, защото този човек ме стимулира да уча, винаги ме подкрепя и насърчава, когато имам състезание или дори най-обикновени контролни.

martiriz
04-01-2017, 09:28
ако ми бяха забранили гаджетата до 18, щеше да ми избие много брутално и пагубно след 18, аз не бих забранила на детето си неща, които са нормални за възрастта му ( да, нормално е да имаш гаджета в гимназията, и на момичетата често се случва да попадат на по-големи момчета )
това не означава, че ще й падне успеха
ако й падне, заради момчето, тогава да спрат вижданията

Напълно съм съгласна със становището ти.
Ако даден родител си позволи да забранява подобни действия на детето си, което е във възраст, в която е напълно нормално да опитва да си има приятел или приятелка, то той сериозно трябва да си помисли за последствията. Нека си го представим нагледно: послушно дете, сигурно в решението на майка си или баща си; отказва срещи с момчета/момичета, няма приятел или приятелка; след 5-6 години, да кажем - намира си човек, в когото вижда „първата си любов“. Този човек обаче, за голямо нещастие, го изоставя или по-просто казано, разделят се. В този момент човекът трудно продължава напред, няма нужния опит, който вече е би трябвало да има. Отказва да работи, да спортува, търси мама/тате за подкрепа... това би повлияло много сериозно върху него. Докато в момента, на такава възраст, една раздяла няма толкова отрицателни последствия (учениците нямаме толкова задължения), тогава ще има. Хубаво е всеки бъдещ родител да се замисля над това преди да забранява напълно нормалното за развитието на една личност.
Относно главния проблем - смятам, че бащата е прекалено притеснен дъщеря му да не бъде наранена от по-голямия от нея, в което няма нищо кой знае колко неочаквано. Дори и най-либералният родител би реагирал така. Лошо е обаче, когато си служи с шамари и заплахи, това вече минава границата. В случая все си мисля, че момичето само може да прецени дали тази връзка е вредна и се гради на манипулативност от страна на този, с когото се е захванала... ако пък не, тогава е доста неприятно за нея. Надявам се да е първият случай.
От лично моя гледна точка, не бих си позволила връзка със сравнително по-голям от мен, но пък аз съм абсолютно различен човек и си имам собствени разбирания за моята възраст.
Общо взето, съветът е момичето да помисли трезво; да разбере как наистина ѝ влияе връзката. Ако стигне до това, че всичко е наред, тогава няма проблем, но ако е обратното - баща ѝ ще го е усетил, макар и служейки си с неправилни стратегии за справяне със ситуацията. Бих могла да разкажа за една моя връзка с връстник за пример - родителите ми не го харесваха; оказа се, че е имало доста сериозна причина. Никога нищо не е гарантирно, но всичко е в ръцете ти - прецени ситуацията, родителите също могат да грешат. :)

slun4ice_90
04-01-2017, 20:33
Ох,милата...Аз съм на 26,скоро ще стана на 27...и също не се разбирам с баща си...Опитай се да говориш с майка си и тя да му обясни!!!И в никакъв случай не допускай да те удря...Нямам думи!Желая ти успех!!! :)

NomNomNom
04-02-2017, 15:54
На 26г. трябвя отдавна бащата да е спрял да се меси