PDA

View Full Version : Въпрос..



Dwyd96
04-10-2017, 18:53
Как стана така, че всеки индивид с "ромска етническа идентичност" (че ако кажа другата дума, ще кажете че е расистко) е пастор на някаква "църква"?
Толкова ли лесно се прави "църква" или техните "църкви" са незаконни? :D

inewton
04-10-2017, 19:27
Как стана така, че всеки индивид с "ромска етническа идентичност" (че ако кажа другата дума, ще кажете че е расистко) е пастор на някаква "църква"?
Толкова ли лесно се прави "църква" или техните "църкви" са незаконни? :D

Протестантизма като цяло е шарлатанщина. Няма какво друго да очакваш. От предател е създаден, от отрепки е продължен.

Dwyd96
04-10-2017, 20:58
То цялата религия е шарлатанщина.
Но сега сериозно: тия църкви легални ли са???

inewton
04-11-2017, 04:50
То цялата религия е шарлатанщина.
Но сега сериозно: тия църкви легални ли са???

Легални са ако са вписани в регистъра по вероизповеданията. Повечето от тях са, дори от цигани да са създадени.

Dwyd96
04-11-2017, 05:31
Легални са ако са вписани в регистъра по вероизповеданията. Повечето от тях са, дори от цигани да са създадени.

А до каква степен се придържат към Библията, предвид факта, че повечето не могат да четат...

inewton
04-11-2017, 06:34
А до каква степен се придържат към Библията, предвид факта, че повечето не могат да четат...
Придържат се до голяма степен. Това че тълкуват грешно, както всички протестанти, е друг въпрос.

npp
04-11-2017, 19:28
за съжаление почти няма кой да вярва, макар и храмовете да са пълни, т.е. човек, който упражнява/практикува вярата правилно е рядко срещано явление в днешно време

Indistinct
04-11-2017, 19:33
макар и храмовете да са пълни
Къде видя това, npp?

Dwyd96
04-12-2017, 11:34
за съжаление почти няма кой да вярва, макар и храмовете да са пълни, т.е. човек, който упражнява/практикува вярата правилно е рядко срещано явление в днешно време

по мое мнение не са пълни :D

Може би по празниците има хора, не знам.. :D

divergent
04-12-2017, 11:53
за Виделина ли става въпрос? Много са ми забавни тези, особено снимката, на която на ръката на джизъс пише "I <3 U" :D

Dwyd96
04-13-2017, 21:12
за Виделина ли става въпрос? Много са ми забавни тези, особено снимката, на която на ръката на джизъс пише "I <3 U" :D

За всички ромски църкви ставаше въпрос :D
Ама това с джиизъса ще го видя :D

inewton
04-14-2017, 06:37
За всички ромски църкви ставаше въпрос :D
Ама това с джиизъса ще го видя :D

И във Велинград има. Повечето ходят щото им дават брашно, олио и други такива. Само не знам дали тия "църкви" ги финансира някой или крадат.

Dwyd96
04-14-2017, 19:33
И във Велинград има. Повечето ходят щото им дават брашно, олио и други такива. Само не знам дали тия "църкви" ги финансира някой или крадат.

И аз мисля, че ги финансират. :D

npp
04-16-2017, 17:15
Къде видя това, npp?

имах предвид дори и ако са пълни, не че със сигурност (ще) са пълни

Ice77
05-03-2017, 11:19
Хора какво ви става?
Не мога да повярвам, че има "християни"които се държат по този начин.Че Бог обича всички еднакво :) .Не може да наричаш един отрепка ,а друг че не е отрепка и т.н.Нали всички сме създадени по Божия образ и подобие.Нека не се делим!Какво от това ,че пасторите на някои църкви са роми.Те не са ли Божий чада да не би да са нещо по малко от нас?Да не би Бог да няма право да действа чрез тях?Да някой роми са неграмотни и прочие, но Бог си има и своите верни последователи и от ромски произход.
Според мен всеки който твърди противното не бива да се нарича християнин.Защото Бог не учи на това!

anonymous908491
05-03-2017, 18:17
само дето повечето мингяни не са християни и не ходят в христиняски/сектански/ църкви
мургавелите в голямата си част са мюсюлмани

inewton
05-03-2017, 19:16
Хора какво ви става?
Не мога да повярвам, че има "християни"които се държат по този начин.Че Бог обича всички еднакво :) .Не може да наричаш един отрепка ,а друг че не е отрепка и т.н.Нали всички сме създадени по Божия образ и подобие.Нека не се делим!Какво от това ,че пасторите на някои църкви са роми.Те не са ли Божий чада да не би да са нещо по малко от нас?Да не би Бог да няма право да действа чрез тях?Да някой роми са неграмотни и прочие, но Бог си има и своите верни последователи и от ромски произход.
Според мен всеки който твърди противното не бива да се нарича християнин.Защото Бог не учи на това!

Зависи как дефинираш християнство. Защото " не всеки, който ме зове Господи, Господи ще наследи Царството небесно, а този, който изпълнява волята на моя Отец Небесен".

npp
05-05-2017, 12:29
Хора какво ви става?
Не мога да повярвам, че има "християни"които се държат по този начин.Че Бог обича всички еднакво :) .Не може да наричаш един отрепка ,а друг че не е отрепка и т.н.Нали всички сме създадени по Божия образ и подобие.Нека не се делим!Какво от това ,че пасторите на някои църкви са роми.Те не са ли Божий чада да не би да са нещо по малко от нас?Да не би Бог да няма право да действа чрез тях?Да някой роми са неграмотни и прочие, но Бог си има и своите верни последователи и от ромски произход.
Според мен всеки който твърди противното не бива да се нарича християнин.Защото Бог не учи на това!

говорейки от позицията на човек, който вярва само в библейския Христос и в никакъв друг мога да кажа, че за съжаление и така нареченото съвременно "християнство" беше пълно с ерес, неправда, нечестивост, и пр., и не казвам, че роми са главните отговорни за това, просто самите християнски вероучения/вероизповедания и деноминации бяха калпави и следвани сляпо(понеже нали мнозина правят така та дай и ние да не останем по назад...), лично аз не осъждам никого, макар че дори немалко християни ме съдиха непрестанно - "звярът(666)" си е "звярът" независимо дали е почитан под формата на индуизъм, ислям, християнство, или др. религия, за съжаление същият дух, който срещнах в системата на йога/индуизма/будизма срещнах и в християнството - оказа се, че много християни са на този дух...