PDA

View Full Version : Вече не знам какво да правя с тези запознанства и трудности....



thesheer
04-09-2017, 17:52
Здравейте!

Да започна с това , че съм пълнолетен и пиша тук именно защото съм опитвал да правя опити за запознанства и с двата пола(както се подразбира в единия случай да си имам приятели , а другия приятелка и по-точно гадже.

Мислех доста дали да пиша в този сайт и реших да драсна , въпреки че вече съм леко над тийн възрастта :D
Та проблемът ми е следния  —  Да кажем , че си харесам даден човек да ми е приятел ПО фейсбук , или друго такова място. След малко ще спомена и защо първо за това споменавам. И тръгвам да пиша , разбира се като съм непознат за даден човек който и да е той отначало всеки стои и чака да види за какво го търси другия. В някои случаи са се получавали супер приятелства , хората са благоразположени за запознанства и всичко е вървяло супер. Но в други случаи , нещата не са така и имам чувството че съм като излишен като тръгвам да пиша , пък и те това повечето не го оценяват. Преди няколко години основно в училище и по компа ставаха запознанствата и приятелствата. На други места не съм търсил , защото не съм смятал че тогава е нужно. Пък и някак беше по-лесно и като че ли срама и като цяло безпокойството е минимално така.
Но да кажем , че нещата са се променили завършил съм и сега работата е че на работно място си лафим с колегите , има и мацки тук таме но някак не усещам че трябва да прибързвам с нещата , пък аз искам. Онлайн нещата са тотално различни отпреди , ако трябва да коментирам вече всеки втори който пише на момиче и става банален до втръсване , може и аз да съм станал такъв знам ли..... В не особено големи компании съм бил в предишните години , но в последните 2 хич ме няма пък и чуствам че за да бъда в компания трябва да имам с какво да допринеса , а като че ли хората не харесват другите с по-малко приятели или такива , които не парадират че са нещо „голямо“ . Искам да си намеря компания , но отчасти не знам как и откъде да стане това... и ще обясня след малко защо. Първо , не съм свикнал да заговарям хората свободно и всеки ден тъй като не съм от най-отворените хора към всички. Но искам това да се промени. Засега по-скоро бих желал да имам няколко приятели , а за компания малко след това ще пробвам пък някой друг съвет тук няма да е излишен. Просто ми омръзна с тези онлайн смешни фейсбуци , инстаграми и всякви такива , на хората оттам акциите им се вдигнаха доста и почват да гледат на себе си като повече отколкото реално са. А преди не беше така.. тъжно за жалост! И освен друго - случи се така , че в последните 2 години аз самия преминах през трудни периоди и някои приятели вече ги няма , с други още поддържаме контакт , но основно виртуално. А на живо чат пат ако се видим с някой стар авер и толкова. Смятам , че мога повече от това просто ми е доста трудно да започвам с тези запознанства... В голям град съм и е пълно с хора тук , така че всякакви оправдания че бил малък града и такива не минават. Но как да си намеря приятели с които редовно да излизаме , особено след като съм изгубил повечето си стари и нещата са отшумяли? Да не говорим , че някои от тях бяха и все още други с които говорим са от други градове. Ако бяха тук от моя град много щях да се радвам да излизаме...
Въпросите ми са няколко : Как да си намеря няколко читави приятели с които редовно да излизаме ? Как да направя така че всичко да става от самосебе си при запознанствата? В някои случаи се получава и нещата тръгват напред , но в други зацепват и всичко е дотам. Другият ми въпрос е как на малко по-късен етап да си намеря компания и да се задържа в нея , особено ако ми допадне при тях? Вие какво правите като сте с тях? Имам известен опит с момичета , но не мисля че сега е най-удачния момент за връзка и такива отношения. Иначе в компания и сред хора мисля , че има за какво да разказвам за преди , обаче в 1 момент това няма да е достатъчно и ще се изтърка един вид , по нататък какво? :D
В никакъв случай не мога да кажа , че не знам как 2 приказки да вържа с момиче , но знам че ако искам нещата да стават от самосебе си и след време искам не искам ще трябва да говоря с момичета отвсякъде а за какво не знам предполагам всякакви глупости които ми дойдат в главата :D :D ......
Гледам , че доста хора си имат компании и забавления с тях независимо дали са с гаджета или не. Мен ми е леко неприятно да гледам другите така , пък аз в момента не в такава ситуация каквато бих искал. Чудя се дали по някакъв начин да не се поопозная повече с колегите , и съответно да излезем навън заедно? Но там също си задавам въпроса ако не искат или пък си измислят оправдания , въпреки че не вярвам да няма няколко с които да има за какво да си лафим и да е фън. Трябват ми някакви съвети защото ако продължавам по същия начин нещата няма да отидат към по-добро!

anonymous908491
04-09-2017, 19:04
F3-цици=няма

thesheer
04-10-2017, 10:48
Пич кви са тия глупости дето ръсиш?

PirateSs☠
04-10-2017, 16:49
С толкова обяснения накрая вече ти бях изгубила мисълта брат :д Както и да е. Сближи се първо с колегите. Нема какво да се чудиш ми ако не искат, ми ако тва, ми ако онова. Ако те отрежат и ти спираш да се натискаш. Може и да си извадиш една карта за фитнес и да ходиш. С времето ще се запознаеш с повечето редовни хора, пък и да ти кажа понякога излизат яки приятелства. Бъди по-отворен. Не се притеснявай да завързваш запознанства по какъвто и да е начин. Верно не е изключено някой да те отсвири, ама не трябва да ти пука, щото пък може и някой як авер да си намериш.