PDA

View Full Version : Болка след шпагат



Karakunjol
04-18-2017, 19:16
Привет, момче съм на 17. Тренирам таекуон-до от 8 години, като спрях за 2 поради здравословни проблеми. От около 3 месеца вече отново интензивно. Преди можех да правя всеки шпагат напълно безпроблемно, дори обръщах на обратно, но след паузата загубих опит. Днес на тренировка реших малко повече да се напъна, разбира се, знам до каква степен трябва, тренирал съм достатъчно за да знам лимити. Успях да направя мъжкия шпагат, след което обърнах да пробвам женски. Застанах, и леко смъкнах, след което жилата, която се намира дефакто между краката прещрака 3 пъти бързо със силна болка, и сега изпитвам лека болка при ходене, леко по-силна при скачане, и доста силна при гръбни упражнения. При отпускане на крак от везна надолу също боли, както и при прав удар с крак нагоре, след което натискам крака надолу за да се спусне бързо боли. При стягане на краката силно един към друг също боли. Та, какво е? Разтегната жила? Скоро ли ще се оправи? Не е фрапираща болка, лека е и осезаема. Halp ;-;

Frysco
04-24-2017, 18:50
Да, възможно е да си разтегнал нещо... например сухожилие. Ако има някое положение или упражнение, при което боли нетърпимо, не е зле да идеш до личния лекар, да ти даде направление. Имах колега който разтегна ахилесовото сухожилие, но не отиде да го видят... куца, куца, куца, мина година, още си куцаше и чак тогава се стресна и отиде на лекар.Оказа се че сухожилието му си е останало разтегнато, преплело се е с разни други неща, някакви инфекции са възникнали, та го оперираха и продължава да се лекува и да си куца.

NomNomNom
04-24-2017, 18:57
При мен подобно нещо резултира в невъзможност да правя шпагат вече, на 15 ми се случи
Напънах грешния крак за подобно упражнение и толкоз.

anonymous908491
04-24-2017, 20:32
При мен подобно нещо резултира в невъзможност да правя шпагат вече

тва е неприятно
сега не можеш да пробваш позата хеликоптер