PDA

View Full Version : Обичам го, но ми дотегна



BlackS
04-13-2017, 12:06
Здравейте!
Искам да споделя една история, за да видя страничните гледни точки на проблема.
Аз съм на 19 години и от година съм обвързана, но наистина не знам дали е с правилният човек. Всеки път си казвам, че съм млада и не трябва да го мисля толкова, все пак не сме тръгнали сватба да вдигаме, но нещо ме гложди отвътре.
Ситуацията е такава.. аз съм от заможно и добре образовано семейство (с това изказване не се опитвам да изпъкна, просто е част от историята), а родителите на приятелят ми са селски хора, дори без средно образование.
(нека речем, че приятелят ми се казва "Марк")
Та... "Марк" също е роден на село, но когато е дошло време да тръгва на училище са се преместили в града. Още при запознанството ни аз усетих, че не е "тукашен". Първоначално изобщо не ми харесваше да общувам с него..дразнеха ме изказванията му, диалекта му, простите му виждания и т.н. Но след време, точно тези неща започнаха все повече да ми харесват. Не се опитваше да ме впечатли с почерпки, подаръци или каквито и да били материални неща.. просто беше найземният и истински човек, който познавам.
Пропуснах да спомена един факт за себе си - абсолютно винаги избягвам да споделям за статуса на семейството си и да споменавам фамилията си. Като цяло се опитвам да "скрия коя съм".
"Марк" разбра цялата истина в 4-тия месец от връзката ни, но бях спокойна, защото знаех, че той ме хареса, заради самата мен.
Моето семейство не го одобрява. Майка ми твърди, че е много добро и амбициозно момче, но всеки път казва "Той не е за теб и никога няма да бъде. Просто не е твоят човек". Като казвам, че не го одобряват.. абсолютно никога и никой не се е държал лошо с него, дори точно обратното.
Нещото, което силно ме дразни е, че семейството на "Марк" ме виждат като трофей. Когато стане дума за мен, всички му казват, че е "ударил джакпота". Бащата на "Марк" успя да се добере до личният телефонен номер на баща ми и започна нон-стоп да го търси и да предлага услугите си, с очакването, че баща ми ще го назначи на работа. Стигнахме до там, че татко ми си смени номера и забелязах, че е изградил нещо като непоносимост към тяхното семейство.
"Марк" естествено е адски засрамен от постъпките на баща си, но колкото и да говори с него, няма никаква полза.
Та положението в момента е такова: "Марк" се срамува от семейството си и всеки път търси утеха при мен. ; Нашите са твърдо против него и неговото семейство. ; На мен всички тези неща толкова ми тежат, че ми дотегна да се боря вече, макар че все още силно обичам "Марк".
Искам да разбера какво бихте ми казали и какво бихте ме посъветвали

Pug_306
04-13-2017, 12:27
Определено не е начина да го зарежеш, заради тези неща, при положение, че имаш чувства към него. Както и ти сама казваш - той няма никаква вина за това, което правят родителите му. Трябва да намериш някакво компромисно решение.

Gre33en
04-13-2017, 16:51
Момиче не гледай парите, не гледай родителите.... гледай човека в който си влюбена... само той има значение...

Успех..

qwerty7842
04-13-2017, 19:05
"Моето семейство не го одобрява".Важното е ти как се чувстваш с него.Не живеем в онези времена със закърнелите представи, според които ако семейството не го приема няма начин да бъдете заедно.Естествено важно е и мнението на родителите ти не ме разбирай погрешно,но все пак избора е изцяло твой.А това,че техните не са заможни няма никакво значение

haritov
04-13-2017, 19:57
жалко

има нещо между вас
това явно са родители пари и още нещо но любовта ми се губи някъде вече
материалните липси или наличности и постъпките на другите покрай вас явно започват да играят роля

искам да знам къде сте вие в играта

BlackS
04-13-2017, 20:26
То това е проблема. Ние се опитваме по всячески начин да бъдем заедно, но все нещо се случва, все някой се намесва.
Може би в мен е проблема, тъй като тези неща силно ми се отразяват. Не мога да се почувствам щастлива, като знам, че в следващият момент или ще чуя някакъв коментар от нашите, или ще видя как техните се опитват да намерят изгода от мен.
Някак си това ме потиска и ме навежда на мисълта, дали изобщо мога да бъда щастлива с него.

draid
04-16-2017, 18:59
Имах навремето подобен случай с една приятелка.Пак имаше разлика във финансово отношение, но на мен никога не ми е пречило и никога не съм изпитвал каквато и да е нужда от одобрението на когото и да било. Просто не позволявах да се коментира връзката ми от когото и да било. Грешката ти в случая е, че ти очевидно го позволяваш. Ако смяташ, че държиш на тоя човек и го обичаш, не търси одобрението на другите. Да го зарежеш заради семейството му или твоето, не е много редно в случая. Ако обаче смяташ, че наистина не е за теб, и няма как да се получи (ти го вярваш, а не майка ти), то тогава по-добре всеки да продължи по пътя си.

Успях!

NomNomNom
04-18-2017, 13:18
Много ви се бъркат от двете страни

GuardianAngel
04-18-2017, 21:20
Според мен мнението на твоите родите много ти влияе,защото ти все още си зависима от тях...и защото той е зависим от техните.Ако можехте да се издържате сами нямаше да имате проблеми.Проблема не е в момчето..просто отидете двамата и по най диплиматичният начин поговрете с родителите му и после с твоите.Обяснете им че се обичате и това е положението ако наистина ви обичат ще ви оставят да сте щастливи.Много слушаш майка си...слушай сърцето си ! Ако обичаш някого не го зарязваш заради проблеми отвън а ги решавате,да може да си намериш някои друг които да няма тези проблеми..но повярвай ми да намериш подходящ човек не е никак лесно....